LT   EN   RU  
2020 m. liepos 5 d., sekmadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Kompiuterinės technologijos
  Technologijos > Kompiuterinės technologijos
DOS redaktorius MEdit
Lankomumo reitingas

MEdit'as buvo mano programavimo DOS'e apogėjus. Visada norėjau parašyti tekstų redaktorių - ir man pavyko. Tiesa, užbaigti jo taip ir nesuspėjau... Po to perėjau nuo DOS'o prie Linux'o ir nuo MEdit'o prie VIM'o. Galimybės Lietuvių kalba: ekrano šriftai ir įvedimas Makro kalba (klavišai, komandos, ciklai, sąlygos, savo komandų aprašymas ir t.t. Beveik programavimo kalba, tik trūksta kintamųjų) Lankstumas: spalvų, klavišų reikšmių keitimas ir daug kitų opcijų Sintaksės išryškinimas (Paskalis, C, C++, asembleris, .BAT failai, CONFIG.SYS, .INI failai, MEdit'o makro failai, TvHc pagalbos tekstų failai) Linijų piešimas Teksto formatavimas: word wrap ir pan. Labai galingi paieškos šablonai (regular expressions) Vidinis kalkuliatorius (Keturios...

  Komentarų: 1
Pašto programa Mutt
Lankomumo reitingas

Mutt - pati geriausia iš mano matytų pašto programų. Tiesa, mūsų skoniai gali skirtis. Mutt yra skirta ne tik Linux'ui, bet ir visai Unix operacinių sistemų šeimai ir tęsia geriausias Unix tradicijas. Viena iš šių tradicijų -- „programa turi daryti vieną darbą ir daryti jį gerai“. Mutt darbas -- ne siųsti ir gauti paštą, bet pateikti jį vartotojui. Pilnavertę Unix pašto sistemą sudaro kelios nepriklausomos programos: MTA (Mail Transfer Agent) - rūpinasi laiškų transportavimu iš vienos sistemos į kitą. Pvz.: sendmail, qmail, exim, postfix. MDA (Mail Delivery Agent) - rūpinasi laiškų patalpinimu vietinių vartotojų pašto dėžutėse. Pvz.: procmail, mail.local, /bin/mail....

Populiariausia apsauga nuo įsilaužėlių - ZoneAlarm Pro 3.0
Lankomumo reitingas

Neretai pasitaikanti žmonių klaida, susijusi su asmeninės informacijos apsauga – klaidingas požiūris į įsilaužėlius. Vyrauja nuomonė, jog asmeninis žmogaus paštas ar dokumentai nedomina Interneto chuliganų. Kodėl įsilaužėlis turėtų pasirinkti būtent mane, juk Internetu naudojasi daugybė žmonių? – klausia paprastas Interneto vartotojas. Dažniausiai sėsdamas prie kompiuterio būsimasis nusikaltėlis dar nėra pasirinkęs konkrečios aukos. Tokių įsilaužėlių taktika paprasta. Naudodami įvairias pagalbines programas, jie tikrina naršytojų ar tarnybinių stočių operacijų sistemas, naršykles, elektroninio pašto programas ir pan. Būsimosiomis aukomis dažniausiai tampa Interneto vartotojai, turintys senas operacijų sistemas ar programas. Įsilaužėliai pasinaudoja gerai žinomomis klaidomis. Rezultatas – įsilaužėlis gali valdyti nutolusią...

Įsilaužėlių persekiojimas
Lankomumo reitingas

Yra nemaža būdų, kaip kokiam nors piktavaliui patekti į jūsų sistemą. Pavyzdžiui, gerai žinoma, kad programinis kodas, kurį atsisiunčiate iš "Interneto" naršymo metu, gali sudarkyti jūsų sistemą, jei tik jį paleisite. Jūsų reikalas, pasitikėti ar ne parsisiunčiamomis programomis. Naujausios naršyklės turi galimybių, kuriomis pasinaudoję galite nuspręsti, priimti ar atmesti tam tikrus parsisiuntimui skirto programinio kodo tipus - pasirinktinai arba automatiškai. Atsižvelgiant į tai, kad parsisiunčiamos programėlės vis tobulėja ir suteikia tikrai naudingų funkcijų, pasirinkdami patį saugiausią variantą pernelyg suvaržysite save. Apsispręsti, kuo galima pasitikėti, o kuo ne, gali padėti skaitmeniniai parašai, tačiau ir čia lieka tam tikros rizikos.

Hakeriai persikelia į eterį
Lankomumo reitingas

Nemažai organizacijų ir individualių vartotojų dabar pereina prie bevielio ryšio tinklų, nes juos yra paprasčiau instaliuoti, galima atsisakyti brangių ir vaizdą gadinančių kabelių pynių ir supaprastėja biurų įrengimo ar kompiuterinės įrangos pakeitimo procedūros. Tačiau už visus šiuos papildomus patogumus tenka sumokėti sumažėjusios ryšio saugos kainą, ypač pastaruoju metu pasirodžius nemažai prietaisų, leidžiančių pašaliniams žmonėms netrukdomai įsiskverbti į šiuos bevielio ryšio tinklus. Be to, Internetu jau cirkuliuoja informacija apie didžiuosiuose miestuose esančius neapsaugotus bevielius tinklus.

