LT   EN   RU  
2021 m. balandžio 18 d., sekmadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Kompiuteriniai žaidimai
  Technologijos > Kompiuterinės technologijos > Kompiuteriniai žaidimai
Lankomumo reitingas Publikuota: 2005-07-29
Oddworld Inhabitants keičia profilį
Studija Oddworld Inhabitants, žinoma PK arkadomis Abe's Oddysee ir Abe's Exoddus, nustojo egzistavusi. Priežastis – Lorno Lengino, studijos įkūrėjo noras pereiti nuo žaidimų kūrimo ir patraukti į Holivudą. Jo nauja firma, kuri įsikūrė Kalifornijos mieste Berklyje, užsiims kompiuterinių animacinių filmų ir televizijos serialų kūrimu.

Tokiam žingsniui Lemingą paskatino šiuolaikinės žaidimų industrijos finansiniai reikalai. "Jeigu jūs paklaustumėte bet kurio leidėjo ir šis jums atsakytų, kad neturi tokių problemų, kokias patiriame mes, žinokite – jis meluoja. Mes uždarėme studiją dėl dabartinių rinkos realijų. Žaidimų modelyje egzistuoja vienas vienintelis finansinis modelis, būtent: leidėjas pilnai apmoka žaidimą. Jis rūpinasi leidyba, marketingu, distribucija, reklama, beveik visais aspektais, kaip tai buvo Holivude iki United Artists atsiradimo", - teigia Leningas.

"Tačiau, augant kino industrijai, verslo modelis tapo labai sudėtingas. Pavyzdžiui, šiandien kino kompanijos pilnai nefinansuoja filmų. Jie apmoka tik nustatytą procentą, o 66 % sau pasiima tretieji filmai. Žaidimų industrijoje nėra nieko panašaus. Kūrėjams nelengva rasti investuotojus, pinigai juk išduodami tam tikriems žanrams, viskam keliamos sudėtingos sąlygos. Ne labai malonus klimatas."

Šiandien tik nedidelė dalis kūrėjų turi teisę į savo intelektualinę nuosavybę. Daugeliu atvejų mažos kompanijos priverstos nusileisti leidėjams, mainais už finansinę paramą. Nepriklausomos studijos vis dažniau bus priklausomos nuo stambių firmų, o originalūs projektai išnyks licencijuotų žaidimų sraute.

Nors Oddworld Inhabitants pavyko išsaugoti teises į savo seriją, paskutinis lašas, perpildęs kantrybės taurę – bendradarbiavimas su Electronics Arts prie Oddworld: Stranger' s Wrath projekto. Leidėjas neužsiėmė žaidimo marketingu, todėl, kad "...EA nesugebėjo padaryti veikiantį PS2 – portą mūsų Xbox – originalo ir paprasčiausiai atsisakė išjudinti projektą, jis neaprėpė visų jį dominančių platformų. Mes buvo nuliūdinti tuo, kad žaidimas, Metacritic.com vartotojų buvo įvertintas 9.6 iš 10 balų, žaidimas buvo mėgstamas dėl jo siužeto ir gerai sukurtų veikėjų, bet visa tai sukėlė nulinį leidėjų susidomėjimą, nežiūrint į jų novatorišką požiūrį", - kalba Leningas.

Straipsniai.lt

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Nacionaldarbininkų Sąjūdis (2)    Nešiojami kompiuteriai (12)    Trys karaliai (5)    Mobilūs ryšiai (193)    Vorai (2)    Feng šui (7)    Grupės (81)    Hipiai (9)    Krišnaizmas (3)    Džiazo muzikos grupės (11)    Aikido (14)    Meino meškėnas (2)    Miniatiūros (7)    Filologija (2)    Domenai (11)    Emo (10)    Mazda (2)    Prokuratūra (4)    Konspiracija (2)    Mama ir vaikas (48)    Partizanai (12)    Miestų bendruomenės (7)    Skandalai (476)    Sel (10)    Skundai (22)    Energetika (13)    Tamplieriai (7)    Filatelija (11)    Liemenėlės (3)    Kompiuteriai (148)    Anglų kalba (35)    Liberalų sąjūdis (5)    Kvepalai (10)    Gimimo diena (3)    Kazino (10)    Jautis (2)    Jausmai (27)    Auklėjimas (7)    Vėlinės (5)    Proza (157)    P2P tinklai (2)    Žvaigždės (19)    Monitoriai (11)    Prancūzų buldogas (2)    Kriptografija (3)    Arbata (10)    Psichologija (89)    Burtai (8)    Ekologija (15)    Eurointegracija (5)
1. Pietų Korėjos valdžia uždraudė nepilnamečiams žaisti kompiuterinius žaidimus naktimis
2. Internetiniame žaidime vaikams – seksualūs apatiniai ir „egzotiško“ įvaikio pirkimas
3. „Windows 7“ žaidimų mėgėjams: pliusai ir minusai
4. Žaidimui "Žuvies kelionė" - prizas už netradicines viešųjų ryšių priemones
5. Kompiuterinių žaidimų entuziastai rinksis Kaune
6. Baltijos šalių kompiuterinių žaidimų asai iš WCG finalo medalių neparsiveža
7. Nusipirkau pasaulį
8. Kaip apsaugoti savo akis žaidžiant kompiuteriu?
9. Vivisektorius. Žvėris viduje
10. Beta – testas: D & D Tinklapyje
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!