LT   EN   RU  
2021 m. balandžio 20 d., antradienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Kompiuterių virusai
  Technologijos > Kompiuterinės technologijos > Kompiuterių virusai
Lankomumo reitingas Publikuota: 2005-02-02
RRT informuoja apie priemones, skirtas išvengti vasario 3 d. internetinio viruso keliamo pavojaus

Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba (RRT), atsižvelgdama į šiomis dienomis visuomenėje ir spaudoje pasirodžiusius pranešimus, kad vasario 3 d. vartotojų kompiuteriai bus puolami internetinio viruso BlackWorm (dar kitaip vadinamo Blackmal, Tearec.A, Nyxem, Kama Sutra bei kitais vardais), teikia paaiškinimus ir konkrečius sprendimus, kaip išvengti galimo pavojaus.

RRT informuoja, kad šis virusas yra aukšto pavojingumo lygio, tačiau nėra taip sparčiai plintantis, kaip praneša įvairūs informacijos šaltiniai. Internetinis kirminas (kompiuterinio viruso atmaina) BlackWorm buvo sukurtas 2006 m. sausio 16 d. ir išplito po vartotojų kompiuterius, kaip elektroninio pašto laiškų priedai, suintriguojantys laiško gavėją erotiniu žinutės turiniu. Atidarytas priedas apkrečia kompiuterius virusu, kuris yra užprogramuotas aktyvuotis kiekvieno mėnesio 3 dieną (praėjus apytikriai 30 minučių po kompiuterio įjungimo). Tai reiškia, kad pirmą kartą jis suaktyvės š. m. vasario 3 dieną. Šią dieną virusas gali sugadinti Word, Excel, Access, PowerPoint ir kitų bylų (t.y. bylų su plėtiniais .DMP, .DOC, .MDB, .MDE, .PDF, .PPS, .PPT, .PSD, .RAR, .XLS ir .ZIP) turinius, paversdamas juos nenaudingais. Be to, veikdamas virusas gali sustabdyti ir ištrinti kai kurias antivirusines bei bylų apsikeitimo (angl. peer to peer) programas, stebėti duomenų srautą tinkle ir bandyti perimti prisijungimo prie elektroninio pašto tarnybinės stoties slaptažodžius, kad išsisiuntinėtų savo kopijas.

RRT susirūpinusiems vartotojams siūlo pasinaudoti šiomis antivirusinių programų gamintojų nuorodomis ir atsisiųsti nemokamas programas, kurios suranda virusą BlackWorm ir jį sunaikina:

http://www.f-secure.com/tools/f-force.zip 

http://www.pandasoftware.com/download/utilities/ (reikalaujama nesudėtingos registracijos)

http://securityresponse.symantec.com/avcenter/FixBmalE.exe (įdiegimo instrukcija: http://www.symantec.com/avcenter/venc/data/w32.blackmal@mm.removal.tool.html 

Kad ateityje netaptumėte panašių virusų aukomis, siūlome labai kritiškai žiūrėti elektroninio pašto laiškų priedus ir jokiu būdu neatidarinėti įtartinų, įsidiegti antivirusinę programą bei nuolat ją atnaujinti.

Daugiau informacijos apie kompiuterinius virusus ir priemones kovai su jais - http://www.rrt.lt/index.php?1485566605.

Kontaktinis asmuo:
Rasa Karalienė
Atstovė ryšiams su visuomene
Ryšių reguliavimo tarnyba
Tel.: +370 5 210 56 85
rkaraliene@rrt.lt

Šaltinis

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Firmos (12)    Informaciniai karai (11)    Auklėjimas (7)    Filmai (91)    Metalistai (8)    Monitoriai (11)    Viešnia iš ateities (2)    Darbdaviai (10)    Lietuvoje (5)    Hipnozė (10)    Turizmas (151)    Alkoholiniai gėrimai (74)    Kaziuko mugė (3)    Medžioklė (63)    Interneto tinklai (4)    Šventieji (10)    Šokoladas (10)    Prancūzų buldogas (2)    Internetas (184)    Lietuvių fantastika (11)    Erotiniai šokiai (23)    Meino meškėnas (2)    Programavimas (20)    Procesoriai (28)    Užsienyje (50)    Likeris (2)    Advokatai (10)    Operacinės sistemos (50)    Šachmatai (11)    Klonavimas (10)    Šamanai (7)    Joga (56)    Šv. Valentino diena (11)    Savivaldybių rinkimai (9)    Vytautas Bogušis (12)    Dailė (34)    Vynas (16)    Mityba (43)    Klubai (8)    Kokainas (6)    Feng šui (7)    Mokykla be narkotikų (20)    Televizoriai (2)    Prezidento rinkimai 2009 (12)    Dažasvydis (3)    Optinis ryšys (12)    Logistika (12)    Mitingai (5)    Kelionių pasiūlymai (7)    Šaulys (7)
1. „Sandros" virusas skirtas ir slaptažodžiams vogti
2. PandaLabs įspėja apie „SafetyBar“, naują „adware“ programą, kuri apgaudinėja vartotojus
3. Saugumas internete
4. 2005 vasario-kovo virusų aktyvumo apžvalga
5. Naujas mobilusis virusas blokuoja skambučius
6. Nauji virusai prisidengę "kepinto viščiuko su bikiniu" vardu
7. Savaitinis pranešimas apie virusus
8. Virusų skaičius sparčiai didėja
9. Naujasis Assiral kirmėliukas dangstosi tyros meilės laiškais
10. Internetinis kirminas savo aukas linksmina žaidimais
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!