  Komentarų: 1
Hakeriai puolė Pentagoną
Lankomumo reitingas

Rusijoje dirbantys kompiuterių piratai - hakeriai jau beveik metus pastoviai įsilaužinėjo į JAV vyriausybei priklausančias kompiuterių sistemas. Federalinio tyrimų biuro atstovas pranešė, kad įsibrovėliai sugebėjo pavogti "neįslaptintą, bet vis tiek labai svarbią" informaciją iš JAV kariškių kompiuterių. Pavyko nustatyti, kad hakeriai naudojo serverius, esančius apie 30 km nuo Maskvos. Be to, hakeriai veikdavo tik darbo dienomis nuo 8 iki 17 val. Rusijos užsienio žvalgybos tarnybos paneigė savo ryšį su šiais atvejais. Pasak jų, greičiausiai Maskvos adresus naudojo trečiųjų valstybių šnipai, norį paslėpti savuosius pėdsakus.

Hakeris. Pomėgis? Profesija? Ar verslo interesai?
Lankomumo reitingas

Prieš porą metų jaunas hakeris, slapyvardžiu „rolex" džiaugėsi pralaužęs NASA kompiuterių apsaugą ir patekęs į JAV nacionalinės aeronautikos ir erdvės tyrimų agentūros tinklus. Pasinaudojęs programa „John-the-Ripper", jis sužinojo 800 NASA kompiuterių slaptažodžius. Viename iš serverių „rolex" sugebėjo įsirengti iš išorės prieinamą on-line pokalbių sistemą, kitus kompiuterius jis sėkmingai panaudojo pornografinių tinklapių reklamos siuntinėjimui. Už kiekvieną užverbuotą klientą jis gaudavo po keliolika centų ir taip kas mėnesį užsidirbdavo iki dviejų tūkstančių dolerių. Dabar dvidešimtmečiui Raymondui Torricelliui reikės atsakyti už šį ir kitus „Žygdarbius". Galutinį sprendimą priims teismas.

Kova prieš hakerius - FTB pralaimėjimas
Lankomumo reitingas

Panašių istorijų, ir net kartais įdomesnių, dabar dažnai užtiksi paklajojęs po Internetą. Dar įdomesnės medžiagos rasi užklydęs į tarptautinius hakerių puslapius bei naujienų grupes. Gal todėl jose (po sekso bei verslo puslapių) daugiausia lankytojų. Nieko stebėtino, žmoniją visais laikais lydėjo ir lydės vagystės bei apgavystės. Tačiau nusikaltėlių metodai ir priemonės nuolat tobulėja ir stengiasi neatsilikti nuo techninio progreso vystymosi, nors ginčai, kas pirmiau atsirado - puolimas ar gynyba - jau tęsiasi šimtmečius… XX amžiaus pirmos pusės gangsterius, kurių vienintelis argumentas buvo jėga ir ginklas, dabar pakeitė "naujieji banditai", kuriems kur kas didesnes galimybes pasiūlė audringas informacinių technologijų vystymasis. Vis aktyvesnė...

  Komentarų: 2
Versijų - daug, rezultatų - nulis…
Lankomumo reitingas

Tuo pat metu buvo iškelta hipotezė ir apie kažkokią naują tarptautinę teroristinę organizaciją, nusprendusią eilinį kartą suvesti sąskaitas su amerikiečiais. Tiesa, šia prasme patogiau būtų užpulti valstybinius, o ne komercinius tinklapius. Dar vienos versijos autoriai mano, kad tai ekstremistų, pasisakančių prieš pasaulinės ekonomikos globalizavimą, rezultatas. Tomis atmintinomis dienomis kaip tik prasidėjo eilinė Pasaulinės prekybos organizacijos (PPO) sesija - ir ši akcija galėjo būti logišku žinomos demonstracijos Sietle tęsiniu. Beje, mitinguojantieji ten atvirai pasakojo apie save ir savo tikslus. Tik šį kartą nė viena ekstremistinė organizacija atsakomybės neprisiėmė.

Virtualių nusikaltimų fenomenologija
Lankomumo reitingas

Vokietijoje 4 milijonai žmonių naudojasi internetu. 2/3 šeimų Vokietijoje turi šią galimybę. Internetas yra ir tikslas, ir priemonė nusikaltimams. Kiekviena kompanija bijo hakerių. Vokietijoje tik 36% firmų, kurios prekiauja internete, sutiko, kad būtų atlikta jų naudojamos technikos ir technologijos ekspertizė. Hakeriai dažniausiai puola tik "iš sportinio intereso". Jiems patinka palikti savo "vizitinę kortelę". Tai yra panašu į rašinėjimus ant sienų. 2002 metų vasario mėnesį JAV buvo "nulaužta" apie 800 domenų.

  Komentarų: 1

Ar teko pirkti elektronikos detalių?

Neteko

Perku dažnai

Kai reikia tai ir perku

Perku nuolatos

Elektronikos detalės - mano verslas

Jūsų lytis: Vaikinas Mergina
 Balsavimo rezultatai
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!