LT   EN   RU  
2021 m. kovo 5 d., penktadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Kompiuterinis piratavimas
  Technologijos > Kompiuterinės technologijos > Kompiuterinis piratavimas
Lankomumo reitingas Publikuota: 2003-03-26 Spausdinti Spausdinti
Nelegalus programinės įrangos naudojimas internetu

Jo formos gali būti įvairios, įskaitant parduodamų kompiuterių programų reklamas interneto puslapiuose - pokalbių grupėse, naujienų grupėse, aukcionuose.

Nelegalus programinės įrangos naudojimas internetu yra sparčiausiai plintanti nelegalaus programinės įrangos naudojimo forma. Taip yra todėl, kad, pirmiausia, visame pasaulyje sparčiai daugėja žmonių, besinaudojančių interneto paslaugomis. Antra, nesudėtingas naudojimasis interneto paslaugomis skatina įvairių technologijų plėtrą, o drauge tobulėja ir nelegalaus programinės įrangos naudojimo internetu formos. Trečia, ši nelegalaus programinės įrangos naudojimo forma nelaikoma itin rizikinga. Skirtingai nei nelegalią programinę įrangą platinant fiziniu būdu, internetu nelegalios kompiuterių programos į kompiuterius patenka ne iš žmogaus rankų, ir labai dažnai - dėl nežinojimo.

Dažniausi nelegalaus programinės įrangos naudojimo internetu būdai yra: (i) nelegalių kompiuterių programų kopijų persiuntimas bei įdiegimas; (ii) nelegalios produkcijos, pristatomos paštu ar kitomis tradicinėmis priemonėmis, reklamavimas; (iii) kodų ar kitų kompiuterių programų apsaugos priemonių siūlymas ar perdavimas.

Elektroninių skelbimų lentelių piratavimas - tai neteisėtas kompiuterių programų atgaminimas ir platinimas internetu, kai individualaus kompiuterio savininkas leidžia kitiems vartotojams prisijungti prie savo kompiuterio ir nusikopijuoti kompiuterių programas į savo kompiuterius.

Puslapiai, skirti užsakymams elektroniniu paštu
Užsakymo elektroniniu paštu puslapiai yra paprasti interneto puslapiai, kuriuose siūloma neteisėtai atgamintus programinės įrangos produktus atsiųsti elektroniniu paštu. Tam dažnai naudojami aukcionų puslapiai (Internet auction sites).

Nelegalaus programinės įrangos naudojimo internetu formos ir metodai:

Tiesioginis įdiegimas (atgaminimas), kai asmuo, kontroliuojantis interneto puslapį, leidžia įdiegti programinę įrangą iš šio puslapio;

Vadinamieji "įsilaužėlių" puslapiai, kai "įsilaužėliai" įveikia programinės įrangos gamintojų prie savo produktų pridedamas specialias apsaugos priemones, apsunkinančias piratinę veiklą;
"cracks" - tai "įsilaužimo" programos, kuriomis pakeičiama kompiuterio programos apsauga, kad ta programa būtų galima naudotis pasibaigus jos bandomajam laikotarpiui arba naudoti tas kompiuterio programos funkcijas, kuriomis naudotis gali tik licencijas turintys vartotojai. Tokie pakeitimai yra neteisėti. "Įsilaužimo" programų arba programų versijų, kurios buvo pakeistos tokiu būdu, pirkti arba įdiegti negalima;

Tiesioginis tiekimas, kai siūloma pirkti produktus, kurių dar neparduoda gamintojas (!)

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Vynas (16)    Meninė gimnastika (14)    Liberalų sąjūdis (5)    Aerobika (3)    Mokykla be narkotikų (20)    Meilė bloguose (6)    Nešiojami kompiuteriai (12)    Avinas (7)    Striptizas (8)    Kino kritika (10)    Tatuiruotės (7)    Kreditai (2)    Kelionių įspūdžiai (26)    Vandenis (7)    Šaulys (7)    Sektos žudikės (6)    Liūtas (7)    Krizė (59)    Kazimiera Prunskienė (13)    Garso sistemos (15)    Žuvininkystė (2)    Kanapės (15)    Burtai (8)    Projektavimas (7)    Laivyba (17)    Paukščiai (5)    Dvarai (36)    Emigrantai (22)    Kandidatai į prezidentus (5)    Mitingai (5)    Tinklapiai (13)    Seimo Pirmininkas (2)    Visuotinė istorija (44)    Politikai (183)    Netolerancija (6)    Žmonės (241)    Konditerija (10)    Švietimas (1281)    Monitoriai (11)    Pankiškos muzikos grupės (15)    2009 metų horoskopas (15)    Tibetas (10)    Bendravimas (743)    Kabala (6)    Liberalai demokratai (3)    Metalistai (8)    Sąmokslo teorija (19)    Televizija (17)    Šokoladas (10)    Katės (33)
1. Nesąžiningi darbuotojai kompromituoja kompiuterių salonus
2. Vaizdo kasetes žmonės vis dar labiau linkę pirkti nelegaliose prekybos vietose
3. Internetiniai piratai nusitaikė į "Harį Poterį"
4. Muzikinė industrija pirmą kartą pateikė ieškinius prieš interneto piratus Azijos šalyse
5. Muzikinės industrijos atstovai pirmą kartą pateikia ieškinius prieš Azijos šalių interneto piratus
6. E-solidarumas: draugiškas pasikeitimas failais ar skaitmeninis piratavimas?
7. Garso įrašų kompanijos rengia diversiją prieš piratus
8. Piratų pasaulyje sumažėjo 1%
9. Piratinė programinė įranga Rusijoje sudaro 87 procentus rinkos
10. Galutinio vartotojo piratavimas
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!