LT   EN   RU  
2020 m. vasario 18 d., antradienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
Akimirkos sentencija
Žmogaus prigimtis liepia alkaniems kovoti dėl maisto, išsekusiems stengtis pailsėti, darbo išvargintiems ieškoti atokvėpio, o pažemintiems rūpintis pagarba.
Kung Sun Jangas
Draugai
Matulaičio bažnyčia
Lietuvių Tautinio Jaunimo Sąjunga
Tautinės krypties portalas
Etninės kultūros erdvė
Biržų krašto naujienos
Slaptai.lt - unikalus leidinys
Lietuvių sąjunga „Tauta ir Tėvynė“
Lietuvos žaliųjų judėjimas
Žaliosios minties laikraštis
Istorijos puslapiai
Receptai, patiekalai, kulinarija.
Skanus.lt
Reklama
  Kompiuterių virusai
  Technologijos > Kompiuterinės technologijos > Kompiuterių virusai
Lankomumo reitingas Publikuota: 2007-04-19
„Sandros" virusas skirtas ir slaptažodžiams vogti

Programišių išplatintas klastingas virusas „sandra.scr" pastarąsias kelias dienas buvo sutrikdęs tūkstančių šalies kompiuterių darbą.

Specialistų teigimu, pats virusas galėjo būti sukurtas užsienyje, o specialiai mūsų šaliai jį pritaikė lietuviai. Ir pritaikė labai sumaniai, rašoma „Lietuvos ryte".

Lietuvoje tarp internetinių pokalbių programos „Skype" vartotojų paskleistu vienu kompiuteriniu virusu buvo mėginama pasiekti iškart trijų tikslų - pavogti banko slaptažodžius, padidinti savo tinklalapių lankomumą ir išvesti iš rikiuotės populiarias interneto svetaines.

Spėjama, kad šiai viruso atakai buvo rengiamasi iš anksto, o ją surengė grupė kompiuterių įsilaužėlių, siekiančių finansinės naudos. Jie panaudojo vadinamąjį socialinės inžinerijos principą.

„Skype" vartotojams buvo siunčiama žinutė, siūlanti pasižiūrėti Sandros nuotrauką. Paspaudus nuorodą, į kompiuterį atsiunčiama byla „sandra.scr". Aktyvavus šią bylą (paspaudus „Run"), atidaromas paveikslėlis, o kompiuteris apkrečiamas virusu.

Siūlymas „Skype" vartotojams pažiūrėti Sandros nuotraukas buvo gerai užmaskuota išpuolio pradžia. Vakar Ryšių reguliavimo tarnybos (RRT) specialistai nustatė, kad virusas buvo skirtas ir šnipinėjimui.

Pasak RRT tinklų ir informacijos saugumo skyriaus vedėjo Ryčio Rainio, virusas kėlė didžiulį pavojų, kad iš kompiuterių vartotojų bus pavogti ir prisijungimo prie internetinės bankininkystės sistemos slaptažodžiai.

Be to, įsilaužėliai siekė išvesti iš rikiuotės svetaines, kurios pirmosios pranešė apie plintantį kompiuterinį virusą. Neregėto stiprumo „DoS" ataka pirmadienį buvo surengta ir prieš svetainę „kompiuterija.lt", kurioje paskelbti patarimai, kaip išvengti viruso.

Šaltinis

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Kompiuterinis piratavimas (43)    Prezidento rinkimai 2009 (12)    Energetika (13)    Intel (6)    Konspiracija (2)    Aiškiaregiai (11)    Erich Fromm (5)    Menas būti kartu (2)    Ekologiškas maistas (2)    Savivaldybių rinkimai 2007 (9)    Sąmokslo teorija (19)    Hipiai (9)    Atsiprašymas (3)    Dektinė (2)    Krizė (59)    Lotynų šokiai (5)    Pagalba ir prevencija (124)    Sąmokslo teorijos (19)    Filologija (2)    6 branduolių (3)    MTV (5)    Politikai (183)    Žindymas (14)    Kornreksai (3)    Internetas (184)    Grupės (81)    Technologijos (1819)    Foje (3)    Šokiai (56)    Lengvosios muzikos grupės (27)    Paieškos sistemos (14)    Poetai (11)    Šunų veislės (52)    Psichologija (89)    Šalys (61)    Meilė bloguose (6)    Slaptos bendrijos (24)    Šokoladas (10)    Kovo 11 (4)    Islamas (31)    Televizoriai (2)    Motociklai (12)    Runkeliai (18)    Ekologija (15)    Alus (22)    Shotokan (11)    Korupcija (22)    Lobiai (12)    Šventasis Kazimieras (2)    Panayiotis Zavosas (2)
1. PandaLabs įspėja apie „SafetyBar“, naują „adware“ programą, kuri apgaudinėja vartotojus
2. Saugumas internete
3. 2005 vasario-kovo virusų aktyvumo apžvalga
4. Naujas mobilusis virusas blokuoja skambučius
5. Nauji virusai prisidengę "kepinto viščiuko su bikiniu" vardu
6. Savaitinis pranešimas apie virusus
7. Virusų skaičius sparčiai didėja
8. Naujasis Assiral kirmėliukas dangstosi tyros meilės laiškais
9. RRT informuoja apie priemones, skirtas išvengti vasario 3 d. internetinio viruso keliamo pavojaus
10. Internetinis kirminas savo aukas linksmina žaidimais
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!