LT   EN   RU  
2020 m. vasario 21 d., penktadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Kompiuterių virusai
  Technologijos > Kompiuterinės technologijos > Kompiuterių virusai
Lankomumo reitingas Publikuota: 2005-01-19
Internetinis kirminas savo aukas linksmina žaidimais

Trečiadienį antivirusinė Sophos kompanija pranešė apie naują, neįprastą virusą, kuris su savo aukomis žaidžia “Tetrį”, tuo metu bandydamas toliau plisti Tinkle.

Cellery.A pavadinimą gavęs virusas aukas vilioja rusiška žinomo videožaidimo versija. Kol žmonės žaidžia, kirminas bando prasiskverbti į prie tinklo prijungtų kompiuterių kietuosius diskus ir kitus prieinamus korporacinių tinklų resursus, kuriuos valdo Windows operacinė sistema, - įspėja Sophos.

“Jei kompanijos tarnautojams biure leidžiama žaisti žaidimus, tai personalas gali nuspręsti, kad tai - tiesiog naujas žaidimas, o ne kažkas, ko reikėtų saugotis”, - sakoma vyriausiojo Sophos konsultanto Gremo Klali pareiškime.

Žaidimai - gana neįprastas kenkėjiško kodo skleidimo mechanizmas. Žinoma, būdavo, kad potencialių aukų apgaulei buvo naudojamasi “spaudyk-gaudyk” tipo žaidimais - prieš keturis su trupučiu metų internetiniuose pokalbių kanaluose plito kitas tetrinis kirminas, kurio kode buvo visa pilnai veikianti žaidimo versija. Savo pranešime Sophos nemini naujojo viruso pirmtako, todėl nežinoma, ar šios dvi programos susijusios daugiau, negu vien tik ta pačia idėja į viruso kodą įtraukti tą patį žaidimą.

Pats pirmasis masinio naudojimo sistemoms skirtas kompiuterinis virusas taip pat buvo susijęs su žaidimu. 1975 metais Džonas Volkeris, vėliau sukūręs Autodesk PĮ, sukurė į virusą panašią programą Pervade, kurios paskirtis buvo Animal žaidimo UNIVAC sistemose platinimas. Virusas sklido per failus, tarp sistemų pernešamus dabar jau atgyvenusiomis magnetinėmis juostelėmis.

Sophos jau spėjo pasiruošti Cellery kirmino “sutiktuvėms”; gerai, tai, kad virusas kol kas dar nespėjo plačiai paplisti:
http://vil.nai.com/vil/content/v_98906.htm

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Joga (56)    Krašto apsauga (27)    Smurtas mokyklose (10)    Pasakos (60)    Atsiprašymas (3)    Airija (9)    Kelionių pasiūlymai (7)    Sel (10)    Gender Loops (6)    Moters diena (4)    MTV (5)    Bendravimas (743)    Skorpionas (7)    Jautis (7)    Dailė (34)    Pelės (5)    Logistika (12)    Jautis (2)    Parašiutizmas (15)    Fotografija (17)    Kovos menai (72)    Saugus internetas (11)    Archeologija (42)    Hakeriai (273)    Nešiojami kompiuteriai (12)    Kompiuteriai (148)    Paukščių gripas (21)    Kompiuterinis piratavimas (43)    Ekologija (15)    Žmogaus klonavimas (2)    Kaimo turizmas (5)    Regbis (4)    Simbolika (2)    Kriptografija (3)    Amerikos lietuviai (7)    Gatvės šokiai (5)    Velniai (9)    Geologija (20)    Kazimiera Prunskienė (13)    Fantastika (21)    Kompiuterio ergonomika (8)    IT parodos (10)    Eurointegracija (5)    Reinkarnacija (6)    Technologijos (1819)    Opijatai (13)    Vasario 16 (12)    Lietuvoje (16)    Sekimas ir privatumas (12)    Medžioklė (63)
1. „Sandros" virusas skirtas ir slaptažodžiams vogti
2. PandaLabs įspėja apie „SafetyBar“, naują „adware“ programą, kuri apgaudinėja vartotojus
3. Saugumas internete
4. 2005 vasario-kovo virusų aktyvumo apžvalga
5. Naujas mobilusis virusas blokuoja skambučius
6. Nauji virusai prisidengę "kepinto viščiuko su bikiniu" vardu
7. Savaitinis pranešimas apie virusus
8. Virusų skaičius sparčiai didėja
9. Naujasis Assiral kirmėliukas dangstosi tyros meilės laiškais
10. RRT informuoja apie priemones, skirtas išvengti vasario 3 d. internetinio viruso keliamo pavojaus
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!