LT   EN   RU  
2021 m. birželio 15 d., antradienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Siamo katės
  Mokslas > Mokslo sritys > Biologija > Gyvūnai > Katės > Kačių veislės > Siamo katės
Lankomumo reitingas Publikuota: 2006-12-25
Siamo katės
Net žmonės, nieko nenutuokiantys apie kačių veisles, pažins Siamo katę iš savito kailiuko piešinio, paslaptingų mėlynų akių ir ilgo liekno kūno. Siamo katės populiarios labai daug metų, tačiau ši veislė tinka toli gražu ne kiekvienam. Siamo katės baisiai mėgsta bendrauti, ir ne visi gali gyventi su tokiu reikliu gyvunu. Tačiau, jei jūs norite kilmingos gyvo ir nepaprastai meilaus būdo katės, kurios priežiūrai nereikės skirti daug laiko, Siamo katė gali būti pati tinkamiausia.

Kūnas. Siamo katės, kaip Rytų trumpaplaukės katės, yra grakštaus, lankstaus sudėjimo. Liaunas kūnas ilgas, liesas ir raumeningas; jis nieku gyvu negali būti stambus. Užpakalinės kojos, kaip ir visų laukinių kačių šeimos narių, turi būti ilgesnės už priekines, ilgos ir plonos. Galva pleištiška. Snukutis ir didžiulės ausys turi sudaryti lygiakraštįtrikampį. Siamo kačių akys migdolo pavidalo, kiek įkypos, tamsiai, ryškiai mėlynos.

Kailis. Siamo katės kailis turi būti švelnus kaip šilkas, plaukas trumputis ir minkštas. Siamo katės bemaž neturi poplaukio.

Spalvos. Siamo kačiukai gimsta balti, tamsios žymės ant snukučio, ausų uodegos ir letenėlių atsiranda vėliau. Maždaug triejų metų Siamo kačių spalva nusistovi.Pirminės Siamo kačių žymių spalvos yra tamsiai ruda, melsva, šokolado ir alyvų, bet rausva ir kreminė irgi labai populiarios. Pirminės žymių spalvos gali būti vėžlio kiautopiešinio ir dryžo vėžlio kiauto piešinio. Šios katėsbeveik visada yra patelės. Naujausios yra cinamono ir stirnos kailio spalvos, dūminės, sidabriškai dryžos, trispalvės ir dvispalvės.

Temperamentas

Žmogus, ketinantis pirkti Siamo katę, turi žinoti, kad ji labai tvirto būdo ir neketina tūnoti kampe bei nelįsti į akis.Šie gyvulėliai dažnai vadinami kačių pasaulio šunimis, ir ne be reikalo. Siamo katės garsėja rėksmingumu. Savo nepasitenkinimą jos reiškia šaižiu balsu kiek gerklė išneša. Rujojančios Siamo katės liūdnai pagarsėjusios Jerichono trimitu : nuo jų kniaukimo skamba pusė gatvės. Siamo katės labai mėgsta bendrauti, o nesulaukusios dėmesio, jo reikalauja. Kadangi šios katės dievina draugiją, jų vienų ilgampalikti negalima. Siamo katės gražiai sutaria su kitomis katėmis ir didžiausios šunų draugės. Jos mėgsta būti dėmesio centre. Dievina glostymą ir glamones. Siamo katės žaismingos, protingos. Pirkdami Siamo katę, jūs įsigysite asmenybę. Meilę ir dėmesį Siamo katės grąžina su kaupu.

Straipsniai.lt

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Skorpionas (7)    Atsiprašymas (3)    Rašytojai (11)    Gaisrininkai (7)    Windows (7)    P2P tinklai (2)    Medžioklė (63)    Įdomybės (87)    Sąmokslo teorijos (19)    Maxima (10)    Darbdaviai (10)    Krizė (59)    Mokesčiai (8)    Romas (3)    Seimo rinkimai 2004 (3)    Vytautas Bogušis (12)    Geologija (20)    Kaimo turizmas (5)    Naršyklės (7)    Sportas (8)    Moterims (34)    Vaiko sveikata (8)    „Lietuvos” kino teatras (13)    Miestų bendruomenės (7)    Prezidento rinkimai (6)    Priklausomybė (3)    Lietuva (2)    Dailė (34)    Klonavimas (10)    Menas būti kartu (2)    Drabužiai (41)    Rokeriai (3)    Interneto komentarai (2)    Lietuvių fantastika (11)    Narkotikai (97)    Sąmokslo teorija (19)    Kinas (193)    Knygos (23)    Antanas Terleckas (2)    Liūtas (7)    Emigrantai (22)    Klubai (5)    Lietuvių valgiai (28)    Psichologija (89)    Buto remontas (3)    LNK (2)    Miniatiūros (7)    Fotografija (17)    Operacinės sistemos (50)    Šamanai (7)
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!