LT   EN   RU  
2020 m. liepos 5 d., sekmadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Kompiuterinis saugumas
  Technologijos > Kompiuterinės technologijos > Kompiuterinis saugumas
Lankomumo reitingas Publikuota: 2004-12-01
Sąvaržėlė ar... šnipas?

Kalifornijos Berklio universiteto darbuotojai sukūrė miniatiūrinį skraidantį robotą-vabzdį (Micromechanical Flying Insect, MFI). Šiam įrenginiui sukurti skirtas projektas buvo pradėtas dar 1998 metais. Nuotraukoje matomą veikiantį roboto pavyzdį pagal dydį ir masę būtų galima palyginti su įprasta kanceliarine sąvaržėle.

Mechaninis "vabzdys" sudarytas iš pjezoelektrinių varikliukų ir lengvo iš anglies pluošto padaryto karkaso. Manoma, kad tokie maži skraidantys robotai, aprūpinti įvairiais davikliais ir videokameromis, bus naudojami aplinkos stebėjimui, gelbėjimo operacijoms, o taip pat kariniams tikslams.

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Aiškiaregiai (11)    Gintaras Beresnevičius (26)    Vandenis (7)    Baikeriai (8)    Užsienyje (50)    Šatrija (4)    Drakonai (36)    Lobiai (12)    Politologija (64)    Nokia (24)    Lietuva (2)    Reinkarnacija (6)    Metalinės muzikos grupės (8)    Internetas (184)    Savivaldybių rinkimai (9)    Zodiako ženklai (88)    Valdas Adamkus (11)    P2P tinklai (2)    Chiromantija (3)    Šokiai (56)    Moters diena (4)    Sportiniai šokiai (2)    Atleidimas (4)    Spausdintuvai (12)    Meino meškėnas (2)    Anglų kalba (35)    Meilė (138)    Atviras kodas (23)    Egzorcizmas (11)    Kulinarija (181)    Pyktis (6)    Elektronika (8)    Turizmas (151)    Laivyba (17)    Kinų horoskopas (14)    Renginiai (31)    Paukščiai (5)    Tamplierių ordinas (7)    Maxima (10)    KGB (35)    Statyba (29)    Katės (33)    Lietuvių valgiai (28)    Mokėjimo kortelės (7)    Šventasis Antanas (2)    Auklės (3)    Delfinologija (4)    Liūtas (7)    Nacionaldarbininkų Sąjūdis (2)    Mergelė (7)
1. Proaktyvios "NOD32 Antivirus" apsaugos funkcijos pelnė aukščiausią įvertinimą
2. Unikalūs mokymai - „WEB HACKING: įveikti internetą"
3. Saugumo diena šiemet – rugsėjo 19-oji
4. Sukurta sistema, leidžianti pasirašyti sutartis elektroniniu būdu
5. Vartotojas elektroninėje erdvėje
6. Lietuviai gausiai naudojasi slaptažodžiais, tačiau sunkiai juos prisimena
7. "Kaspersky Lab" gavo apdovanojimą nominacijoje "Geriausias pirkinys"
8. Amerikoje didėja skaičius asmenų, nukentėjusiųjų nuo asmeninių duomenų vagystės
9. Teismo nutarimas: 9 metai už informacijos siuntinėjimą tarptautiniu kompiuterių tinklu
10. Microsoft pakeis pavojingus Xbox laidus
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!