LT   EN   RU  
2021 m. balandžio 15 d., ketvirtadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Programos
  Technologijos > Kompiuterinės technologijos > Programos
Lankomumo reitingas Publikuota: 2005-03-01 Spausdinti Spausdinti
Programa, kiną paverčianti... multifilmais

Microsoft aktyviai dalyvavo rugpjūčio pradžioje vykusioje konferencijoje SIGGRAPH 2004, nagrinėjančioje kompiuterinės grafikos problemas. Korporacijos specialistai renginyje pristatė dvylika ataskaitų, devynios iš jų tapo bendradarbiavimo su JAV ir kitų šalių universitetais pradžia.

Programos darbo pavyzdžiai

Vienas iš pačių įdomiausių projektų – Microsoft darbuotojo Maiklo Koeno sukurta programa, paprastą videoįrašą paverčianti multifilmu. Apie programą papasakojo ir žurnalo Nature svetainė. Kol kas programa tėra tiriamasis darbinis prototipas. Savo ataskaitos pristatymo metu Koenas parodė trumpą savo nufilmuotą filmuką, apdorotą minėta technologija.

Programa atlieka išskirtiniausių videoįrašo fragmentų paiešką ir paverčia juos animacija, suminkštindama objektų judėjimą ir jiems suteikdama multifilmams būdingą išvaizdą. Fono keitimas – žymiai paprastenė užduotis, ji atliekama vaizdą praleidus per specialius filtrus.

Pagrindinis Koeno ir jo kolegų pasiekimas yra tas, kad jis sukūrė sistemą, leidžiančią videofilmų dalyvius paversti animaciniais veikėjais ir tikroviškai perteikti jų judesius. Animuojamo objekto parinkimas atliekamas rankiniu būdu, nes, esant keliems panašiems tinkamiems animuoti objektams, programa gali „susimaišyti“. Svarbi Koeno kūrinio ypatybė - tai, kad programa videomedžiagą „mato“ kaip nepertraukiamą vaizdo srautą, o ne pavienių kadrų seką. Tai leidžia užtikrinti animuotų personažų judesių plastiškumą ir išvengti nemalonių „šuolių“, kuriuos po to reikėtų koreguoti.

Ateičiai kūrėjai numato patobulinti programą, pridėdami naujas judančių objektų manipuliacijos priemones. Koeno ir jo kolegų įsivaizduojamas idealas – paprasta naudoti programa, tinkanti naudotis namų vartotojui. Kol kas ji daugiau skirta multiplikacijos srities profesionalams, norintiems pagreitinti video pagrindu kuriamų multifilmų kūrimo procesą, kartais tampantį tikra rutina.

Straipsniai.lt

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Aviacija (38)    Ekologiški produktai (2)    Konspiracija (2)    Intel (6)    Filatelija (11)    Liūtas (7)    Automobiliai (41)    Katarai (2)    Mokslininkai (2)    Bankrotas (2)    Egiptas (24)    AMD (3)    Aukštasis mokslas (13)    Kompiuterių virusai (52)    Stalo žaidimai (7)    Dvyniai (9)    Tadas Blinda (10)    Advokatai (10)    Mitingai (5)    Grupės (81)    Džiaugsmas (2)    Žiniasklaida (108)    Atviras kodas (23)    Feng šui (7)    Emo (10)    Dalia Grybauskaitė (16)    Jautis (7)    Lietuvos istorija (110)    Fajetai (2)    Vitaminai (2)    Regbis (4)    Politikai (183)    Sveikinimai Naujųjų metų proga (5)    Metalinės muzikos grupės (8)    Arbata (10)    Įžymūs žmonės (68)    Avinas (7)    TELE-2 (7)    Šamanai (7)    MTV (5)    Menas būti kartu (2)    Ekonomika (5)    Nešiojami kompiuteriai (12)    Kelionių pasiūlymai (7)    Z.Jurgelevičiaus rubrika (23)    Viešieji ryšiai (20)    Shidokan (3)    Mama ir vaikas (48)    Trys karaliai (5)    Slaptos bendrijos (24)
1. "Adobe" prakalbo lietuviškai
2. "Microsoft" išleido dvi naujas nemokamas programas
3. Moksleiviams ir studentams – "Microsoft" programos pigiau
4. Jaunieji mokslininkai nenori, kad programos būtų suvaržytos patentų
5. Amerikos muzikantai už P2P tinklus stojasi piestu
6. Vyksta naujos Skype to SMS paslaugos beta testavimas
7. Nokia ir Vodafone supaprastins Java specifikacijas
8. Išleista nauja nemokamos garso redagavimo programos versija
9. Tryliktoji Linux gimimo diena
10. Prasidėjo naujas antrojo Windows XP pataisų rinkinio platinimo etapas
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!