LT   EN   RU  
2024 m. kovo 29 d., penktadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Kompiuterinis piratavimas
  Technologijos > Kompiuterinės technologijos > Kompiuteriniai žaidimai
Lankomumo reitingas Publikuota: 2003-03-26 Spausdinti Spausdinti
Kas yra piratavimas - Piratavimas internete

Piratavimas internete - tai interneto naudojimas neteisėtai kopijuojant ar platinant nelicencijuotą programinę įrangą. Pažeidėjai internetu gali naudotis visos savo veiklos metu arba tik tam tikriems veiksmams atlikti, pvz., reklamuodami, siūlydami, įsigydami arba platindami piratinę programinę įrangą.

Verslo programinės įrangos sąjunga, Business Software Alliance (BSA), vienijanti programinę įrangą kuriančias ir parduodančias įmones, apskaičiavo, kad apie 840 tūkstančių interneto svetainių pardavinėja nelegalią programinę įrangą, pristatydamos ją kaip originalią. Daugelis asmenų, panorusių programinę įrangą įsigyti internetu, iš viso negauna programų, už kurias sumoka. Kitiems, supratusiems, kad jų įsigyta programinė įranga yra suklastota, nepavyksta atgauti pinigų. Prastą reputaciją turinčios interneto bendrovės greitai dingsta palikdamos šimtus nepatenkintų klientų.

Internetas prisidėjo prie programinės įrangos piratavimo plitimo - teisėtomis apsimetusioms bendrovėms nesunku susikurti tinklapį ir jame reklamuoti bei platinti piratinę programinę įrangą. Be to, labai spartus elektroninio verslo, susijusio su anonimiškumu ir neribotomis apimtimis, augimas nusikaltėliams suteikia dar palankesnes sąlygas internete pardavinėti suklastotą programinę įrangą.

Apsipirkinėkite be rizikos!

Nelegalios interneto bendrovės gali turėti profesionaliai sukurtus interneto tinklapius, galinčius suklaidinti net labai patyrusius interneto pirkėjus. Suprantama, internete atpažinti suklastotą programinę įrangą yra labai sunku, juk produkto negalima realiai pamatyti bei patikrinti, ar produktą įdiegus kompiuteryje nerodomi jokie įspėjimai; pagaliau negalima pamatyti ir paties perpardavinėtojo.

Daugelis žmonių, kurie nežinodami užsisako piratinę programinę įrangą, niekada negauna programų, už kurias sumokėjo, o jeigu ir gauna, negali atgauti pinigų išsiaiškinę, kad jų įsigyta programinė įranga yra suklastota.

Geriausia apsauga nuo programinės įrangos klastotojų - informuotumas ir švietimas.

Patarimai norintiems programinę įrangą pirkti internetu:

Iš karto sužinokite visus įmonės adresus ir telefonų numerius. Neprasidėkite su įmonėmis ar asmenimis, nesutinkančiais patvirtinti savo tapatybės ar pateikti viso įmonės pavadinimo, nurodyti gatvės, kurioje įsikūrusi įmonė, ar jos telefono numerio. Šie duomenys būtini norint palaikyti ryšį su pardavėju po sandorio sudarymo.

Smulkiai išsiaiškinkite apie įmonės politiką produkto grąžinimo, aptarnavimo ir garantijų teikimo atžvilgiu. Venkite platintojų internetu, nenorinčių arba negalinčių pateikti reikiamos arba pakankamos informacijos apie tokią politiką.

Išsaugokite informaciją. Išsispausdinkite puslapį, kuriame nurodytas užsakymo numeris, visus elektroniniu paštu atsiųstus užsakymo patvirtinimus. Informaciją saugokite tol, kol jums bus atsiųsta programinė įranga, ir kol įsitikinsite jos tinkamumu.
Patikrinkite produktų kainas. Jeigu kaina nepagrįstai maža, verta suabejoti. Pasitikrinti galite siūlomą kainą palyginę su leidėjo rekomenduojama arba apskaičiuota mažmenos kaina. Jeigu internete siūloma kaina gerokai mažesnė, derėtų būti labai apdairiems.

Nepasitikėkite platintojais internetu, siūlančiais ypatingus sandorius su programinės įrangos leidėjais, galimybę įsigyti likviduojamų ar bankrutuojančių įmonių turtą. Tokios formuluotės vartojamos pirkėjui suklaidinti ir įtikinti, kad jis įsigyja originalų produktą.

