LT   EN   RU  
2020 m. gegužės 30 d., šeštadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Mobilūs ryšiai
  Technologijos > Mobilūs ryšiai
Lankomumo reitingas Publikuota: 2003-09-30 Spausdinti Spausdinti
SMS pakilo lig dangaus

Netrukus keleiviai galės siųsti ir priimti žinutes skrisdami lėktuvu: Šveicarijos IT bendrovė SITA kartu su keliomis aviakompanijomis parengė dvikrypčio SMS ryšio skrydžio metu sprendimą.

Tiesa, keistis žinutėmis bus galima naudojantis ne nuosavu mobiliuoju telefonu, bet keleivio krėsle įmontuotu terminalu. SITA pranešė vedanti derybas su keliomis oro linijomis ir tikisi, kad ši paslauga bus pradėta teikti iki šių metų pabaigos.

Siųsti ir gauti žinutes skrydžio metu bus galima bet kurioje pasaulio vietoje: už jų tarpinį saugojimą, kompresiją ir pristatymą adresatui bus atsakinga D. Britanijos kompanijos "Inmarsat Holdings" palydovinio ryšio sistema. Vartotojai galės siųsti iki 160 ženklų dydžio žinutes. Už jas atsiskaityti bus galima kreditinėmis arba būsimomis SITA išankstinio apmokėjimo kortelėmis.

Šiuo metu "Singapore Airlines" testuoja savo lėktuvuose įrengtą vienkrypčio SMS ryšio sistemą. Žinutes "iš dangaus" gali siųsti į Europą, JAV ir Australiją skrendantys šios kompanijos keleiviai. Žinutes rašyti galima naudojantis specialiomis pramogų konsolėmis. Pasak "Singapore Airlines" atstovų, naujoji paslauga keleiviams patinka, tačiau bandymai dar nebaigti, ir kada bus galima naudotis dvikrypčiu SMS ryšiu, tebėra neaišku.

Šaltinis

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Simbolika (2)    Advokatai (10)    Matematika (2)    Sąmokslo teorijos (19)    Opel (4)    Paukščiai (5)    Kino kritika (10)    TELE-2 (7)    Paieškos sistemos (14)    Žuvys (7)    Fantastika (21)    Kultūra (749)    Moters diena (4)    Skundai (22)    Monitoriai (11)    Šventasis Antanas (2)    Žala sveikatai (16)    Samsung (3)    Tamplierių ordinas (7)    Šaulys (7)    Prevencija (14)    Lietuvoje (5)    Internetas (184)    Tinklapiai (13)    Elektroninės šiukšlės (10)    Vasario 16 (12)    Kompiuterinis piratavimas (43)    Alkoholizmas (15)    Vandens slidės (2)    Restoranai (5)    Vadyba (89)    Teisė (61)    Korupcija (22)    Romas (3)    Spiritizmas (4)    Mokyklos (22)    Elektronika (8)    Dalia Grybauskaitė (16)    Maudymosi kostiumėliai (7)    Alkoholiniai gėrimai (74)    Akvariumai (58)    Breakdance (4)    Žydai (32)    EBSW (40)    Politologija (64)    6 branduolių (3)    Rasos (2)    Motociklai (12)    Geologija (20)    Antanas Terleckas (2)
1. Naujos "Intel" "NOR flash" atmintinės didins mobiliųjų telefonų populiarumą
2. Jie klausosi tavo telefoninių pokalbių?
3. GSM
4. Specialiais numeriais bus atskirtos tik suaugusiems teikiamos telefoninės paslaugos
5. Lietuvoje siekiama kurti tinklų ir informacijos saugumo kultūrą
6. RRT skelbia 2005 m. 3–ojo ketvirčio elektroninių ryšių rinkos duomenis
7. Kaip užtikrinti bevielio tinklo saugumą?
8. RRT skelbia 2005 m. III-io ketvirčio pašto ir pasiuntinių paslaugų rinkos duomenis
9. NOKIA mobilumo konferencijoje pristatomi su OMA suderinami POC ir dalyvavimo sprendimai
10. Vilniuje Europos tinklų ir informacijos saugumo ekspertai ragina reaguoti į problemas elektroninėje erdvėje
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!