LT   EN   RU  
2020 m. liepos 6 d., pirmadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Kompiuterinės technologijos
  Technologijos > Kompiuterinės technologijos
Hakerių veiklos mąstai auga
Lankomumo reitingas

CERT (Computer Emergency Response Team) komitetas paskelbė duomenis apie 2001 metų kompiuterinius teisės pažeidimus. Iš viso buvo užregistruota per 52 tūkstančius incidentų, susijusių su įsibrovimais į įvairius tinklus bei virusų pasirodymu. Tai beveik du kartus viršija 2000 metų rodiklius – pernai jų užfiksuota apie 22 tūkstančius. Iš tiesų šie skaičiai yra daug didesni, nes visi incidentai susiję su tuo pačiu virusu yra laikomi vienu nusikaltimu. Tai beveik du kartus viršija 2000 metų rodiklius – pernai jų užfiksuota apie 22 tūkstančius. Iš tiesų šie skaičiai yra daug didesni, nes visi incidentai susiję su tuo pačiu virusu yra laikomi vienu nusikaltimu.

Hakeris tikisi įveikti prieštaringą įstatymą
Lankomumo reitingas

Ericas Cooley'us - pagrindinis veikėjas „DVD hakerio“ byloje. Kaltinamasis, internete paskelbęs instrukcijas, kaip daryti DVD kopijas, teigia toliau kovosiąs prieš autorinių teisių įstatymą, kuris „spaudžia“ vis daugiau žmonių. Corley'aus advokatai paprašė teismo dar kartą peržiūrėti bylą, po to, kai teismas nusprendė, kad Corley'aus veikla pažeidžia autorines teises ir negali būti pateisinta kaip žodžio laisvė, kurią gina pagrindinis įstatymas. Šis teismo sprendimas - tai pergalė Holivudo įrašų studijoms „Universal“, „Paramount“ ir „Disney“, kurios taip pat susidomėjusios laukia bylos baigties ir tolesnio „Digital Millenium Copyright Act“ (DMCA) įstatymo likimo. „Daugelį žmonių šokiravo, kai Rusijos programuotojas (Dmitrijus Skliarovas) buvo laikomas Amerikos kalėjime ir...

JAV hakeriai - atakų lyderiai
Lankomumo reitingas

JAV kompanija Riptech paskelbė ataskaitą, kurioje pateikė hakerių atakų aktyvumo tyrimo rezultatus. Tyrimas apima apie 300 kompanijos klientų visame pasaulyje, kurie bendrai patyrė 128768 atakas. Išanalizavusi tyrimų rezultatus, Riptech priėjo išvados, kad 30 procentų visų atakų buvo atlikta iš JAV teritorijos – tai beveik trigubai daugiau nei iš bet kurios kitos šalies.

Krakeriai kovoja prieš Metallica
Lankomumo reitingas

Daugelis jau esate girdėję apie mp3 failus, skirtus garsinės informacijos saugojimui. Muzika šiuose failuose suslegiama taip smarkiai, kad į paprastą kompaktinį diską jos telpa kokius dešimt kartų daugiau. Savaime aišku, dėl tokių patogumų mp3 failai tapo labai populiariais. Internete - į juos įrašytos dainos užima mažai vietos, jas galima greitai parsisiųsti. Tačiau iškilo ir problemų - šis muzikos formatas labai patiko piratams, tad dabar įvairios pasaulio autorinių teisių apsaugos agentūros bando per teismus apriboti šių failų naudojimą, o jei pavyks - netgi visai uždrausti. Prieš kelias dienas mp3 failų platintojus į teismą padavė net ir viena muzikos grupė - Metallica.

Firma Mattel laimėjo prieš hakerius
Lankomumo reitingas

Hakeriai dešifravo populiarios vaikų apsaugos programos CyberPatrool duomenų bazę. Paaiškėjo, kad programa, kuri turėtų saugoti vaikus nuo nepadorių Interneto svetainių, labai dažnai drausdavo peržiūrinėti mokslo reikmėms skirtus puslapius, cenzūruodavo nieko bendro su smurtu ar pornografija neturinčias svetaines. Pirmas Mattel firmos žingsnis buvo labai drastiškas - į CyberPatrool programos juodajį sąrašą buvo įtraukti visi Interneto puslapiai, kuriuose buvo skelbiami duomenys apie šios programos blogus darbus. O paskui Mattel firma hakerius patraukė į teismą - jos manymu, hakeriai pažeidė firmos autorines teises.