Patikrinkite ir supraskite produktą. Internete atskirti suklastotą ar nelegalią programinę įrangą yra labai sunku, kadangi negalite matyti nei paties produkto, nei jo pardavėjo. Nepatingėkite paskaityti atsiliepimų ir pasikalbėti su bendradarbiais, šeimos nariais ir draugais - domėkitės ne tik produktais, kuriuos ketinate įsigyti, bet ir žmonėmis, iš kurių juos ketinate pirkti.
Jeigu abejojate, susisiekite su programinės įrangos leidėju. Leidėjas jus informuos, kas įtraukta į produkto kainą bei nurodys apytiksles kainas. BSA atstovai jūsų vietovėje.

Aukcionų tinklapių priežiūra

Nemažai Microsoft programinės įrangos, parduodamos aukcionų tinklapiuose, yra suklastota arba nelegali dėl kitokių priežasčių. Microsoft bendradarbiauja su tokiomis aukcionų svetainėmis kaip eBay tam, kad užtikrintų, kad aukcionuose būtų siūloma tik legali programinė įranga.

Microsoft prižiūri visus eBay tinklapius ir kasdien tikrina, ar jokie aukcionai nesiūlo suklastotos ar nelegalios programinės įrangos.
eBay informuojamas apie įtartinus aukcionus, o Microsoft pareikalauja, kad per 24 valandas jų veikla būtų nutraukta.
Tuomet pardavėjams nurodoma nutraukti neteisėtus veiksmus, o aukciono dalyviams išsiunčiamas perspėjimas ir nurodoma, kur galima rasti informacijos apie programinės įrangos piratavimą.

Susirūpinimą keliantys faktai:

Nustatyta, kad apie 2 milijonus interneto puslapių siūlo, duoda nuorodas ar kitaip informuoja apie piratinę programinę įrangą.

Neseniai atlikti tyrimai parodė, kad daugiau nei 60% interneto svetainėse parduodamos programinės įrangos yra suklastota, o daugiau nei 90% programinės įrangos parduodama pažeidžiant leidėjo licencinę sutartį.

Nustatyta, kad 280 tūkstančių interneto puslapių pateikia informaciją apie piratines taikomąsias programas.

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Policija (2)    Tamplierių ordinas (7)    Kanapės (15)    Fotografija (17)    Lietuvių fantastika (11)    Metalinės muzikos grupės (8)    Gimimo diena (3)    Lobių ieškotojai (3)    Vaiko sveikata (8)    Kelionių organizatoriai (6)    Išpažintis (16)    Mobilūs ryšiai (193)    Tėvynės sąjunga (4)    Miestų bendruomenės (7)    Menas būti kartu (2)    Erotiniai šokiai (23)    Picerijos (4)    Teisėtvarka (24)    Religija ir tikėjimai (315)    Gaisrininkai (7)    Nekilnojamasis turtas (22)    Budizmas (73)    Feng šui (7)    Krašto apsauga (27)    Barai (7)    Bendruomenės (158)    Liemenėlės (3)    Darbdaviai (10)    Įvaikinimas (3)    Bankinės technologijos (11)    Kovo 8 (3)    Vabzdžiai (5)    Juvelyriniai dirbiniai (2)    Vilius Navickas (2)    Ekonomika (259)    Žemės ūkis (33)    „Laisvės kryžkelės“ (10)    Restoranai (5)    Poetai (11)    Mokesčiai (8)    Užgavėnes (9)    Erotika (8)    Gyvenimo džiaugsmas (2)    Krišnaizmas (3)    Kriptografija (3)    Maxima (10)    Atleidimas (4)    Fantastika (21)    Kaziuko mugė (3)    Apatinis trikotažas (17)
1. Pietų Korėjos valdžia uždraudė nepilnamečiams žaisti kompiuterinius žaidimus naktimis
2. Internetiniame žaidime vaikams – seksualūs apatiniai ir „egzotiško“ įvaikio pirkimas
3. „Windows 7“ žaidimų mėgėjams: pliusai ir minusai
4. Kompiuterinių žaidimų entuziastai rinksis Kaune
5. Žaidimui "Žuvies kelionė" - prizas už netradicines viešųjų ryšių priemones
6. Baltijos šalių kompiuterinių žaidimų asai iš WCG finalo medalių neparsiveža
7. Nusipirkau pasaulį
8. Kaip apsaugoti savo akis žaidžiant kompiuteriu?
9. Vivisektorius. Žvėris viduje
10. Oddworld Inhabitants keičia profilį
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!