LT   EN   RU  
2021 m. balandžio 15 d., ketvirtadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Kompiuterinis saugumas
  Technologijos > Kompiuterinės technologijos > Kompiuterinis saugumas
Lankomumo reitingas Publikuota: 2005-06-13 Spausdinti Spausdinti
Amerikoje didėja skaičius asmenų, nukentėjusiųjų nuo asmeninių duomenų vagystės

Imta tirti bylą, kaip iš amerikiečių kompanijos Seisint, kuri užsiima informacijos pardavimu ir platinimu įvairaus tipo dokumentams, duomenų bazės nuteka informacija apie piliečių asmeninius duomenis. Paaiškėjo, kad iškilo grėsmė maždaug 310 tūkstančių amerikiečių asmeniniams duomenims, - praneša Associated Press.

Rugpjūčio mėnesį Seisint buvo išpirkta amerikiečių kompanijos LexisNexis, kuri savo ruožtu, įeina į anglų – olandų leidėjų holdingą Reed Elsevier. Tuo metu, kai naujam valdytojui buvo perduodami visi duomenys, pastebėta kad nuo 2003 metų sausio mėnesio į Seisint duomenų bazę apie 60 kartų įlindo nežinomi asmenys, kurie pasinaudojo užslaptintais kompanijos klientų asmeniniais duomenimis. Numanoma, kad tai buvo hakeriai, kurie įlįsdavo į kompanijos tinklą, kad pavogtų ten saugomus Amerikos gyventojų asmeninius duomenis.

Panašūs duomenis savo žinioje laiko firmos, jei, žinoma, jos turi teisę jais disponuoti. Taip ir Seisint, veikdama pagal atitinkamą licenziją, piliečių duomenis gali panaudoti darbo procese, taip pat parduoti įgaliotosioms struktūroms. Kompanija dirba prie JAV vyriausybės projekto "Matrix", kuris sukurtas kaip antiteroristinė priemonė, kur laikoma duomenų bazė apie milijonus Amerikos piliečių. Tarp tokių duomenų yra žmonių namų adresai, socialinio draudimo numeriai, vairuotojų pažymėjimų duomenys ir kitos žinios. Seisint pabrėžia, kad hakeriai nepavogė iš jos duomenų apie kreditus, banko kortelių numerius ir medicininius įrašus.

Jeigu tokia informacija patektų į nusikaltėlių rankas, ji tikriausiai būtų panaudota atliekant įvairaus pobūdžio machinacijas, prisidengiant kito asmens vardu. Informacijos pagalba, lengviau atlikti įvairias finansines operacijas (vogti pinigus ir pan.). Pirmą kartą informacijos nutekėjimą Seisint sužinojo po to, kai į jos padalinį kreipėsi klientas, kuris pastebėjo, kad jo vardu buvo išrašytas pašalinis mokėjimas, apie kurį jis nieko nežinojo.

Seisint – antra kompanija, kuri atsidūrė panašaus skandalo centre. Vasario mėnesį toks pats įsilaužimas buvo aptiktas kompanijoje ChoisePoint, kuri yra Seisint konkurentė. Iš jos buvo pavogti maždaug 145 tūkstančių JAV gyventojų asmeniniai duomenys. Problemos dėl klientų duomenų apsaugos, pagal agentūros Reuters duomenis, buvo užfiksuotos ir Banko f America, taip pat prekybinėje kompanijoje Retail Ventures.

Straipsniai.lt

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Kalbos kultūra (39)    Wing Tsun (14)    Gender Loops (6)    Go-go (10)    Lietuvoje (43)    Aiškiaregiai (11)    Kinų horoskopas (14)    Apatinis trikotažas (17)    Mistika (446)    Tamplieriai (7)    Seimo Pirmininkas (2)    Sąmokslo teorija (19)    Rokeriai (3)    Kaimo turizmas (5)    Budizmas (73)    Rytietiški šokiai (16)    Krikščionybė (135)    Stomatologija (6)    Kaziuko mugė (3)    Vytautas Bogušis (12)    EBSW (40)    Žemgrobiai (6)    Erotika (8)    Simbolika (2)    Nealkoholiniai gėrimai (12)    Kulinarija (181)    Pramogos (191)    Intel (6)    Vadyba (89)    Vynas (16)    Nekilnojamasis turtas (22)    Smurtas mokyklose (10)    Ekologija (15)    Skamp (16)    Internetas (184)    Skaneriai (5)    Energetika (13)    Kanapės (15)    Vasario 16 (12)    Kokainas (6)    Windows (7)    Pankiškos muzikos grupės (15)    Žirgų sportas (4)    Šaulys (7)    Parapsichologija (22)    SSL sertifikatai (6)    Islamas (31)    Lotynų kalba (11)    Šunys (67)    Liemenėlės (3)
1. Proaktyvios "NOD32 Antivirus" apsaugos funkcijos pelnė aukščiausią įvertinimą
2. Unikalūs mokymai - „WEB HACKING: įveikti internetą"
3. Saugumo diena šiemet – rugsėjo 19-oji
4. Sukurta sistema, leidžianti pasirašyti sutartis elektroniniu būdu
5. Vartotojas elektroninėje erdvėje
6. Lietuviai gausiai naudojasi slaptažodžiais, tačiau sunkiai juos prisimena
7. "Kaspersky Lab" gavo apdovanojimą nominacijoje "Geriausias pirkinys"
8. Teismo nutarimas: 9 metai už informacijos siuntinėjimą tarptautiniu kompiuterių tinklu
9. Microsoft pakeis pavojingus Xbox laidus
10. Stebuklingas „Aladdin“ raktas
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!