LT   EN   RU  
2020 m. vasario 20 d., ketvirtadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Mobilūs ryšiai
  Technologijos > Mobilūs ryšiai
Lankomumo reitingas Publikuota: 2003-09-30 Spausdinti Spausdinti
Baltarusijoje sukurtas "aliarmo mygtukas" mobiliajam telefonui

Baltarusijoje sukonstruotas specialus įrenginys, leidžiantis išsikviesti skubią pagalbą paspaudus į mobilųjį telefoną įmontuotą ypatingą mygtuką.

Įtaisas, kaip pranešė susivienijimo "Apsauga" prie Baltarusijos vidaus reikalų ministerijos techninių priemonių valdybos viršininkas Michailas Kovaliovas, montuojamas į specialų mobilųjį telefoną. Paspaudus mygtuką, signalas apie žmogaus buvimo vietą palydoviniu ryšiu perduodamas į "Apsaugos" susivienijimo operatoriaus pultą ir į vietą iškart išvyksta milicijos darbuotojai.

Šio įtaiso darbo principas, pažymėjo M.Kovaliovas, toks pat, kaip ir stacionarių skubaus iškvietimo įrenginių, sumontuotų parduotuvėse, administraciniuose pastatuose, butuose. Tačiau šis išradimas pranašesnis tuo, kad "dabar žmogus bus apsaugotas bet kuriuo paros metu, net būdamas ne patalpose", - pabrėžė jis.

Pasak M.Kovaliovo, šis išradimas neturi analogų. Tiesa, kol kas neišspręstas jo diegimo finansavimo, taip pat specialaus mobiliojo telefono gamybos klausimai. Taip pat nežinia, kiek kainuos toks įrenginys ir naudojimasis juo.

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Vabzdžiai (5)    SSL sertifikatai (6)    Paieškos sistemos (14)    Žemės ūkis (33)    Civilinė sauga (7)    Informaciniai karai (11)    TV3 (4)    Įvaikinimas (3)    Sąmokslo teorijos (19)    Avinas (7)    Makaronai (2)    Knygos (23)    Vaizdo kortos (3)    Miestai (14)    Jautis (2)    Šatrija (4)    Reklama internete (18)    Kovos menai (72)    Motociklai (12)    KGB (35)    Teisėtvarka (24)    NSO (33)    Viktor Uspaskich (61)    Politika (363)    Toyota (2)    Vandens slidės (2)    Parašiutizmas (15)    Stilius (86)    Novelės (102)    Rytietiški šokiai (16)    Įdomybės (87)    Auklėjimas (7)    Dektinė (2)    Elektronika (8)    Filmai (91)    Automobiliai (41)    Spauda (3)    Religija ir tikėjimai (315)    Arūnas Valinskas (4)    Valdas Adamkus (11)    Džiazo muzikos grupės (11)    Architektūra (11)    Žmogaus teisės (52)    Pirmoji meilė (3)    Siemens (6)    Astronomija (46)    Burtai (8)    Ekologiškas maistas (2)    Dalia Grybauskaitė (16)    Krikščionys demokratai (3)
1. Naujos "Intel" "NOR flash" atmintinės didins mobiliųjų telefonų populiarumą
2. Jie klausosi tavo telefoninių pokalbių?
3. GSM
4. Specialiais numeriais bus atskirtos tik suaugusiems teikiamos telefoninės paslaugos
5. Lietuvoje siekiama kurti tinklų ir informacijos saugumo kultūrą
6. RRT skelbia 2005 m. 3–ojo ketvirčio elektroninių ryšių rinkos duomenis
7. Kaip užtikrinti bevielio tinklo saugumą?
8. RRT skelbia 2005 m. III-io ketvirčio pašto ir pasiuntinių paslaugų rinkos duomenis
9. NOKIA mobilumo konferencijoje pristatomi su OMA suderinami POC ir dalyvavimo sprendimai
10. Vilniuje Europos tinklų ir informacijos saugumo ekspertai ragina reaguoti į problemas elektroninėje erdvėje
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!