LT   EN   RU  
2024 m. balandžio 16 d., antradienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Lietuvos išlikimas
  Technologijos > Kompiuterinės technologijos > Kompiuteriniai žaidimai
Publikuota: 2014-03-09
Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio iniciatyvinės grupės klubo kreipimasis dėl iškilmingo Kovo 11-osios minėjimo Seime

Jaučiame moralinę ir politinę pareigą kreiptis į Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarus ir Kovo 11-osios iškilmingo minėjimo Seime dalyvius ir svečius, į visus šalies piliečius:

Prieš dvidešimt ketverius metus atkurdami nepriklausomą Lietuvos Respubliką tikėjome, kad ji bus Tautos suverenią valią įkūnijanti, laisva ir demokratiška, visiems piliečiams tarnaujanti ir jiems sava šalis. Valstybė, kurioje nebus prarajos ir susvetimėjimo tarp valdžios ir piliečių ir kuri laiduos palankiausias sąlygas įgyvendinti per amžius lietuvių tautos siektą tikslą – visapusiškai išskleisti savo kūrybines galias ir užimti garbingą vietą pasaulyje ir istorijoje tarp kitų laisvų ir orių tautų.

Atėjo metas aiškiai pasakyti: šie lūkesčiai neišsipildė. Formaliai atkūrusioje nepriklausomybę Lietuvos Respublikoje įsitvirtino nedemokratinė ir antitautinė nomenklatūrinė-oligarchinė santvarka. Gyvename valstybėje, kurios valdžia, visiškai atitrūkusi nuo Tautos ir visų šalies piliečių, atvirai pamynė Lietuvos Respublikos Konstitucijoje įtvirtintą Tautos suvereniteto principą ir sąmoningai naikina paskutinius atkurtosios Lietuvos valstybės nepriklausomybės likučius.

Besirūpinanti tik savo egoistiniais interesais valdžia savo neatsakinga ir nusikalstama ekonomine ir socialine politika sukėlė masinę emigraciją, keliančią grėsmę net fiziniams tautos išlikimui. Tokia visų Lietuvos valdžių politika skatina piliečius nepasitikėti savo valstybe ir ištisus du dešimtmečius griauna paties valstybingumo pamatus.

Į piliečių nepasitenkinimą, nerimą ir protestus dėl sunkios Tautos ir valstybės padėties nekreipiama dėmesio. Nomenklatūrinė Lietuvos valdžia sąmoningai ir atvirai slopina politinę demokratiją ir nuosekliai siaurina piliečių teises. Iš piliečių atimta Konstitucijoje numatyta teisė į savivaldą ir teisė referendumais išreikšti jų suverenią ir aukščiausią valią svarbiausiais Tautos ir valstybės gyvenimo bei ateities klausimais. Galutiniu postūmiu skelbti šį kreipimąsi tapo Ukrainos krizė bei jos keliamas egzistencinis pavojus Lietuvai, į kurį šalies valdžia reaguoja kaip seniai įprasta – vangiai, bailiai ir prisitaikėliškai. Net ir nacionalinės grėsmės akivaizdoje valdantysis sluoksnis nekeičia savo niekinančio požiūrio į Tautą ir piliečius.

Esame įsitikinę, kad tokiomis aplinkybėmis dalyvaudami Tautos valią ignoruojančios ir Lietuvos valstybingumą griaunančios valdžios organizuojamame Kovo 11-osios minėjime Seime nusikalstume savo pilietinei sąžinei ir pareigai.

Vadovaudamiesi šiais motyvais kviečiame artėjančio minėjimo Seime dalyvius pamąstyti, ar iš tiesų prasminga dalyvauti šiame valdiškame renginyje. Apsispręsiančius į jį atvykti Sąjūdžio bendražygius ir visuomenės atstovus raginame priminti valdžiai jos išduotus ir sutryptus nepriklausomos, laisvos ir demokratiškos Lietuvos idealus. Taip pat kviečiame paminėti visiems mums brangią Nepriklausomybės šventę kuo gausiau ir aktyviau dalyvaujant pačios visuomenės iniciatyva ir pastangomis organizuojamuose šventiniuose renginiuose.

Su Kovo 11 –ąja! Paverskime ją ne valdžios, bet visos Tautos švente!

Vilnius, 2014-03-07

Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio iniciatyvinės grupės klubo nariai:

Antanas Buračas, Bronius Genzelis, Romas Gudaitis, Bronius Leonavičius, Romualdas Ozolas, Romas Pakalnis, Vytautas Radžvilas, Gintaras Songaila, Kazimieras Uoka, Zigmas Vaišvila.

Straipsniai.lt

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Krikščionys demokratai (3)    Susitaikymas (9)    Operacinės sistemos (50)    MTV (5)    Gimimo diena (3)    Netolerancija (6)    Hipiai (9)    Egzorcizmas (11)    Tinklapiai (13)    TELE-2 (7)    Vėlinės (5)    Kietieji diskai (17)    Draugystė (10)    Samsung (3)    Kulinarija (181)    Islamas (31)    Soliariumai (5)    Shotokan (11)    Egiptas (24)    Ožiaragis (7)    Elektronika (8)    Alus (22)    Juvelyriniai dirbiniai (2)    Hip hop dance (4)    Lobių ieškotojai (3)    Gintaras Beresnevičius (26)    Slaptos bendrijos (24)    Vestuvės (16)    Gaisrininkai (7)    Domenai (11)    Rytietiški šokiai (16)    Lotynų kalba (11)    Motociklai (12)    Žydai (32)    Foje (3)    Procesoriai (28)    Jurga Ivanauskaitė (17)    Technologijos (1819)    Avalynė (7)    Škotų aviganis (3)    Bendravimas (743)    BTV (3)    Katalikybė (49)    KGB (35)    Vartotojai (29)    Baikeriai (8)    Anželikos Cholinos šokio teatras (11)    Intel (6)    Makaronai (2)    Šventieji (10)
1. Pietų Korėjos valdžia uždraudė nepilnamečiams žaisti kompiuterinius žaidimus naktimis
2. Internetiniame žaidime vaikams – seksualūs apatiniai ir „egzotiško“ įvaikio pirkimas
3. „Windows 7“ žaidimų mėgėjams: pliusai ir minusai
4. Kompiuterinių žaidimų entuziastai rinksis Kaune
5. Žaidimui "Žuvies kelionė" - prizas už netradicines viešųjų ryšių priemones
6. Baltijos šalių kompiuterinių žaidimų asai iš WCG finalo medalių neparsiveža
7. Nusipirkau pasaulį
8. Kaip apsaugoti savo akis žaidžiant kompiuteriu?
9. Vivisektorius. Žvėris viduje
10. Oddworld Inhabitants keičia profilį
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!