Krakeris pavogė Bill'o Gates'o kreditinės kortelės duomenis
Lankomumo reitingas

Anglijoje, Velse, suimtas 18-metis Raphael'is Gray'us, kuris, kartu su vienmečiu draugu iš įvairių Interneto firmų pagrobė maždaug 26 tūkstančių kreditinių kortelių duomenis. Nukentėjo Amerikos, Kanados, Tailando, Japonijos bei kitų šalių firmos. Tarp žmonių, kurių kreditinės kortelės buvo pagrobtos - net turtingiausias pasaulio asmuo - MicroSoft kompanijos įkūrėjas Bill'as Gates'as. Amerikos federalinio tyrimų biuro pareigūnai teigia, kad krakeriai padarė maždaug 3-ų milijonų dolerių, arba 12 milijonų litų žalą. Pats įsilaužėlis Gray'us teigia, kad jokios žalos jis nepadarė - nei jis, nei jo bendrininkas nepasinaudojo pagrobtais duomenimis - vos įsilaužę, į kokį nors serverį, pagrobtus duomenis jie persiųsdavo NBC žiniasklaidos kompanijai.

  Komentarų: 2
Hakeris vos nesužlugdė kompiuterių firmos
Lankomumo reitingas

Amerikos hakeris Ken'as Segler'is, padirbėjęs dvi valandas, padarė milijoninius nuostolius Netpliance kompanijai, gaminančiai internetinius kompiuterius. Šis hakeris nepadarė nieko blogo - tiesiog jis specializuotą internetinį įrenginį pavertį pilnaverčiu Linux kompiuteriu. Neseniai daugelis Amerikos firmų ėmė gaminti pigius įrenginius, skirtus Interneto naršymui. Vienas iš populiariausių - i-opener įrenginys - buvo sukurtas Netpliance firmoje. Nors šio įrenginio savikaina yra beveik pusantro tūkstančio litų, firma jį pardavinėjo keleriopai pigiau - po 400 litų.

  Komentarų: 1
Krakeriai gali užgrobti tankus, laivus, ir, netgi lėktuvus
Lankomumo reitingas

Pentagono pareigūnai pranešė, kad kompiuteriniai įsilaužėliai, dar vadinami krakeriais, gali užgrobti tankus, laivus, ir, gal būt, netgi lėktuvus. Dauguma Amerikos ginklų yra labai kompiuterizuoti, pavyzdžiui, tankai, ar laivai yra valdomi kompiuterių, o ne žmonių. Žmogus liepia kažką daryti kompiuteriui, o šis jau padaro, ką reikia. Krakeris, įsilaužęs į karinęs mašinos kompiuterį, galėtį ją valdyti.

Hakeriai persikelia į eterį
Lankomumo reitingas

Nemažai organizacijų ir individualių vartotojų dabar pereina prie bevielio ryšio tinklų, nes juos yra paprasčiau instaliuoti, galima atsisakyti brangių ir vaizdą gadinančių kabelių pynių ir supaprastėja biurų įrengimo ar kompiuterinės įrangos pakeitimo procedūros. Tačiau už visus šiuos papildomus patogumus tenka sumokėti sumažėjusios ryšio saugos kainą, ypač pastaruoju metu pasirodžius nemažai prietaisų, leidžiančių pašaliniams žmonėms netrukdomai įsiskverbti į šiuos bevielio ryšio tinklus. Be to, Internetu jau cirkuliuoja informacija apie didžiuosiuose miestuose esančius neapsaugotus bevielius tinklus.

FTB sulaikė 27 "kompiuterinius piratus"
Lankomumo reitingas

Federalinių tyrimų biuras (FTB) sulaikė 27 "kompiuterinius piratus", neteisėtai kopijavusius bendrovės "Microsoft" kompiuterines programas ir prekiavusius jomis JAV teritorijoje. FTB duomenimis, nuostoliai, kuriuos patyrė "Microsoft" dėl "piratų" veiklos, siekia 75 milijonus JAV dolerių. Didžioji dalis sulaikytųjų yra kilę iš Taivano. FTB direktorius Robertas Miuleris pareiškė, jog piratai, kurių dauguma gyvena San Franciske, prekiavo nelegaliomis kompiuterinių programų kopijomis Kalifornijos, Oregono ir Vašingtono valstijose.

Kaip panaudojate elektronikos žinias?

Konstruoju savo sukurtas schemas

Konstruoju kitų pateiktas schemas

Remontuoju įvairią aparatūrą

Gadinu įvairią aparatūrą

Mokau, konsultuoju kitus

Dar tik pradedu domėtis elektronika

Nenaudoju, tiesiog domiuosi

Mano varianto neparašėt!

Jūsų lytis: Vaikinas Mergina
 Balsavimo rezultatai
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!