LT   EN   RU  
2020 m. liepos 2 d., ketvirtadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Kompiuterinės technologijos
  Technologijos > Kompiuterinės technologijos
Demografinė globalaus tinklo situacija pasaulyje
Lankomumo reitingas

Beje, pastaruoju metu pastebimas interneto "mazgų" augimo tempų lėtėjimas. Šis skaičius beveik dešimtmečio bėgyje kasmet padvigubėdavo. 1999 m. gegužės mėn. Duomenimis, metinis "mazgų" augimo tempas nuo 100 % nukrito iki 60 % lygio. Remiantis statistika, "mazgų" skaičius tarp 1969 ir 1999 metų kasmet padidėdavo 79 %; po TCP/IP atsiradimo, tarp 1985 ir 1999 metų "mazgų" skaičius kasmet išaugdavo 109 %. Tačiau dabar tempai sumažėjo - nuo 1996 m. jie apėmė 68 % kasmetinį augimą, o nuo 1998 m. - tik 46 %. Tiesa, šiuo metu JAV yra net 27 milijonai "mazgų" (t.y. 10 vartotojų tenka 1 "mazgas"). Tačiau tai ne...

Interneto "rinka" ir demografija
Lankomumo reitingas

Lytis. Šio tyrimo duomenimis, Europoje išaugo interneto vartotojų moterų procentas. JAV interneto vartotojų vyrų ir moterų santykis sudaro atitinkamai 65 % ir 35 %, Europoje - 80 % ir 20 %, bendrai pasaulyje - 76 % ir 24 % [žr. 9 grafiką]. Kito tyrimo duomenimis, daugiausiai vartotojų moterų turi Kanada (ten internetu naudojasi 41 % visų vyrų ir 34 % moterų), mažiausiai - Indonezija (ten internetą vartoją po 1 % vyrų ir moterų). Žr. Grafiką] GVU duomenimis, nepriklausomai nuo geografinio regiono, nauji vartotojai (tai, yra tie, kurie tinkle lankosi trumpiau nei metai) išlieka gana subalansuoti lyties atžvilgiu. (moterys sudaro 48.5...

Internetas JAV
Lankomumo reitingas

Interneto vartotojų JAV augimas tęsiasi - kasmet jų padaugėja 35 %. Tačiau Cyber Dialogue tyrimų duomenimis, JAV interneto auditorijos augimas smarkiai lėtėja. Ši išvada remiasi kompanijos atlikta interneto auditorijos augimo nuo 1995 m. analize. Auga procentas suaugusiųjų, kurie išbandė ir atmetė tinklą, bei tų, kurie nejaučia poreikio internetui. Tai nulemia eilė priežasčių. Vienas pastovus barjeras yra vadinamasis "skaitmeninis pasidalijimas" tarp vartotojų, kurie gali sau leisti turėti kompiuterį ir priėjimą prie interneto, bei tų, kurie negali. Be to, didėja nenaudojančių internetą žmonių, kurie mano, kad jiems nereikia interneto (šis segmentas sudaro net trečdalį JAV suaugusiųjų).

Informacinės visuomenės kūrimo procesas Lietuvoje
Lankomumo reitingas

Interneto plėtra Lietuvoje, kur daugelis rodiklių yra smarkiai atsilikę nuo pasaulio "pirmaujančių" šalių, yra, be abejo, sudėtingas uždavinys. Iš kitos pusės, šiandienos pasaulyje nepriklausomos valstybės ir jos piliečių veikla įvairiose sferose neatsiejama nuo globalaus tinklo ir interneto teikiamų galimybių bei reikalavimų. Todėl neišvengiamai kyla poreikis remti šį procesą įvairiais būdais. Vienas ir labai svarbus - tai valstybės politika šiuo klausimu, siekiant užtikrinti greitą ir efektyvią interneto plėtrą. Ši darbo dalis skirta svarbaus sėkmingos interneto plėtros užtikrinimui proceso - informacinės visuomenės kūrimosi - apžvalgai Lietuvoje.

Dar viena hackerių ataka
Lankomumo reitingas

Hackeris pasivadinęs Dimitriju įsilaužė į korporacijos rezervinį Web serverį ir jame patalpino žinutę ” Hack the planet" (įsilaužk į pasaulį) pirmadienį oficialiai pranešė Microsoft atstovas. Įdomu tai, kad šis pasikėsinimas įvyko praėjus vos kelioms dienoms po garsios programinio kodo vagystės. Tiesa, šį kartą niekas nieko nepavogė, bet įsilaužimas į didžiausios pasaulio kompanijos kompiuterius dar karta atkreipė dėmesį į kompiuterinių tinklų saugumo klausimus. Pastarasis įsilaužimas, kaip teigia Microsoft atsakingi asmenys, buvo nereikšmingas ir jo padariniai pašalinti akimirksniu.

