LT   EN   RU  
2023 m. kovo 22 d., trečiadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Lietuvos išlikimas
  Lietuva > Lietuvos išlikimas
Lankomumo reitingas Publikuota: 2014-02-24
Viešas Klaipėdos sąjūdiečių laiškas Lietuvos Sąjūdžio uzurpatoriams

Lietuvos Sąjūdžio tarybos vadovybei - Andriui Tučkui, Vidmantui Žiliui ir Vytautui Landsbergiui išplatinus pareiškimą, kuriuo jie išreiškė savo nepritarimą referendumui dėl žemės pardavimo užsieniečiams ir siūlė priimti dar labiau žemę įsigyti galinčių subjektų ratą išplečiantį konstitucinį įstatymą, viešą atsaką parengė Klaipėdos Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio (LPS) (1988-1990 m.) dalyviai.

"Lietuvos Sąjūdis nepritaria nei referendumui dėl žemės "nepardavimo" europiečiams, nei referendumų kvotos menkinimui, kuris paskatintų Lietuvoje nuolatinę dviprasmių iniciatyvų įtampą ir politinę sumaištį", - buvo teigiama Sąjūdžio tarybos pirmininko Andriaus Tučkaus pasirašytame pareiškime.

LPS iniciatyvinės grupės, Seimo tarybos nariu buvęs klaipėdietis Dionyzas Varkalis teigė, kad šis Lietuvos Sąjūdžio tarybos pareiškimas prieštarauja Sąjūdžio idėjoms.

Pasak D. Varkalio, LPS dalyvius papiktino ir teiginys, jog "jei toks referendumas pavyktų, reikštų, kad Lietuva pažeidžia savo laisva valia (referendumo rezultatais) pagrįstą ir pasirašytą narystės Europos Sąjungoje sutartį, sykiu ir įsipareigojimus, tad bemaž išstoja iš Europos Sąjungos."

Sąjūdžio taryba pareiškimu taip pat ragina priimti konstitucinį įstatymą, pagal kurį "žemę, vidaus vandenis ir miškus įsigyti nuosavybėn galės tik tokie užsienio subjektai, kurie stiprins Lietuvos europinę ir euroatlantinę integraciją". Euroatlantinė integracija logiškai reiškia ne vien ES, bet ir NATO šalis.

Klaipėdiečiai teigia, kad Europos Sąjungos direktyvos neturi būti aukščiau visko, o valdžia, valdžios įstaigos privalo tarnauti tautai. Pasak D. Varkalio, piktina ir pamirštos tikrosios Sąjūdžio idėjos bei siekiai, skubėjimas įsivesti eurą.

"Primename, kad nepriklausomos valstybės požymiai: tautos suverenumas, valstybės teritorijos priklausomumas jos piliečiams, nacionalinė valiuta, tradicinė šeima, užtikrinanti tautos ir valstybės gyvybingumą bei lietuvių kalbos išlikimą. Dabartinės Lietuvos Sąjūdžio tarybos nuostatos ir minėtas pareiškimas prieštarauja ir pasiektam tikslui, ir nacionalinės, nepriklausomos valstybės požymiams, - viešame laiške rašo klaipėdiečiai. - Jūs pamiršote kažkada duotos prie Laisvės paminklo Kaune priesaikos žodžius: "Tebūnie Lietuva tokia, kokios norės jos žmonės..."

Viešą laišką Lietuvos Sąjūdžio pirmininkui A. Tučkui pasirašė 11 LPS dalyvių: Zita Šličytė, Vytautas Čepas, Dionyzas Varkalis, Gintaras Tomkus, Edvardas Šalkauskas, Rimas Lukauskis, Stasys Kriščiūnas, Vytautas Karčiauskas, Audronė Kaukienė, Kostas Kaukas ir Romas Jencius.

Straipsniai.lt

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Breakdance (4)    Kaziuko mugė (3)    Jurga Ivanauskaitė (17)    Miestai (14)    Romas (3)    Sportas (8)    KGB (35)    Knygos (23)    Proza (157)    Muzika (196)    Žuvys (7)    E - komercija (87)    Liūtas (7)    Šalys (61)    Aukštasis mokslas (13)    Artūras Zuokas (41)    Įdomybės (87)    Rytietiški šokiai (16)    Bildukai (3)    Nacionaldarbininkų Sąjūdis (2)    Meilė (138)    Kūdikio maitinimas (3)    Filmai (91)    Vilius Navickas (2)    Biologija (222)    Procesoriai (28)    Programavimas (20)    Civilinė sauga (7)    Kaukazo aviganis (2)    BTV (3)    Šaudymas iš lanko (2)    Savižudybė (12)    Kitos šventės (7)    TV3 (4)    Paieškos sistemos (14)    Pagonybė (3)    Kino kritika (10)    Labradoras (2)    Mistika (9)    Šachmatai (11)    MTV (5)    Saugus internetas (11)    Jautis (7)    Sekimas ir privatumas (12)    Ekonomika (5)    Politologija (64)    Visuotinė istorija (44)    Brendis (6)    NSO (33)    Rašytojai (11)
1. Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio iniciatyvinės grupės klubo kreipimasis dėl iškilmingo Kovo 11-osios minėjimo Seime
2. Sąjūdžio kareivio laiškas V. Landsbergiui
3. Tautos išlikimas
4. Apie tautos išlikimą ir demografiją
5. Dar vienas bandymas išlikti
6. Nuomonė: Lietuvos išlikimas
7. Istorija. Lietuvos išlikimo kelias
8. Istorija. Kova dėl lietuvių tautos išlikimo
9. Tautos išlikimas globaliniame ciklone
10. Lietuvių tautos išlikimo galimybės ir svarba XXI amžiuje
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!