LT   EN   RU  
2020 m. rugpjūčio 11 d., antradienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Kompiuterių virusai
  Technologijos > Kompiuterinės technologijos > Kompiuterių virusai
Lankomumo reitingas Publikuota: 2006-07-19
PandaLabs įspėja apie „SafetyBar“, naują „adware“ programą, kuri apgaudinėja vartotojus

- Programa parsisiunčia daugybę tariamų apsaugos programų, kurios stengiasi apgauti vartotojus, informuodamos, kad jų kompiuteriai yra apkrėsti virusais, nors iš tiesų tokie virusai net neegzistuoja

- Tokia sistema leidžia kūrėjams pasipelnyti vartotojų, kuriems net nesuvokiant į kompiuterį įdiegiama kiekviena tokia programa, sąskaita.

Panda Software įspėja apie naują adware programą, vadinamą ProtectionBar, kuri stengiasi apgauti vartotojus, instaliuodama tariamas apsaugos programas į jų kompiuterius. Šios programos informuoja vartotojus, kad jų kompiuteris yra apkrėstas grėsmių, kurios realiai net neegzistuoja. Tada jos grasina ir įtikinėja vartotojus nusipirkti licencijas tariamai aptiktų grėsmių pašalinimui. Šios sistemos tikslas yra uždirbti pinigus minėtų programų kūrėjams, kurie atitinkamai pasidalins pelną su ProtectionBar kūrėjais.

Tokia pinigų uždirbimo sistema nėra nauja. Tariamų antispyware programų jau buvo aptikta ir praeityje. Galima paminėti RazeSpyware ar SpySheriff, maloniai siūlančias išvalyti vartotojų kompiuterius nuo spyware, kurie realiai net neegzistuoja arba buvo instaliuoti pačios programos be paklausimo. Neabejojant galima teigti, kad visos šios taikomosios programos priklausė tam pačiam kūrėjui.

Pasak Luis Corrons, PandaLabs direktoriaus, ”didžiausia rizika naudojantis internetu yra galimybė būti apgautiems įvairių programų, kurios stengiasi įtikinti vartotojus, kad nori jiems padėti arba net gąsdina rimtomis pasekmėmis kompiuteriui, jei vartotojas nenusipirks tariamų apsaugos sprendimų. Ką jie iš tiesų daro, tai naudojasi vartotojų patiklumu ir susirūpinimu, siūlydami produktą, kuris nedaro nieko ir kurio paprastai vartotojai tikrai nepirktų.” Corrons prideda, “prieš nuspręsdami kurį apsaugos sprendimą instaliuoti, vartotojai turėtų remtis ne grėsmėmis ar apgaulėmis, o objektyviais faktais, tokiais kaip sprendime esančios technologijos ar programos sugebėjimais atpažinti ir kovoti su nežinomomis grėsmėmis.“

Tam, kad padėtų vartotojams praskanuoti ir išvalyti savo sistemą, Panda Software siūlo nemokamą tiesioginį sprendimą, Panda ActiveScan, kuris jau aptinka ir šnipinėjimo programas: http://www.activescan.com.

Daugiau informacijos apie minėtas ir kitas kompiuterines grėsmes ieškokite:

Panda Software's Encyclopedia.

Sužinokite daugiau apie kompaniją:

http://www.pandasoftware.com/about_panda/companyprofile/15years.asp

Šaltinis

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Neištikimybė (2)    Bučiniai (31)    Arūnas Valinskas (4)    Kačių veislės (25)    Pramoginiai šokiai (2)    Jurga Ivanauskaitė (17)    Vilniaus bendruomenės (4)    Gatvės šokiai (5)    Išpažintis (16)    Prokuratūra (4)    Amfetaminas (2)    Hip hop dance (4)    Skamp (16)    Kompiuteriai (148)    Įžymūs žmonės (68)    Erotika (8)    Rytietiški šokiai (16)    Britų trumpaplaukės katės (2)    Seimo Pirmininkas (2)    Intel (6)    Psichologija (89)    Fizika (11)    Literatūra (239)    Rasizmas ir ksenofobija (9)    Užsienyje (2)    Fajetai (2)    Meilė bloguose (6)    Simbolika (2)    Melagių diena (3)    Ožiaragis (7)    Moters diena (4)    Komunikacija (166)    Lobių ieškotojai (3)    Aerobika (3)    Hipiai (9)    Masonai (7)    Žmonės (241)    Gender Loops (6)    Emo (10)    Katalikybė (49)    Šatrija (4)    Restoranai (5)    Vaistai (15)    Raganos (12)    Katės (33)    Radvilos (32)    Šventės (117)    Vadovavimas (185)    Novelės (102)    Tiškevičiai (18)
1. „Sandros" virusas skirtas ir slaptažodžiams vogti
2. Saugumas internete
3. 2005 vasario-kovo virusų aktyvumo apžvalga
4. Naujas mobilusis virusas blokuoja skambučius
5. Nauji virusai prisidengę "kepinto viščiuko su bikiniu" vardu
6. Savaitinis pranešimas apie virusus
7. Virusų skaičius sparčiai didėja
8. Naujasis Assiral kirmėliukas dangstosi tyros meilės laiškais
9. RRT informuoja apie priemones, skirtas išvengti vasario 3 d. internetinio viruso keliamo pavojaus
10. Internetinis kirminas savo aukas linksmina žaidimais
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!