Tarpžvaigždinės erdvės tyrimo aparatas bus valdomas per internetą
Lankomumo reitingas

Naujasis mikropalydovas CHIPS, skirtas tarpžvaigždinės medžiagos tyrimui, bus valdomas per internetą. Tyrimų rezultatus aparatas siuntinės į specialų FTP serverį. Šie technologiniai sprendimai įtakoti nedidelio viso projekto biudžeto - palydovui kurti ir tobulinti skirta tik 15 milijonų JAV dolerių. Visas aparato valdymas bus vykdomas pasitelkiant standartinius interneto TCP/IP ir FTP protokolus. Tai leis sumažinti išlaidas, skirtas kurti specializuotai programinei ir techninei valdymo, bei duomenų apdorojimo įrangai.

Galutinėje DirectX 9 versijoje neištaisytos bandomųjų versijų klaidos
Lankomumo reitingas

Įdiegus grafikos tvarkyklių paketą DirectX 9 kyla gan rimtų nesklandumų. Naujasis Microsoft gaminys nėra gerai suderintas su tokiomis vaizdo plokštėmis, kaip R9700 Pro, R8500 Pro, GeForce 3 ir SIS Xabre 400. Keisčiausia, kad DirectX 9 problemų kyla žaidžiant to paties gamintojo, Microsoft, žaidimus, reikalaujančius didelio grafinio potencialo. avyzdžiui, bandant žaisti Microsoft Flight Simulator 2002, DirectX 9 nesugeba apdoroti ir įkelti tekstūrų, atsiranda daug kitų su grafikos apdorojimu susijusių nesklandumų.

  Komentarų: 5
Vivendi ieško pirkėjų savo žaidimų kūrimo padaliniui
Lankomumo reitingas

Prancūzijos koncerno Vivendi Universal valdyba ieško potencialių pirkėjų savo žaidimų kūrimo padaliniui Vivendi Universal Games. Kaip galimi pirkėjai įvardinamos tokios kompanijos, kaip Microsoft, Sun, Electronic Arts ir Activision. Pardavus Vivendi Universal Games tikimasi gauti 1,2 – 1,5 milijardus JAV dolerių, bet ši suma gerokai didesnė, nei iš tikrųjų įmanoma gauti. epriklausomų ekspertų vertinimu, VUG realiai verta 600 milijonų JAV dolerių.

  Komentarų: 1
Kiber-mūšiai
Lankomumo reitingas

1997-ųjų kovo 5-ąją jay Dyson įsiminė labai gerai. Tądien Hagis (Hackers against Geeks in Snowsuits šmirinėjo po kai kurių NASA kompiuterių "root" katalogus įgaudamas dalines tinklo valdymo galimybes. Jis NASA tinklapį pakeitė atsišaukimu: "Visi, kurie pelnosi iš Interneto, bus mūsų ateinančios skaitmeninio terorizmo eros auka. Ji užbaigs Interneto komercializaciją". Ir tąkart Daisonas padarė pirmąją klaidą - atsikirto įsiveržęs į Hagis svetainę įrašydamas: "Tesate netikusių vaikėzų šaika!" Būtent tai įžiebė per 2 metus trunkantį mūšį kiber- erdvėje: 37 m. amžiaus Daisono prieš "u4ea" ir "tr0ut" (kurie išsišifruoja kaip "Euphoria" ir "Trout"). Hakeriai dažnai laikomi savotiškais kompiuterių revoliucijos herojais - taip, jie...

Kas tas Hakeris ir kaip juo tampama?
Lankomumo reitingas

Būti hakeriu – tai didelis malonumas, bet šis malonumas reikalauja be galo daug pastangų. O tokioms pastangoms reikia motyvacijos. Pavyzdžiui, atletų-čempionų motyvacija remiasi fiziniu savo kūno išlavinimu iki tobulumo. Panašiai ir čia, kad taptumėt hakeriu, jus turite gauti maksimalaus pasitenkinimo ir džiaugsmo nuo problemos sprendimo budo atradimo, nuo intelekto treniravimo bei naujų žinių įgijimo. Jūs turite susikurti kažką panašaus į asmeninį tikėjimą savo jėgomis. Tikėjimą į tai, kad jei jūs ir nežinote visko, kas būtina problemos sprendimui, tačiau jei įvaldėte bent mažą dalelę ir kažko išmokote, tai jau žinote pakankamai, kad žengtumėte sekantį žingsnį link sėkmės.

  Komentarų: 4

Kiek namuose turite televizorių?

Vieną

Du

Tris

Daugiau nei tris

Neturiu televizoriaus

Jūsų lytis: Vaikinas Mergina
 Balsavimo rezultatai
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!