LT   EN   RU  
2021 m. gegužės 8 d., šeštadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Kompiuterinis piratavimas
  Technologijos > Kompiuterinės technologijos > Kompiuterinis piratavimas
Lankomumo reitingas Publikuota: 2006-11-06
Nesąžiningi darbuotojai kompromituoja kompiuterių salonus
Dėl piratinių programų atgaminimo ir platinimo per pastaruosius mėnesius teismai priteisė daugiau nei 35 tūkst. litų žalos atlyginimo iš keturių kompiuterių prekybos salonų. Anksčiau atliktų patikrinimų metu buvo nustatyta, kad juose pirkėjams pageidaujant į kompiuterius neteisėtai diegiama nelicencijuota programinė įranga.

"Dažniausiai nelicencijuotas kompiuterių programas pirkėjams įdiegia prekybos salone dirbantys pardavėjai, tokiu būdu siekiantys įsiteikti klientui. Bet dėl šių veiksmų galiausiai kenčia įmonė ir jos reputacija. Todėl bendrovių vadovybei derėtų imtis tam kelią užkertančių veiksmų – griežtai reikalauti darbuotojų laikytis įstatymų ir nuolat akcentuoti gresiančius padarinius", - sako advokatų kontoros "Pranckevičius ir partneriai" advokatė Edita Ivanauskienė.

Tiesa, pasak teisininkės, kai kuriais atvejais kompiuterių salonai kaip tik skatina tokį savo darbuotojų elgesį. Taip nelegaliais būdais jie siekia pritraukti pirkėjus ir pasiūlyti mažesnę kompiuterių su programomis kainą nei sąžiningai veikiantys konkurentai.

Tarp neteisėtai programinę įrangą platinusių įmonių yra tokios gerai žinomos Lietuvos bendrovės kaip UAB "Microworld" ir UAB "Fortakas". Pirmojoje buvo išaiškintas trijų kompiuterių su neteisėtai įdiegtomis "Microsoft" bei "Autodesk" gamintojų programomis pardavimas. Be to, salone dar rastos ir konfiskuotos 28 kompaktinės plokštelės su įvairiomis nelicencijuotomis programomis.

Dėl šių pažeidimų teismas pripažino tiek darbuotojo, tiek įmonės kaltę ir įpareigojo sumokėti atitinkamai 3 ir 1 tūkst. litų dydžio baudas. "Microworld" taip pat sutiko sumokėti 10 tūkst. litų taikią kompensaciją.

Kitoje kompiuterine įranga prekiaujančioje įmonėje UAB "Fortakas" užfiksuotas dviejų kompiuterių su neteisėtai įdiegta programine įranga pardavimo faktas. Negana to, buvo aptiktos dar 27 laikmenos su piratinėmis programomis. Šioje byloje teismas pripažino darbuotojo kaltę ir paskyrė jam 625 Lt baudą. Tuo tarpu bendrovė privalės sumokėti daugiau nei 18 tūkst. litų žalos atlyginimą.

Per šešis 2006 metų mėnesius Lietuvoje teisėsaugos institucijos atliko 18 sėkmingų patikrinimų dėl nelicencijuotų kompiuterių programų naudojimo. Jų metu buvo rasta piratinės programinės įrangos, kurios bendra vertė viršija 320 tūkst. litų.

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Transportas (125)    Žvejyba (30)    Firmos (12)    Klubai (5)    Skandalai (476)    Programavimas (20)    Klaviatūros (11)    Pramogos (191)    Roko muzikos grupės (10)    Viešnia iš ateities (2)    Kūdikio maitinimas (3)    Shidokan (3)    Opel (4)    Mazda (2)    Vaiduokliai (23)    Gotai (17)    „Lietuvos” kino teatras (13)    Garso sistemos (15)    Raganos (12)    Žmogaus klonavimas (2)    Turizmas (151)    Kompiuterio ergonomika (8)    Susitaikymas (9)    Šunys (67)    Atviras kodas (23)    BTV (3)    Runkeliai (18)    Toyota (2)    Homeopatija (5)    Pelės (5)    Kreditai (2)    Breakdance (4)    Įdomybės (87)    Dažasvydis (3)    Taksas (2)    Mistika (446)    Smurtas mokyklose (10)    Egiptas (24)    Sąmokslo teorijos (19)    Vartotojai (29)    „Laisvės kryžkelės“ (10)    Striptizas (8)    Alus (22)    Proza (157)    Ekologinis ūkis (2)    Mistika (9)    Sveikata (313)    Fantastika (21)    Lietuvoje (16)    Restoranai (5)
1. Vaizdo kasetes žmonės vis dar labiau linkę pirkti nelegaliose prekybos vietose
2. Internetiniai piratai nusitaikė į "Harį Poterį"
3. Muzikinė industrija pirmą kartą pateikė ieškinius prieš interneto piratus Azijos šalyse
4. Muzikinės industrijos atstovai pirmą kartą pateikia ieškinius prieš Azijos šalių interneto piratus
5. E-solidarumas: draugiškas pasikeitimas failais ar skaitmeninis piratavimas?
6. Garso įrašų kompanijos rengia diversiją prieš piratus
7. Piratų pasaulyje sumažėjo 1%
8. Piratinė programinė įranga Rusijoje sudaro 87 procentus rinkos
9. Užsakymas paštu
10. Klastojimas
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!