LT   EN   RU  
2021 m. balandžio 15 d., ketvirtadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
Akimirkos sentencija
"Kaip meilė gyvenimui iš esmės yra tik mirties baimė, taip žmonių siekimas bendrauti iš tikrųjų nėra tiesioginė reikmė: jos pagrindą sudaro ne meilė draugijai, o vienatvės baimė."
A. Šopenhaueris
Draugai
Matulaičio bažnyčia
Lietuvių Tautinio Jaunimo Sąjunga
Tautinės krypties portalas
Etninės kultūros erdvė
Biržų krašto naujienos
Slaptai.lt - unikalus leidinys
Lietuvių sąjunga „Tauta ir Tėvynė“
Lietuvos žaliųjų judėjimas
Žaliosios minties laikraštis
Istorijos puslapiai
Receptai, patiekalai, kulinarija.
Skanus.lt
Reklama
  Programos
  Technologijos > Kompiuterinės technologijos > Programos
Lankomumo reitingas Publikuota: 2005-02-28 Spausdinti Spausdinti
Tryliktoji Linux gimimo diena

Rugpjūčio 25 atvirojo kodo bendruomenė tradiciškai pažymi operacinės Linux sistemos gimimą. Prieš 13 metų suomis studentas Linusas Torvaldsas užbaigė kurti pačią pirmąją Linux pavadintos operacinės sistemos branduolio versiją ir į savo sukurtą OS perkėlė komandinį bash interpretatorių ir gcc kompiliatorių. Linux amžius skaičiuojamas nuo dienos, kai Linusas apie savo sėkmę paskelbė el. pašto konferencijoje, skirtoje mokomajai minix operacinei sistemai, tapusiai Linux prototipu.

Įdomu tai, kad pačiame laiške Torvaldas kalba apie tai, kad Linux visiškai nepritaikytas perkėlimui į nuo 80386 besiskiriančias platformas, kad jo kodas pernelyg „pririštas“ prie įrangos ir kad vargu, ar Linux kada nors galės palaikyti kitokį, negu AT gamybos kietojo disko valdiklį.

Šiandieną Linux naudojamas dideliame kiekyje platformų, taip pat ir integruotuose bei nešiojamuose įrenginiuose. Egzistuoja šimtai Linux distributyvų, o branduolio išeitinis kodas sudaro nebe 10000, o milijonus eilučių. Milijonais skaičiuojami ir Linux vartotojai bei jį kuriantys žmonės. Linux tvirtai išlaiko savo pozicijas kaip serverinė sistema ir palaipsniui eina į biurams ir namams skirtų operacinių sistemų rinką. Negalima nepaminėti ir Linux sėkmės švietimo sektoriuje.

Didelį vaidmenį garsinant Linux atlieka ir tokie projektai, kaip KDE, Gnome, OpenOffice.org, Apache, MySQL, Mozilla ir kai kurios kitos atvirojo kodo programos. Į Linux kūrimą daugelis tokių korporacijų, kaip IBM, Sun, Hewlett-Packard, investuoja nemažas lėšas. Galima drąsiai teigti, kad šiais metais Linux žengė išties milžinišką žingsnį.

Straipsniai.lt

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Vasario 16 (12)    Meino meškėnas (2)    Lotynų šokiai (5)    Labradoras (2)    Aukštasis mokslas (13)    Poltergeistai (2)    Vartotojai (29)    6 branduolių (3)    Spiritizmas (4)    Stilius (86)    Nokia (24)    Rinkimai (23)    Statyba (29)    Lietuva (2)    Elektroninės muzikos grupės (3)    Džiazo muzikos grupės (11)    Gaisrininkai (7)    Krašto apsauga (27)    Filatelija (11)    Vandens slidės (2)    Skamp (16)    Lengvosios muzikos grupės (27)    BTV (3)    Pagonybė (3)    Lietuvių fantastika (11)    Telekomunikacijos (188)    Įžymūs žmonės (68)    Įvaikinimas (3)    Kreditai (2)    Sekimas ir privatumas (12)    Dvyniai (9)    Mokyklos (22)    Foje (3)    Moterims (34)    Vadyba (89)    „Laisvės kryžkelės“ (10)    Kabala (6)    Velniai (9)    Vabzdžiai (5)    Televizoriai (2)    Vaiduokliai (23)    Mergelė (7)    Pagalba ir prevencija (124)    Kaziuko mugė (3)    Kornreksai (3)    Jurga Ivanauskaitė (17)    Kelionių pasiūlymai (7)    Homeopatija (5)    Artūras Zuokas (41)    Naršyklės (7)
1. "Adobe" prakalbo lietuviškai
2. "Microsoft" išleido dvi naujas nemokamas programas
3. Moksleiviams ir studentams – "Microsoft" programos pigiau
4. Jaunieji mokslininkai nenori, kad programos būtų suvaržytos patentų
5. Amerikos muzikantai už P2P tinklus stojasi piestu
6. Vyksta naujos Skype to SMS paslaugos beta testavimas
7. Nokia ir Vodafone supaprastins Java specifikacijas
8. Išleista nauja nemokamos garso redagavimo programos versija
9. Programa, kiną paverčianti... multifilmais
10. Prasidėjo naujas antrojo Windows XP pataisų rinkinio platinimo etapas
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!