LT   EN   RU  
2021 m. gegužės 7 d., penktadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Skirmantas Valiulis
  Žmonės > Skirmantas Valiulis
Lankomumo reitingas Publikuota: 2005-11-05
Miestai tapo kino aikštelėmis

Kino kritikas Skirmantas Valiulis sako, kad XX a. trečiajame dešimtmetyje pasirodė pirmieji filmai, kuriuose dominavo vienas arba kitas miestas. “Į kino ekranus buvo įkelti didieji pasaulio miestai - Niujorkas, Paryžius”, - sakė S.Valiulis. Pasak kritiko, Berlyną išpopuliarino “Didmiesčio simfonija” (1927 m.), Maskvą - “Žmogus su kino kamera” (1929 m.).

“Nuo modernaus kino laikų kūrėjai atkreipė dėmesį į miestus, kurių vardas pasirodė kino teatruose”, - sakė S.Valiulis.

Kino kritikas priminė, kad Kaunas itin gražiai buvo pateiktas televizijos seriale “Raudonmedžio rojus” (1981 m.). “Gaila, kad tuo metu jo nebuvo galima parduoti į artimiausią užsienį”, - apgailestavo S.Valiulis. Jis įsitikinęs, kad vaidybinius filmus pasižiūri milijonai žmonių. Tiesa, abejojama, ar per akimirką žiūrovas spėja įsidėmėti miesto vardą.

(Ištrauka iš Gedimino STANIŠAUSKO straipsnio "Holivudo filmuose - Kaunas", "Kauno diena",  2005 m. lapkričio 05 d.)

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Šv. Valentino diena (11)    Rytietiški šokiai (16)    Mokslai (1219)    Spausdintuvai (12)    Motociklai (12)    Meino meškėnas (2)    Omnitel (12)    Hakeriai (273)    Siamo katės (2)    Anželikos Cholinos šokio teatras (11)    Simbolika (2)    Skaneriai (5)    SSL sertifikatai (6)    Arkliai (12)    Nekilnojamasis turtas (22)    Breakdance (4)    Vaizdo kortos (3)    Šunų veislės (52)    Klubai (8)    Atleidimo svarba (2)    Mitingai (5)    Šamanai (7)    Linux/Unix (34)    Policija (2)    Energetika (13)    Zodiako ženklai (88)    Sąmokslo teorija (19)    Kovos menai (72)    Kazimiera Prunskienė (13)    Nacionaldarbininkų Sąjūdis (2)    Erotiniai šokiai (23)    Skundai (22)    Rasizmas ir ksenofobija (9)    Mistika (9)    Mergelė (7)    Dailė (34)    Žmogaus klonavimas (2)    Ožiaragis (7)    Mistika (446)    Alus (22)    Kompiuterio ergonomika (8)    Interneto dienoraščiai (2)    Geologija (20)    Melagių diena (3)    Kinų horoskopas (14)    Šokoladas (10)    Žuvys (7)    LICS (17)    Erich Fromm (5)    Astronomija (46)
1. Skirmantas Valiulis (Biografija)
2. Manipuliavimas fotografija kaip propagandos priemone Lietuvos fotografijos almanachuose
3. Nei šis, nei tas
4. Profesionalas. Antrasis kraujas
5. Artėjant jubiliejui. Kino režisierius ir kino prezidentas
6. Skirmantas Valiulis: „Laikraščiai išliks, keisis forma“
7. Skirmantas Valiulis: „Juk ir seniems yra ką prisiminti“ arba „Du ratai pagiry stovi. Kas?“ (1)
8. Skirmantas Valiulis: ,,Visi mes vairininkai iš prigimties”
9. Skirmantas Valiulis. Ten būti čia: Fotoparoda, skirta Robertui Capai atminti
10. "Nostalgija siaurukui" ir "Statiniai prie siauruko"
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!