LT   EN   RU  
2021 m. balandžio 21 d., trečiadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Programos
  Technologijos > Kompiuterinės technologijos > Programos
Lankomumo reitingas Publikuota: 2004-10-14 Spausdinti Spausdinti
Išleista nauja XAMPP paketo versija

Daugeliui norėtųsi išmokti programuoti MySQL duomenų bazes ir vos ne kas antroje svetainėje naudojamos, perspektyvios PHP programavimo kalbos, tačiau kiekvieno dalyko pradžia gali būti tokia sunki...

Šiuo metu pasaulyje vis labiau plinta pradedantiesiems skirti programiniai paketai. Jie pasižymi lengvu įdiegimu, turi daug reikalingų funkcijų, jų derinimas nereikalauja ypatingų žinių. XAMPP paketas (nors, iš esmės, skirtas darbui su Apache) - puikus įrankis savo skriptų/puslapių/svetainės testavimui namų sąlygomis. Jis laisvai veikia tiek Linux, tiek Windows 98, 2000, XP operacinėse sistemose ir, aišku, yra nemokamas. XAMPP paketo veikimui Internetas nebūtinas.

Be iki 1.4.9 versijos atnaujinimų senesnes paketo versijas turintiems vartotojams, iš XAMPP projekto svetainės taip pat galima atsisiųsti 4 papildomus priedus, išplečiančius paketo galimybes. Ką rasite pačiame pakete?

Apache HTTPD 2.0.52
MySQL 4.0.21
PHP 5.0.2 + 4.3.9 + PEAR + Switch
MiniPerl 5.8.3
mod_ssl 2.0.51
Openssl 0.9.7d
PHPMyAdmin 2.6.0 pl1
Webalizer 2.01-10
Mercury Mail Transport System for Win32 and NetWare Systems v4.01a
FileZilla FTP Server 0.9.3
SQLite 2.8.15
ADODB 4.52
Zend Optimizer 2.5.3 for Windows 98, 2000, XP.

Žodžiu, jame - visas save gerbiančiam webdizaineriui reikalingas intrumentų rinkinys. Paketo sąsaja pateikta anglų ir vokiečių kalbomis, PHPMyAdmin 2.6.0 pl1 jau sulietuvintas, turima žinių ir apie pradėtą viso XAMPP paketo vertimą į lietuvių kalbą. Atskirai vertėtų paminėti patogų naršyklės puslapyje veikiantį HTML redaktorių, išoriškai šiek tiek primenantį MS Word.

Išpakavus paketą (tam geriausia sukurti C:\Xampp katalogą) į reikalingą vietą, paleidžiame setup_xampp.bat failiuką ir spaudžiame "1". "Apache" ir "MYSQL" kataloguose esančiais apache_installservice.bat ir mysql_installservice.bat failiukais Windows 2000/XP sistemose minėtas tarnybines programas galite nustatyti automatiniam pasileidimui kartu su sistema; Windows 98 vartotojams minėtas tarnybas teks paleisti rankiniu būdu arba reikiamas nuorodas įdėjus į Start Meniu "Startup" katalogą.

Žemiau paaiškinta, kas kur yra pakete:

\xampp\apache\logs - Apache ir PHP saugomų logų katalogas
\xampp\apache\bin\php.ini - Pagrindinis PHP su MOD_PHP nuostatų failas
\xampp\cgi-bin\ - Cgi-Bin katalogas (skirtas įvairiems skriptukams)
\xampp\apache\conf\httpd.conf - Pagrindinis Apache nuostatų failas
\xampp\htdocs\ - HTML, PHP, CGI failų "root" katalogas
\xampp\install\ - Paketui paleisti reikalingas katalogas
\xampp\mysql\ - MySQL Daemon tarnybos katalogas
\xampp\perl\ - PERL katalogas
\xampp\php\ - Čia rasite php.exe + dlls + PEAR
\xampp\phpmyadmin\config.inc.php - phpMyAdmin nuostatų failas
\xampp\tmp - Laikinas PHP failų ir sesijų katalogas
\xampp\moddav - MOD-DAV pavyzdys

Sėkmingai įdiegus paketą, naršyklėje užtenka įvesti http://localhost ar http://127.0.0.1 , ir prieš jūsų akis - pradinis paketo puslapis. Sėkmės!!!

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Duomenų apsauga (3)    Ištikimybė (4)    Picerijos (4)    Klonavimas (10)    Siemens (6)    Nacionaldarbininkų Sąjūdis (2)    Specialiosios tarnybos (36)    Lotynų kalba (11)    Panayiotis Zavosas (2)    Interneto dizainas (5)    Valstiečių sąjunga (2)    Siamo katės (2)    Aviacija (38)    Teisė (61)    Konditerija (10)    Meninė gimnastika (14)    Kelionių pasiūlymai (7)    Eurointegracija (5)    Leo LT (12)    Kreditai (2)    Nešiojami kompiuteriai (12)    Fajetai (2)    Sektos žudikės (6)    Sportas (180)    2009 metų horoskopas (15)    Hipiai (9)    Novelės (102)    Seimo rinkimai 2004 (3)    Viskis (8)    Homeopatija (5)    Lietuvių valgiai (28)    Proza (157)    Užsienyje (2)    Liberalų sąjūdis (5)    Helouvynas (7)    Žvaigždės (19)    Skirmantas Valiulis (32)    BTV (3)    Britų trumpaplaukės katės (2)    Velniai (9)    Dieta (33)    Spauda (3)    Parapsichologai (7)    Geležinkeliai (4)    Pankai (6)    Meilė bloguose (6)    Skandalai (476)    Pirmoji meilė (3)    Vox Populi (14)    Skundai (22)
1. "Adobe" prakalbo lietuviškai
2. "Microsoft" išleido dvi naujas nemokamas programas
3. Moksleiviams ir studentams – "Microsoft" programos pigiau
4. Jaunieji mokslininkai nenori, kad programos būtų suvaržytos patentų
5. Amerikos muzikantai už P2P tinklus stojasi piestu
6. Vyksta naujos Skype to SMS paslaugos beta testavimas
7. Nokia ir Vodafone supaprastins Java specifikacijas
8. Išleista nauja nemokamos garso redagavimo programos versija
9. Programa, kiną paverčianti... multifilmais
10. Tryliktoji Linux gimimo diena
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!