LT   EN   RU  
2020 m. liepos 5 d., sekmadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Kompiuterinės technologijos
  Technologijos > Kompiuterinės technologijos
Anticenzūrinis tinklas Peek-A-Booty
Lankomumo reitingas

Sistema Peek-A-Booty vis dėlto buvo pristatyta visuomenei. Iki pat pristatymo daugelis teigė, kad iš šio projekto nieko nebus, tik nesibaigiančios kalbos. Tačiau kad ir kokia žalia būtų dabartinė versija – o jos galutiniam užbaigimui prireiks dar bent pusės metų - Peek-A-Booty visgi jau egzistuoja. Peek-A-Booty – tai “peer-to-peer” tinklas, skirtas tam, kad vartotojai galėtų apeiti vietinės cenzūros apribojimus ir prieiti prie vienoje ar kitoje valstybėje uždraustų Interneto sričių. Vartotojas iš šalies, kur galioja tam tikri cenzūriniai apribojimai, prisijungia prie specialaus tinklo, kur veikia PAB. Keli atsitiktinai parinkti kompiuteriai prisijungia prie uždrausto tinklapio ir persiunčia duomenis tam, kas jų prašė.

AltaVista paštas bus mokamas
Lankomumo reitingas

Kompanija Altavista pareiškė, kad atsisakys nemokamo elektroninio pašto paslaugos. Tai – dalis proceso, stengiantis gauti daugiau pelno iš paieškos variklio. Apie 400 tūkstančių pašto dėžučių, kurias dabar aptarnauja AltaVista, bus panaikintos kovo 31 dieną. Kompanija sako, kad tik apie pusė jų yra aktyviai naudojamos. Nemokamo pašto paslaugas kompanija pradėjo teikti bandydama sukurti daugiatikslį tinklapį, panašų į Yahoo.com.

Britai niršta kai internetas sutrinka
Lankomumo reitingas

Didžiojoje Britanijoje interneto darbo sutrikimai kelia kompiuterių vartotojams tokį nesuvaldomą pyktį, kad kartais iš to įniršio jie net suduoda savo bendradarbiams. Dienraštyje "The Sun" pasirodžiusioje tyrimo ataskaitoje nurodoma, kad daugiau kaip pusė britų bent jau kartą per savaitę negali apsilankyti norimuose tinklapiuose, nes šie "pakimba". 11 procentų siunta, kai taip atsitinka - jie be tikslo maigo klaviatūrą, stumdo ar mėto pelę. Tuo tarpu 2 procentai pareiškė, jog kartą net sudavė šalia sėdinčiam žmogui. Vienas kompiuterio vartotojas, kuris negalėjo prisijungti prie reikalingo tinklapio šešias minutes, sudaužė savo 3,5 tūkstančio JAV dolerių vertės nešiojamą kompiuterį į šipulius.

Autobusas su Interneto ryšiu
Lankomumo reitingas

Autobuse, kuris kursuoja Kalifornijos universiteto prieigose, keleiviai gali naudotis ryšiu su Internetu tiesiog kelionės metu. Šiame autobuse įdiegtas ryšio taškas, o pats autobusas palaiko ryšį su universiteto tinklu per vartiklį. Maksimalus duomenų perdavimo greitis – 2,4 Mb/s, kuris, tiesa, dalijamas visiems keleiviams. Kelionė iki stoties užtrunka apie 15-20 minučių ir to užtenka pašto perskaitymui ir atsakymų parašymui. “Tai greičiau, eksperimentas”, sako universiteto kompiuterinių sistemų gamybos direktorius.

Štefi Graf laimėjo teisme prieš Microsoft
Lankomumo reitingas

Teniso legenda Štefi Graf praeitą savaitę Vokietijoje teisme laimėjo prieš kompaniją Microsoft. Buvo nagrinėjamas atvejis, kuomet vienas iš MSN Communities tinklo vartotojų, priklausančio Microsoft, buvo patalpinęs padirbtas Graf nuotraukas. Padirbtos apsinuoginusios tenisininkės nuotraukos jos prašymu buvo ištrintos iš serverio, tačiau Microsoft atsisakė pasirašyti dokumentą, pagal kurį kompanija rūpintųsi, kad analogiškos nuotraukos vėl neatsidurtų internete.

