LT   EN   RU  
2021 m. kovo 5 d., penktadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Kompiuterinis piratavimas
  Technologijos > Kompiuterinės technologijos > Kompiuterinis piratavimas
Lankomumo reitingas Publikuota: 2005-07-20
Internetiniai piratai nusitaikė į "Harį Poterį"
Šeštoji "Hario Poterio" serijos knyga, sumušusi greičiausiai parduodamos knygos rekordą, tapo viena iš geidžiamiausių internetinio piratavimo aukų. Tepraėjus kelioms valandoms nuo jos pasirodymo parduotuvėse, internete pasirodė nelegalios elektroninės knygos kopijos.

Berniuko burtininko gerbėjai, gerai įvaldę technologijų gudrybes, įsigudrino nuskenuoti visą 607 puslapių knygą skaitmeniniu formatu. Nelegali elektroninės knygos kopija pasirodė internete mažiau nei per 12 valandų po to, kai šeštadienį į parduotuvių vitrinas atkeliavo "Haris Poteris ir Negrynakraujis princas".

Be to, per tokius tinklus kaip "BitTorrent" buvo išplatinta ir knygos audioversija.

Advokatas, pasamdytas rašytojos J. K. Rowling agentų, Christopheris Little pareiškė, kad jo firma labai stengiasi, idant būtų išvengta piratavimo, tačiau pripažino, kad nelegalių kopijų vargu ar pavyks išvengti. Netgi tūkstančiai šios knygos nelegalių kopijų tebus lašas vandenyne, atsižvelgiant į tai, kad per 24 valandas jos buvo parduota 8,9 mln. egzempliorių. Tačiau "Poterio" piratavimo atvejis pasės dar didesnę baimę tarp visuomenės informavimo bendrovių dėl kylančios grėsmės jų verslui.

Neseniai ekranuose pasirodžius populiariausiam vasaros filmui "Žvaigždžių karai: Epizodas III - Sitų kerštas" ("Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith"), piratinė jo kopija žiūrovus pasiekė iškart po premjeros.

J. K. Rowling buvo jau anksčiau įspėjusi dėl galimo nelegalių "Hario Poterio" elektroninių knygų pasirodymo tinklalapyje. "Niekada nepasitikėkite bet kokiais "Hario Poterio" elektroniniais variantais, siūlomais per internetą", - sausį rašė rašytoja, įspėdama dėl galimų virusų ar apgavysčių.

Piratinės "Hario Poterio" kopijos paplito ir Indijoje, kur gatvės prekiautojai siūlo nelegalias "Negrynakraujo princo" kopijas su didelėmis nuolaidomis.

Šaltinis

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Ekologinis ūkis (2)    Bučiniai (31)    Lengvosios muzikos grupės (27)    Informaciniai karai (11)    Vėlinės (5)    Mokėjimo kortelės (7)    Parašiutizmas (15)    Skorpionas (7)    Teatrai (21)    LICS (17)    Dvyniai (9)    Įdomybės (87)    Naršyklės (7)    Siamo katės (2)    Samsung (3)    Shidokan (3)    Įvaikinimas (3)    Melagių diena (3)    Namų vaizdo technika (2)    Policija (2)    Kūdikio maitinimas (3)    Artūras Zuokas (41)    Nusikaltimai (6)    Poltergeistai (2)    Projektavimas (7)    Grybų patiekalai (6)    Tamplieriai (7)    Žemės ūkis (33)    Mistika (446)    Interneto komentarai (2)    Žmogaus teisės (52)    Romas (3)    Pankai (6)    Priklausomybė (3)    Naujieji metai (12)    Konspiracija (2)    Kreditai (2)    Jausmai (27)    Kazimiera Prunskienė (13)    Antanas Terleckas (2)    Valstiečių sąjunga (2)    Bendravimas (743)    Televizija (17)    Visuotinė istorija (44)    Homeopatija (5)    Lotynų kalba (11)    Kvepalai (10)    Bitė (5)    Vaiduokliai (23)    Pedagogika (21)
1. Nesąžiningi darbuotojai kompromituoja kompiuterių salonus
2. Vaizdo kasetes žmonės vis dar labiau linkę pirkti nelegaliose prekybos vietose
3. Muzikinė industrija pirmą kartą pateikė ieškinius prieš interneto piratus Azijos šalyse
4. Muzikinės industrijos atstovai pirmą kartą pateikia ieškinius prieš Azijos šalių interneto piratus
5. E-solidarumas: draugiškas pasikeitimas failais ar skaitmeninis piratavimas?
6. Garso įrašų kompanijos rengia diversiją prieš piratus
7. Piratų pasaulyje sumažėjo 1%
8. Piratinė programinė įranga Rusijoje sudaro 87 procentus rinkos
9. Užsakymas paštu
10. Klastojimas
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!