LT   EN   RU  
2021 m. birželio 15 d., antradienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Kompiuterinis saugumas
  Technologijos > Kompiuterinės technologijos > Kompiuterinis saugumas
Lankomumo reitingas Publikuota: 2006-06-22
Sukurta sistema, leidžianti pasirašyti sutartis elektroniniu būdu
Nuo šiol visas sutartis bus galima pasirašyti internete, ir jos teisiškai prilygs rašytinėms sutartims. Tokią galimybę suteikia šiandien startuojantis portalas www.eparasas.lt .

Tai pirmoji dokumentų pasirašymo el. erdvėje sistema Lietuvoje, kuria galės naudotis visi šalies fiziniai ir juridiniai asmenys. Vartotojų tapatybė yra užtikrinama naudojant bankų el. bankininkystės klientų identifikavimo sistemas, o įmonių vadovų tapatybei patikrinti naudojami duomenys iš Juridinių asmenų registro duomenų bazių.

"Sukūrėme sistemą, kuri leis pasirašinėti sutartis neišeinant iš biuro ar namų visiems, turintiems interneto ryšio prieigą, kompiuterį ir esantiems el. bankininkystės vartotojais. Tai ypač naudinga daugybę sutarčių su tiekėjais ir klientais pasirašančioms įmonėms, bet sutartis galės sudaryti ir fiziniai asmenys", - sakė Kostas Noreika, UAB "Elektroniniai verslo projektai", sukūrusios www.eparasas.lt, direktorius.

Sistema buvo sukurta per pusę metų. Į jos kūrimą buvo investuota 200.000 Lt.

Sistema www.eparasas.lt galės naudotis SAMPO, "Hansabanko", "Snoro" ir SEB Vilniaus banko internetinės bankininkystės vartotojai, kurių 2006 m. sausio mėn. duomenimis buvo daugiau nei 1,14 mln. Ateityje sistemą planuojama susieti ir su kitais Lietuvos bankais.

"Asmenų identifikavimas yra esminė prielaida el. parašui veikti. Bankai turi aiškias bei patikimas procedūras nustatyti kliento tapatybei. Panaudojus šią bankų patirtį, sudarėme puikias sąlygas Lietuvos žmonėms naudotis el. parašo paslauga. Tikimės, kad tai paskatins šios paslaugos populiarumą tiek tarp gyventojų, tiek tarp organizacijų", - sakė Algirdas Bogdevičius, AB SAMPO banko elektroninės bankininkystės projektų vadovas.

Asmenų identifikavimas yra vienas iš 5 reikalavimų, kurie Civiliniame kodekse ir Elektroninio parašo įstatyme numatyti sutartims, sudarytoms elektroninėmis priemonėmis. Teisininkas Rytis Čėsna, Verslo ir teisės konsultantų asociacijos narys, patvirtino, kad www.eparasas.lt atitinka visus įstatymų reikalavimus, todėl sistemos pagalba pasirašyti dokumentai yra pripažįstami įrodymais teismuose ir prilyginami rašytiniams dokumentams.

Vienos sutarties pasirašymas el. būdu kainuoja nuo 1 iki 2 Lt priklausomai nuo to, kiek laiko vartotojai norės saugoti dokumentą sistemoje. Pasirašyti dokumentai gali būti saugomi iki 10 metų, o vartotojui pageidaujant – ir ilgiau.

Sistemos kūrėjai tikisi, kad po metų turės apie 10.000 privačių ir verslo vartotojų, o investicijos atsipirks per metus.

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Žuvininkystė (2)    6 branduolių (3)    Vytautas Bogušis (12)    Vytautas Landsbergis (6)    Kaukazo aviganis (2)    Džiaugsmas (2)    Lietuvos istorija (110)    Kačių veislės (25)    Žinių visuomenė (14)    Sveikinimai Naujųjų metų proga (5)    Programos (61)    Žvaigždės (19)    Breakdance (4)    Makaronai (2)    Saugus internetas (11)    Švedija (9)    Ekologija (15)    Vasario 16 (12)    Matematika (2)    Metalinės muzikos grupės (8)    Laivyba (17)    Sektos (12)    Linux/Unix (34)    Kovos menai (72)    Fajetai (2)    Televizoriai (2)    Fantastika (21)    Metalistai (8)    Reinkarnacija (6)    Kalėdos (12)    Feng šui (7)    Vaiduokliai (23)    Melagių diena (3)    Neištikimybė (2)    Airija (9)    Geologija (20)    Žmonės (241)    TV3 (4)    Regbis (4)    Šamanai (7)    Pagonybė (3)    Anželikos Cholinos šokio teatras (11)    Pramoginiai šokiai (2)    Internetas (184)    Brendis (6)    Žirgų sportas (4)    Parapsichologai (7)    Spauda (3)    „Laisvės kryžkelės“ (10)    Atleidimo svarba (2)
1. Proaktyvios "NOD32 Antivirus" apsaugos funkcijos pelnė aukščiausią įvertinimą
2. Unikalūs mokymai - „WEB HACKING: įveikti internetą"
3. Saugumo diena šiemet – rugsėjo 19-oji
4. Vartotojas elektroninėje erdvėje
5. Lietuviai gausiai naudojasi slaptažodžiais, tačiau sunkiai juos prisimena
6. "Kaspersky Lab" gavo apdovanojimą nominacijoje "Geriausias pirkinys"
7. Amerikoje didėja skaičius asmenų, nukentėjusiųjų nuo asmeninių duomenų vagystės
8. Teismo nutarimas: 9 metai už informacijos siuntinėjimą tarptautiniu kompiuterių tinklu
9. Microsoft pakeis pavojingus Xbox laidus
10. Stebuklingas „Aladdin“ raktas
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!