“Yahoo” keis portalo dizainą
Lankomumo reitingas

Vienas populiariausių interneto portalų “Yahoo” šio mėnesio viduryje planuoja pakeisti savo tinklapio išvaizdą. Nuo įkūrimo 1995-ais metais “Yahoo” beveik nekeitė tinklapio dizaino. Kompanijos įkūrėjas Deividas Filo nuo pat įkūrimo stengėsi laikytis dizaino funkcionalumo bei nedidelio puslapio failų “svorio” principo.

Diskinio kaupiklio sąsajos
Lankomumo reitingas

Dvi pagrindinės sąsajos yra ATA (paprastai vadinama IDE arba EIDE) ir SCSI. Kiekviena jų jungia kompiuterį su diskiniu kaupikliu ir kontroliuoja duomenų srautus tarp jų. Daugeliui vartotojų tinkamiausi yra EIDE kaupikliai. Jie pigesni nei SCSI įrenginiai, jiems nereikia SCSI suderintuvo, juos paprasčiau įdiegti. Be to, daugeliui atvejų EIDE kaupikliai veikia beveik ta pačia sparta kaip ir SCSI įtaisai. Tačiau jei reikia ypač didelės spartos, rinkitės SCSI kaupiklį. Ypač didelės spartos diskiniai kaupikliai naudingi vartotojams, kuriems reikia greitai perskaityti ar įrašyti didelius duomenų kiekius - dideles duomenų bazes, garso ar vaizdo įrašus. Tačiau toks kaupiklis beveik nepadidins bendros darbo spartos naudojant...

Ką delne mums neša HTML 4.0?
Lankomumo reitingas

Didžiausioji naujovė - sritys (frames). Anokia čia naujovė, gūžtels pečiais ne vienas, juk jos yra jau nuo pat NN 2.0. Tad ši specifikacija tik įteisino tai, kas jau buvo naudojama kelis metus. Pasikeitė tik srities aprašymas. HTML 4.0 įteisino ir objekto žymenį (object), kuris naudojamas įvairių "intarpų" pateikimui: Java-apletams, video ir audio srautams. Jis pakeičia daugelį dabar naudojamų "specializuotų" žymenų (pvz., applet, img ar embed). Didžiausias pavojus - kuriant WWW puslapius "neužmiršti" senesniųjų naršyklių. Iki šiol nebuvo griežtai apibrėžtas dinaminių...

JavaScript atspindžiai
Lankomumo reitingas

Kaip parašyti interaktyvią Voratinklio programytę, kuri būtų pakankamai greita? Toks klausimas nedavė ramybės nuo pat HTML aušros. 1995-ais Netscape (pirmoji firma įsigijusi "Java" licenciją) nusprendė, kad reikia supaprastintos kalbos. Brendan Eich sukūrė kalbą, pavadintą "LiveScript". "Sun" ją pervadino į "JavaScript", - ir ji įsiliejo į mases su "Navigator 2.0". Ši kalba dar turi ECMAScript vardą, nes ją standartu pripažino ECMA. JavaScript objektų sukūrimui yra naudojami konstruktoriai - tai funkcija, kuri priskiria reikšmes this kintamajam. Konstruktorius iškviečiamas naudojant new operatorių. Šiame...

Piešinių atsiuntimo eilės tvarka
Lankomumo reitingas

Piešinių atsiuntimo (GET) užklausas naršyklė išsiunčia ta eilės tvarka, kokia yra nuorodos į juos. Toliau jie siunčiami lygiagrečiai ir jų "atvykimo" tvarka gali būti bet kokia. Jei norite patikrinti užklausų eiliškumą, galite perimti "onLoad" įvykį. Tačiu kaip padaryti, kad piešiniai pasirodytų norima tvarka? Galima pasinaudoti CSS galimybe slėpti objektą. Aėjus tinkamam laikui visi piešiniai "atskleidžiami". Štai tokios piešinio "atskleidimo" galimybės iliustracija (ahtml.gif bus parodomas tik pilnai įkėlus WWW puslapį, t.y. tik tada, kai bus pateiktas log2.gif - net jei šis...

Kiek namuose turite televizorių?

Vieną

Du

Tris

Daugiau nei tris

Neturiu televizoriaus

Jūsų lytis: Vaikinas Mergina
 Balsavimo rezultatai
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!