LT   EN   RU  
2021 m. balandžio 15 d., ketvirtadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Kompiuterių virusai
  Technologijos > Kompiuterinės technologijos > Kompiuterių virusai
Lankomumo reitingas Publikuota: 2005-05-11 Spausdinti Spausdinti
Naujas mobilusis virusas blokuoja skambučius

Antivirusinė kompanija Sim Works pranešė, kad aptiktas naujas mobiliųjų telefonų virusas Symbian platformoje. Šis virusas atima mobiliųjų telefonų galimybę skambinti. Viruso atsiradimą specialistai vertina kaip labai reikšmingą įvykį, juk ankščiau atsiradę virusai, įskaitant ir trojaną Skulls, buvo mažiau pavojingesni.

Virusas, labai nemaloniu pavadinimu Gavno.a (vien jau tai gali sukelti mintis apie galimą jo tėvynę) išsikeroja rinkmenos patch.sis pagalba. Turėdama pakankamai rimtas galimybes, ši rinkmena užima tiktai 2 Kb, tai reiškia, kad šis naikinantis virusas yra pats mažiausias Symbian – trojanas.

Kaip kalba Slim Works valdytojas, Aronas Deividsonas, nauja kenksminga programa blokuoja telefono darbą, naudodamasis deformuota rinkmena pažeidžia vidinių procesų Simbian darbą. Panašus metodas buvo išnaudotas trojano SEXXXY, kuris pirmiausiai užblokuodavo tiktai vieną mygtuką. Todėl didžiausia tikimybė ta, kad abiejų virusų autorius yra tas pats žmogus, arba tų pačių žmonių grupė.

Gavęs tam tikrą apibrėžtą pavidalą ir antroji viruso ("b") versija, kuri nuo originalo skiriasi nustatyta rinkmena pach_v2.sis, valdantis didelį dydį, ir talpinantis savyje trojanių Cabir ir Camtimer kopijas. Todėl jis geba (dėl Cabir funkcionalumo) savarankiškai daugintis, po to, kai kitu aparatu, esančiu belaidžio ryšio Bluetooth veiksmų zonoje, nutatoma auka (telefonas).

Kompanijos SimWorks specialistai pastebi tai, kad virusas yra labai pavojingas, kuris integracijos keliu į telefono operacinę sistemą gali įvesti sumaištį. Todėl egzistuojančioje grėsmėje atsiduria vartotojai aparatų Symbian OS v7.x platformoje, tame tarpe yra Nokia 6600 ir 7610. Todėl tas negresia telefonams su sąsaja UIQ Symbian, ir tiems telefonams, kurie naudoja platformą Symbian OS v6.x. Todėl populiarių SonyEricsson P900/P910, Motorolla A925/A1000, Nokia 3650, ir Siemens SX1 valdytojai gali nesijaudinti dėl egzistuojančio pavojaus.

Straipsniai.lt

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Omnitel (12)    Tamplierių ordinas (7)    Alkoholizmas (15)    KGB (35)    Nokia (24)    Specialiosios tarnybos (36)    Žirgų sportas (4)    Nealkoholiniai gėrimai (12)    Masonai (7)    Statyba (29)    Bibilija (10)    Filologija (2)    Technologijos (1819)    Kompiuterinis piratavimas (43)    EBSW (40)    Pyktis (6)    Parapsichologija (22)    Gimimo diena (3)    NLP (8)    Sel (10)    Archeologija (42)    Šatrija (4)    Fotografija (17)    Įdomybės (87)    Metalistai (8)    Kelionių įspūdžiai (26)    Romas Kalanta (4)    Paieškos sistemos (14)    Rinkimai (23)    Skamp (16)    Logistika (12)    Jausmai (27)    Homeopatija (5)    Politikai (183)    Skundai (22)    Lietuva (2)    Politologija (64)    Tatuiruotės (7)    Zodiako ženklai (88)    Atleidimas (4)    Parašiutizmas (15)    SSL sertifikatai (6)    Bitė (5)    Skorpionas (7)    Kovo 11 (4)    Užgavėnes (9)    Amerikos lietuviai (7)    Windows (7)    Arbata (10)    AMD (3)
1. „Sandros" virusas skirtas ir slaptažodžiams vogti
2. PandaLabs įspėja apie „SafetyBar“, naują „adware“ programą, kuri apgaudinėja vartotojus
3. Saugumas internete
4. 2005 vasario-kovo virusų aktyvumo apžvalga
5. Nauji virusai prisidengę "kepinto viščiuko su bikiniu" vardu
6. Savaitinis pranešimas apie virusus
7. Virusų skaičius sparčiai didėja
8. Naujasis Assiral kirmėliukas dangstosi tyros meilės laiškais
9. RRT informuoja apie priemones, skirtas išvengti vasario 3 d. internetinio viruso keliamo pavojaus
10. Internetinis kirminas savo aukas linksmina žaidimais
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!