LT   EN   RU  
2021 m. balandžio 15 d., ketvirtadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Programos
  Technologijos > Kompiuterinės technologijos > Programos
Lankomumo reitingas Publikuota: 2007-05-13
"Adobe" prakalbo lietuviškai
„Tilde IT" užbaigė naujausios „Adobe Acrobat 8" versijos vertimą į lietuvių kalbą. Tai vienas iš didžiausių apimčių programinės įrangos lokalizavimo projektų Lietuvoje.

Pasak „Adobe Acrobat" kūrusios kompanijos „Winsoft" atstovų, šiandien kiekvienai tarptautinei kompanijai yra svarbu turėti savo programinės įrangos lietuvišką versiją, nes remiantis bendrovės atliktais tyrimais akivaizdu, kad Lietuvos kompiuterių vartotojai daug mieliau naudoja lietuviškai kalbančias programas ir tokių programų vartotojų skaičius nuolatos auga.

Tokių didelių programinės įrangos kūrėjų kaip „Winsoft" programų lietuvinimas yra labai svarbus procesas, nes jau seniai Lietuvoje programine įranga naudojasi ne tik kompiuterių specialistai, bet ir kitose srityse dirbantys žmonės. Nors Lietuvoje dar didelė dalis programinės įrangos nėra sulietuvinta, tačiau „Tilde IT" atlikti programų lietuvinimo darbai leidžia manyti, kad jau netolimoje ateityje daugelis programų kalbės su mumis lietuviškai.

Pasak „Tilde IT" direktoriaus Apolinaro Škikūno, nors pagal sulietuvintų kompiuterinių programų kiekį Lietuva vis dar atsilieka nuo kitų Europos šalių, tačiau pastaruoju metu situacija sparčiai keičiasi. „Tai, kad didžiausi pasaulinės programinės įrangos gamintojai rūpinasi savo produktų lokalizavimo darbais, yra puikus pavyzdys ir kitiems užsienio gamintojams, siekiantiems įsitvirtinti Lietuvos rinkoje ir padaryti savo produktus suprantamus ir prieinamus platesniam vartotojų ratui. Tai taip pat puikus pavyzdys ir Lietuvos programinės įrangos gamintojams, kaip greičiau pasiekti užsienio šalių rinkas ir jose įsitvirtinti", - sako A. Škikūnas.

Tai jau ne pirmas didelis programinės įrangos lokalizavimo projektas, kurį įvykdė bendrovė „Tilde IT". Lokalizavimo paslaugas bendrovė teikia tokiems pasaulinės programinės įrangos rinkos gigantams kaip „Microsoft", „Oracle", „IBM" ir kt. Techninės dokumentacijos vertimo paslaugomis naudojasi įvairiausios įrangos gamintojai: „Sony Ericsson", „Hewlett-Packard", „Motorola", „Nokia", „Peugeot", „Volvo", „Samsung", „Siemens", „Xerox" ir kt.

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Vynas (16)    Žvejyba (30)    Atmintis (4)    Skolininkai (12)    Melagių diena (3)    Dažasvydis (3)    Vaiko sveikata (8)    Z.Jurgelevičiaus rubrika (23)    Juvelyriniai dirbiniai (2)    Tadas Blinda (10)    Kovos menai (72)    Britų trumpaplaukės katės (2)    Priklausomybė (3)    Vorai (2)    Anželikos Cholinos šokio teatras (11)    Kalėdos (12)    Komunikacija (166)    Renginiai (31)    Dieta (33)    Šunys (67)    Medžioklė (63)    Pelės (5)    Sveikinimai Naujųjų metų proga (5)    Šventasis Kazimieras (2)    Maxima (10)    Konditerija (10)    Siemens (6)    Ekologija (15)    Projektavimas (7)    Teisėtvarka (24)    Joninės (6)    Turizmas (151)    Mokykla be narkotikų (20)    Lotynų kalba (11)    Visuotinė istorija (44)    Monitoriai (11)    Motociklai (12)    Klubai (5)    Filosofija (326)    Augalai (8)    Meilė bloguose (6)    Skamp (16)    Alkoholizmas (15)    Tibetas (10)    Automobiliai (41)    Prekės ir paslaugos buičiai (2)    Rinkimai (23)    Gyvenimo džiaugsmas (2)    Narkotikai (97)    Metalistai (8)
1. "Microsoft" išleido dvi naujas nemokamas programas
2. Moksleiviams ir studentams – "Microsoft" programos pigiau
3. Jaunieji mokslininkai nenori, kad programos būtų suvaržytos patentų
4. Amerikos muzikantai už P2P tinklus stojasi piestu
5. Vyksta naujos Skype to SMS paslaugos beta testavimas
6. Nokia ir Vodafone supaprastins Java specifikacijas
7. Išleista nauja nemokamos garso redagavimo programos versija
8. Programa, kiną paverčianti... multifilmais
9. Tryliktoji Linux gimimo diena
10. Prasidėjo naujas antrojo Windows XP pataisų rinkinio platinimo etapas
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!