LT   EN   RU  
2020 m. gegužės 30 d., šeštadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Mobilūs ryšiai
  Technologijos > Mobilūs ryšiai
Lankomumo reitingas Publikuota: 2003-09-30 Spausdinti Spausdinti
Ateities telefonai ir kainos slenkstis

Londone įsikūręs tyrimų centras "The Work Foundation", nagrinėjantis, kaip šiuolaikinės technologijos, tarp jų plačiajuostis internetas bei mobilusis ryšys, keičia kasdienį žmonių gyvenimą, paskelbė naujausio tyrimo "MobileUK" duomenis. Jie liudija, kad didžiausia kliūtis, su kuria susidurs naujos kartos mobilieji telefonai ir ryšio paslaugos, yra kaina.

"The Work Foundation" tyrėjai savo išvadas remia išnagrinėję, kaip keturios jų atrinktos britų šeimos realiai naudojasi mobiliuoju ryšiu. Pasak vieno iš tyrimo autorių Maxo Nathano, pigūs mobiliojo ryšio pokalbiai D. Britanijoje tėra mitas. Tikrovėje daugeliui žmonių pokalbiai mobiliuoju telefonu yra svarbi išlaidų dalis, kurią reikia nuolat kontroliuoti. Pasak tyrėjo, mobiliojo ryšio paslaugų teikėjai turi nuolat atsiminti, kokia svarbi vartotojams yra telefonų ir ryšio kaina.

Stebint tyrimui atrinktas šeimas buvo nustatyta, kad kartais mobiliuoju ryšiu naudojamasi pagal neformalias, taupyti padedančias taisykles - pavyzdžiui, šeimos nariai yra linkę keistis savo telefonais, kad galėtų pasinaudoti nemokamomis minutėmis. Dažnai telefonai vaikams nuperkami dėl to, kad jie išmoktų kontroliuoti savo išlaidas.

Tyrimas atskleidė, kad užuot skubėję naudotis naujomis technologijų galimybėmis dauguma vartotojų yra labai pragmatiški. Jie priima naujoves tik tada, kai jos tampa naudingos ir padeda taupyti. Prie tam tikro vartotojų skepticizmo gerokai prisidėjo išpūstas WAP galimybių reklamavimas - analitikai pažymi, kad panašios vartotojų reakcijos galima tikėtis smarkiai reklamuojant 3G ryšį. Mobiliojo ryšio operatoriai turės gerokai pasidarbuoti, kad įtikintų žmones išleisti daugiau pinigų naujoms paslaugoms, tokioms kaip nuotraukomis ar vaizdo klipais iliustruojamos žinutės. Pasak tyrimo autorių, kompanijoms nepavyks įtikinti vartotojų mokėti 4 ar 5 kartus brangiau vien tik už dabar jų dažniausiai naudojamas balso paslaugas. Naujos kartos mobiliojo ryšio paslaugų teikėjai, tikėdamiesi sulaukti žmonių dėmesio, turėtų jiems pasiūlyti kur kas įdomesnių dalykų.

Šaltinis

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Žuvininkystė (2)    Pagonybė (3)    Konditerija (10)    Prevencija (14)    Mokslininkai (2)    Barai (7)    Džiazo muzikos grupės (11)    Nacionaldarbininkų Sąjūdis (2)    Burtai (8)    Įvaikinimas (3)    Džiaugsmas (2)    Buto remontas (3)    Klubai (8)    Mitingai (5)    Pramoginiai šokiai (2)    Raganos (12)    Sektos (12)    Labradoras (2)    Shidokan (3)    Tamplierių ordinas (7)    Renginiai (31)    Kreditai (2)    Šaulys (7)    Kietieji diskai (17)    Grožio salonai (6)    Kalėdos (12)    Viešieji ryšiai (20)    Šaudymas iš lanko (2)    Susitaikymas (9)    Interjero dizainas (13)    Seimo Pirmininkas (2)    Geologija (20)    Šv. Valentino diena (11)    Airija (9)    Nealkoholiniai gėrimai (12)    Vokiečių aviganis (2)    Prokuratūra (4)    Ekonomika (259)    Vilniaus bendruomenės (4)    Žmogaus klonavimas (2)    Vadyba (89)    Liūtas (7)    Politika (363)    Kanapės (15)    Valstiečių sąjunga (2)    Egiptas (24)    Saugus internetas (11)    Vytautas Bogušis (12)    Kinų horoskopas (14)    Vorai (2)
1. Naujos "Intel" "NOR flash" atmintinės didins mobiliųjų telefonų populiarumą
2. Jie klausosi tavo telefoninių pokalbių?
3. GSM
4. Specialiais numeriais bus atskirtos tik suaugusiems teikiamos telefoninės paslaugos
5. Lietuvoje siekiama kurti tinklų ir informacijos saugumo kultūrą
6. RRT skelbia 2005 m. 3–ojo ketvirčio elektroninių ryšių rinkos duomenis
7. Kaip užtikrinti bevielio tinklo saugumą?
8. RRT skelbia 2005 m. III-io ketvirčio pašto ir pasiuntinių paslaugų rinkos duomenis
9. NOKIA mobilumo konferencijoje pristatomi su OMA suderinami POC ir dalyvavimo sprendimai
10. Vilniuje Europos tinklų ir informacijos saugumo ekspertai ragina reaguoti į problemas elektroninėje erdvėje
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!