LT   EN   RU  
2020 m. rugpjūčio 14 d., penktadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Laiptai
  Kultūra > Muzika > Grupės > Roko muzikos grupės > Laiptai
Lankomumo reitingas Publikuota: 2005-09-27
Roko grupė "Laiptai"
"Laiptai"- tai toks žodis, kurio nereikia versti iš kitos, kurios nors kalbos. Jis reiškia laiptus ir daugiau ničnieko.

„Laiptams" leistina ir aukštyn pakilti ir žemyn nusileisti. Atsistoja ant vieno laiptelio-pop muzika, atsistoja ant kito-rokenrolas , ant trečio-dar kitas stilius... .

O pavadinimas gimė taip....

Buvo tokia rusų muzikanto ir kompozitoriaus Aleksandro Barykino daina „Stupeni" („Laiptai") , kažkaip ta plokštelė (LP diskas) po ranka pasitaikė, o mūsų studijos dažniausiai būdavo rūsiuose į kuriuos nusileisti reikdavo laiptais, tai ėmė ir „prilipo". Matyt gerai, kad taip atsitiko, pats pavadinimas nėra nei pretenzingas, nei įpareigojantis, juk "Laiptai" gali vesti ir aukštyn ir žemyn.... .

Grupė „Laiptai" susibūrė 1984 metais Pasvalyje, kultūros namuose, tačiau pavadinimą sugalvojo tik po metų 1985m. Šie metai ir yra oficialūs grupės „Laiptai‘ gimimo metai. Tada grupėje grojo Romualdas Ravka (smuikas), Voldemaras Rodžius (bosinė gitara), Antanas Maželis (mušamieji), Vygintas Venclovas (klavišiniai ir vokalas), Audronis Grincevičius (gitara ir vokalas), Henrikas Balčiūnas (klavišiniai ir vokalas). Tada grotos muzikos stilių sunku apibūdinti ,gal nauja banga, gal alternatyvi muzika, o kai kas pavadinio net „kurortiniu roku"....

Grupės stilius pasikeitė į grupę 1988 metais atėjus Martynui Stepuliui (ex M.Suraučiaus grupė „Plius minus") ir Kęstui Garlauskui , abu grojo klavišiniais, Aleksui Fominui (bosinė gitara) ir Rimui Baltrušaičiui (mušamieji). 1991m. prie grupės prisijungė vokalistas iš Kėdainių- Arūnas Grigolius.

Muziką „Laiptams" dažniausiai kūrė Audronis, Vygintas ir Martynas. „Laiptų" muzika niekada nebuvo teksto išraiška. Pirmiausia-muzikinė idėja, tik paskui tekstas. Repeticijos buvo laisvos, net galima sakyti kartais stichiškos.

Grupės nariai repetuodavo tik po darbo antradieniais ir ketvirtadieniais. Tai buvo „šventos" dienos, paskirtos tik muzikai...

Grupė buvo neetatinis Valstybinės filharmonijos Kauno filialo kolektyvas, vėliau Kauno POP centro kolektyvu. Dalyvavo beveik visose to meto didžiausiuose renginiuose, festivaliuose, konkursuose, televizijos ir radijo laidose - tai visos 3 Lietuviško roko šventės, POP ART, „Palangos jaunystė - 1991" Palangoje, Papūgos festivalis Palangoje, „POP centras kviečia", Debiutai Vilniaus sporto rūmuose, soliniai, sausakimši koncertai Kauno Sporto halėje „auksiniais „Žalgirio" laikais" ir dar daug kitur... .

Didžiausi laimėjimai: 1985m. Švenčionėliuose politinės dainos konkurse -1 vieta, „Aukštaitijos taurėje" 1986m. -1 vieta, 1986m. Alytuje Pilietinės dainos festivalyje -1vieta ir „Komjaunimo tiesos" (dabar „Lietuvos rytas") prizas „Už geriausią savos kūrybos dainą", 1991m. Latvijoje Ventspilyje „Baltijos valstybių roko muzikos festivalyje"-laureatai.

Apie „Laiptus" daug rašė tuometinė spauda- pradedant rajoniniu laikraščiu „Darbas","Komjaunimo tiesa", „Kalba Vilnius" ir baigiant žurnalu „Nemunas"... .

Iš paskutinės „Laiptų" sudėties šiandien aktyviai grojantys yra trys grupės nariai, tai- Henrikas Balčiūnas (grupės „siela", vadovas ir vokalistas), Audronis Grincevičius (solo gitara ir vokalas) ir Rimas Baltrušaitis (mušamieji instrumentai). Dviejų grupės narių nebėra gyvųjų tarpe, tai Martyno Stepulio ir Audriaus Dargužo, abu jie grojo klavišiniais instrumentais.

Grupė atsikūrė 2003m. rugsėjo mėnesį ir repetavo Panevėžio muzikiniame teatre. Prie grupės prisijungė Darius Balčiūnas (klavišiniai ir beje Henriko sūnus) Romas Tvarkūnas (gitara) ir Viktoras Labanauskas (bosinė gitara). 2004m. į grupę grįžo bosistas Aleksas Fominas, bet po metų grupę paliko. Nuo 2005m. į grupę atėjo Dalius Kontaučiūnas (bosinė gitara).

Repertuarą sudaro savos kūrybos pergroti seni populiarūs kūriniai, bei visai nauji. Per nepilnus 2 metus „Laiptai" turėjo apie 40 koncertinių pasirodymų, pradedant Vilniumi ir baigiant Pasvaliu. Didžiausi iš jų buvo 2004m. kovo mėn. Panevėžio muzikiniame teatre, 2004m. gegužės mėn.1d. Pasvalyje, Lietuvos priėmimo į ES proga, 2004m. rugsėjo mėn. Pasvalyje festivalyje „Atia vasara-atėjo bobų vasara" kartu su grupėmis "GIN-GAS", "Katedra", "FIX" ir kt. ,bei 2005m. birželio 18d. Mažeikiuose „Tarptautinėje kalvių šventėje kartu su grupėmis „BIX", DŽ/DŠ ir kt. 2005m. rugpjūčio mėn. 15d. Raguvos miestelio šventėje su grupe "SWAJUS ir draugai".

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Nusikaltimai (6)    Tadas Blinda (10)    Literatūra (239)    Politologija (64)    Auklės (3)    Vandenis (7)    Kitos šventės (7)    LNK (2)    Vampyrai (9)    Bitė (5)    Homeopatija (5)    Vytautas Landsbergis (6)    Savivaldybių rinkimai 2007 (9)    Atviras kodas (23)    Miestai (14)    Švedija (9)    Įdomybės (87)    Zodiako ženklai (88)    Žemės grobstymai (50)    Naujieji metai (12)    Geografija (22)    Rokeriai (3)    Kompiuterio ergonomika (8)    Šamanai (7)    Nešiojami kompiuteriai (12)    Įžymūs žmonės (68)    Kompiuteriniai žaidimai (270)    EBSW (40)    Šokiai (56)    Draugystė (10)    Romas Kalanta (4)    Linux/Unix (34)    Stilius (86)    Gotai (17)    Įvaikinimas (3)    Kelnaitės (2)    Žirgų sportas (4)    Sąmokslo teorija (19)    Rinkimai (23)    Krikščionybė (135)    Alkoholizmas (15)    Informaciniai karai (11)    Lietuvoje (43)    Rasos (2)    Firmos (12)    Mitingai (5)    Grybai (3)    Prezidento rinkimai (6)    Tamplierių ordinas (7)    Kūdikio maitinimas (3)
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!