LT   EN   RU  
2020 m. rugsėjo 27 d., sekmadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Mobilūs ryšiai
  Technologijos > Mobilūs ryšiai
Lankomumo reitingas Publikuota: 2003-01-27 Spausdinti Spausdinti
Šnipai ir mobilieji telefonai

Mobilieji telefonai, galintys tyliai atsakyti į skambutį, yra idealūs pasiklausymo įrenginiai šnipams. Tokį telefoną galima nesunkiai paslėpti įstaigos kambaryje ar miegamajame, vėliau surinkti jo numerį ir netrukdomai klausytis svetimų pokalbių. Daugelyje dabartinių mobiliojo ryšio telefono aparatų garso skambutį galima nesunkiai išjungti, o kai kuriuos naujesnius galima įjungti į automatiško skambučio atsakymo režimą. Pastaroji telefono savybė, pavyzdžiui, leidžia automobilį vairuojančiam abonentui atsakyti į skambutį be reikalo nesikrapštant prie telefono aparato. Visa tai skamba gana nekaltai, bet turint telefoną su abiejomis šiomis galimybėmis, nesunku sudaryti pasiklausymui skirtą radijo ryšio liniją.

Tiesa, standartinis telefonas, į kurį vartotojas turi kalbėti tiesiai, šiam tikslui nelabai tiks. Bet jį nesunku patobulinti prijungiant išorinį mikrofoną, kokie dabar imami naudoti norint kalbėtis nelaikant telefono rankoje. Paprastų mobiliajame telefone įstatytų akumuliatorių pakanka keletos valandų trukmės ryšio seansui, o budėjimo režime netgi keletą dienų.

Specialiose parduotuvėse parduodami radijo bangas naudojantys pasiklausymo įrenginiai telefonams gerokai nusileidžia. Su užmaskuota antena sujungti mažyčiai jų mikrofonai sukuria labai silpną signalą, todėl įrenginio imtuvas turi būti netoliese. Mobilieji telefonai yra palyginti nebrangūs, o jų naudojami ryšio tinklai leidžia slapta klausytis svetimų pokalbių net iš kito pasaulio krašto. Konsultacijų firmos iš Kalifornijos savininkas Lauren Weinstein, atkreipęs dėmesį į šias mobiliųjų telefonų galimybes, mano, kad privatūs sekliai ir teisėtvarkos įstaigų pareigūnai jomis jau kuris laikas sėkmingai naudojasi.

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Vandenis (7)    Poetai (11)    Likeris (2)    Variakojis (11)    Programos (61)    Metalinės muzikos grupės (8)    Aukštasis mokslas (13)    Krizė (59)    Susitaikymas (9)    Informaciniai karai (11)    Amfetaminas (2)    Žuvys (7)    Geologija (20)    Telekomunikacijos (188)    BTV (3)    Miniatiūros (7)    Interneto dienoraščiai (2)    Picerijos (4)    Kailiniai (15)    TELE-2 (7)    Naršyklės (7)    Makaronai (2)    Religija ir tikėjimai (315)    Taksas (2)    Fantastika (21)    Pirmoji meilė (3)    Žuvininkystė (2)    Anželikos Cholinos šokio teatras (11)    Skirmantas Valiulis (32)    Šokoladas (10)    Meino meškėnas (2)    Džiazo muzikos grupės (11)    Ekologija (15)    Paieškos sistemos (14)    Internetas (184)    Spiritizmas (4)    Slaptos bendrijos (24)    Geografija (22)    Viskis (8)    Rasizmas ir ksenofobija (9)    Vox Populi (14)    Alus (22)    Architektūra (11)    Proza (157)    Gender Loops (6)    Aikido (14)    Lotynų šokiai (5)    Meilė (138)    Televizoriai (2)    Interneto komentarai (2)
1. Naujos "Intel" "NOR flash" atmintinės didins mobiliųjų telefonų populiarumą
2. Jie klausosi tavo telefoninių pokalbių?
3. GSM
4. Specialiais numeriais bus atskirtos tik suaugusiems teikiamos telefoninės paslaugos
5. Lietuvoje siekiama kurti tinklų ir informacijos saugumo kultūrą
6. RRT skelbia 2005 m. 3–ojo ketvirčio elektroninių ryšių rinkos duomenis
7. Kaip užtikrinti bevielio tinklo saugumą?
8. RRT skelbia 2005 m. III-io ketvirčio pašto ir pasiuntinių paslaugų rinkos duomenis
9. NOKIA mobilumo konferencijoje pristatomi su OMA suderinami POC ir dalyvavimo sprendimai
10. Vilniuje Europos tinklų ir informacijos saugumo ekspertai ragina reaguoti į problemas elektroninėje erdvėje
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!