LT   EN   RU  
2020 m. rugsėjo 27 d., sekmadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Mobilūs ryšiai
  Technologijos > Mobilūs ryšiai
Lankomumo reitingas Publikuota: 2003-01-27 Spausdinti Spausdinti
Inovatyvus mobilusis telefonas leis smarkiai taupyti

Vienas Italijos verslininkas pademonstravo, kad išradingas žmogus gali priversti suklusti net ir verslo galiūnus. Giovanni Ferrara sukurė sistemą, kuri leidžia kelias SIM korteles naudojančiu mobiliuoju telefonu sutaupyti už pokalbius iki 30%. Tokia inovacija privertė susirūpinti Italijos mobilaus ryšio operatorius...

Italas sukūrė sistemą, kuri automatiškai vartotojo mobilųjį telefoną perjungia prie tam tikru metu ir tam tikroje vietoje pigiausias ryšio paslaugas tiekiančio operatoriaus. Giovanni Ferrara ketina sukurtą mobilųjį telefoną gaminti Taivane ir tikisi, kad pirmieji naujojo tipo daugiakortelinio mobilaus telefono modeliai Italijos parduotuvėse pasirodys 2001 m. pabaigoje.

Išradėjas įsigijo patentą savo sukurtai sistemai Ženevoje dar prieš 4 metus, patentas galioja Europos ir Azijos rinkose. Iš pradžių šį projektą italui buvo itin sunku “išsukti”, nes prieš keletą metų pačioje Italijoje nebuvo tokio didelio mobilaus ryšio operatorių pasirinkimo, o vartotojai ryšiu naudojosi kur kas menkiau.


Tiks tik kelias sutartis turintiems vartotojams

Remiantis įvairiais duomenimis, šiandien net 40% Italijos mobilaus ryšio vartotojų yra sudarę daugiau nei vieną sutartį su skirtingais mobilaus ryšio operatoriais. Kaip tik į tokius vartotojus yra orientuota Giovanni Ferrara sistema.

Su keliomis SIM kortelėmis veikiantys naujieji telefonai leis automatiškai persijungti tarp 4-urių vietovėje veikiančių skirtingų ryšio operatorių ir naudotis pigiausiais tarifais. Išradėjo teigimu, šiandien Italijos mobilaus ryšio operatoriai bendrai siūlo 130 skirtingų apmokėjimo tarifų.

Išradėjas italas kol kas dar nėra nusprendęs dėl prekinio ženklo, tačiau prognozuoja, kad naujieji mobilieji telefonai kainuos tarp 350 USD ir 480 USD. Anot jo, toks įrengimas leis sutaupyti iki 30% vidutinio vartotojo mobilaus ryšio išlaidų, tad nepigiai kainuojantys telefonai turėtų atsipirkti per 3-4 mėn.

Sukurti daugiakorteliniai mobilieji telefonai veiks daugelyje Europos šalių, spėjama, kad bendras rinkų potencialas šiems telefonams galėtų pasiekti 400 mln. vienetų.

Kol kas išradėjas planuoja plėstis daugiausiai Italijos rinkoje, taip pat Singapūre ir Kinijoje. Spėjama, kad susidomėjimą jau patentuotu išradimu gali greitai išreikšti ir didieji telefonų gamintojai, o mobilaus ryšio operatoriai bus priversti ieškoti būdų kaip dėl tokių inovacijų neprarasti palyginti didelio pajamų kiekio.

Martynas Rusteika

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Televizoriai (2)    Kitos šventės (7)    Elektroninės muzikos grupės (3)    EBSW (40)    Zodiako ženklai (88)    Teisė (61)    Lobiai (12)    Neištikimybė (2)    Raganos (12)    Runkeliai (18)    Burtai (8)    Variakojis (11)    Meilė (138)    Moters diena (4)    Omnitel (12)    Prokuratūra (4)    Miestai (14)    Projektavimas (7)    Informaciniai karai (11)    Žvejyba (30)    Skirmantas Valiulis (32)    Savižudybė (12)    Depresija (29)    Tamplierių ordinas (7)    Sąmokslo teorija (19)    Tiškevičiai (18)    Kovos menai (72)    Seimo rinkimai 2004 (3)    Žuvys (7)    Intel (6)    Žvaigždės (19)    Auklės (3)    Avalynė (7)    Feng šui (7)    Viešnia iš ateities (2)    Pyktis (6)    Žemės grobstymai (50)    Emigrantai (22)    Liemenėlės (3)    Metalas (22)    Kovo 8 (3)    Juvelyriniai dirbiniai (2)    Aerobika (3)    Atleidimas (4)    Televizija (17)    Lietuvoje (43)    Dieta (33)    Žydai (32)    Džiaugsmas (2)    Sportas (8)
1. Naujos "Intel" "NOR flash" atmintinės didins mobiliųjų telefonų populiarumą
2. Jie klausosi tavo telefoninių pokalbių?
3. GSM
4. Specialiais numeriais bus atskirtos tik suaugusiems teikiamos telefoninės paslaugos
5. Lietuvoje siekiama kurti tinklų ir informacijos saugumo kultūrą
6. RRT skelbia 2005 m. 3–ojo ketvirčio elektroninių ryšių rinkos duomenis
7. Kaip užtikrinti bevielio tinklo saugumą?
8. RRT skelbia 2005 m. III-io ketvirčio pašto ir pasiuntinių paslaugų rinkos duomenis
9. NOKIA mobilumo konferencijoje pristatomi su OMA suderinami POC ir dalyvavimo sprendimai
10. Vilniuje Europos tinklų ir informacijos saugumo ekspertai ragina reaguoti į problemas elektroninėje erdvėje
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!