LT   EN   RU  
2021 m. gegužės 7 d., penktadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Skirmantas Valiulis
  Žmonės > Skirmantas Valiulis
Lankomumo reitingas Publikuota: 2005-10-20
"Nostalgija siaurukui" ir "Statiniai prie siauruko"
Spalio 19 d. Lietuvos Respublikos Vyriausybės rūmų antrajame aukšte buvo pristatytos dvi parodos - fotomenininko Valentino Pečinino fotografijų paroda "Nostalgija siaurukui" ir dailininko Stasio Kavaliausko darbų paroda "Statiniai prie siauruko". Į pristatymą atvyko Lietuvos Respublikos Ministras Pirmininkas Algirdas Mykolas Brazauskas, patarėjai, kancleris, ministrai, kiti garbūs svečiai. Renginį pradėjo Panevėžio apskrities viršininkė Gema Umbrasienė sakydama, kad abu autoriai - Panevėžio krašto žmonės, kuriems rūpėjo siaurojo geležinkelio ateitis ir tai buvo akstinas kurti, įamžinti siauruką. Abi parodas ir autorius pristatė Panevėžio dailės galerijos direktorė Jolanta Lebednykienė. Lietuvos fotomenininkų sąjungos pirmininkas, Nacionalinės premijos laureatas Antanas Sutkus, apibūdindamas Valentino Pečinino parodą, akcentavo, kad labai svarbu, kai per meną primenama problema, atkreipiamas visuomenės dėmesys, jog siaurojo geležinkelio išlikimo problema egzistuoja. Fotografijos ir kino meno kritikas Skirmantas Valiulis sakė, jog užfiksuoti fotografijose žmonės - tai tarsi viltis, kad siaurasis geležinkelis nebus pamirštas. Šiltai, cituodamas dienoraščio ištraukas, apie savo tėvo ( deja, jau mirusio ) kūrybą šnekėjo dailininko Stasio Kavaliausko sūnus Jaunius Kavaliauskas.Pristatymą simboliškai baigė viešosios įstaigos " Aukštaitijos siaurasis geležinkelis" direktorius Gintaras Kerbedis. Parodų pristatymo metu Panevėžio apskrities vadovai, bendraudami su Lietuvos Respublikos Ministru Pirmininku, išgirdo teigiamą atsakymą dėl siaurojo geležinkelio finansavimo.

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Prezidento rinkimai 2009 (12)    Žiniasklaida (108)    Užsienyje (50)    Stalo žaidimai (7)    Bankrotas (2)    Procesoriai (28)    Shidokan (3)    Valdas Adamkus (11)    Masonai (7)    Reklama internete (18)    Opel (4)    Džiazo muzikos grupės (11)    Archeologija (42)    Hakeriai (273)    Elektroninės muzikos grupės (3)    Skaneriai (5)    Lietuva (2)    Seimo rinkimai 2004 (3)    Stomatologija (6)    Mobilūs ryšiai (193)    Atleidimo svarba (2)    Transportas (125)    Panayiotis Zavosas (2)    Poltergeistai (2)    Vaistai (15)    Grybų patiekalai (6)    Fizika (11)    Žindymas (14)    Kreditai (2)    Ožiaragis (7)    Svarstyklės (7)    Apatinis trikotažas (17)    Užsienyje (2)    Vitaminai (2)    Partizanai (12)    Šachmatai (11)    Geležinkeliai (4)    Filosofija (326)    Katarai (2)    Vilius Navickas (2)    Astrologija (27)    Lengvosios muzikos grupės (27)    Džiaugsmas (2)    Spiritizmas (4)    Mokslininkai (2)    Alkoholizmas (15)    Alus (22)    6 branduolių (3)    Erich Fromm (5)    Telekomunikacijos (188)
1. Manipuliavimas fotografija kaip propagandos priemone Lietuvos fotografijos almanachuose
2. Skirmantas Valiulis (Biografija)
3. Nei šis, nei tas
4. Profesionalas. Antrasis kraujas
5. Artėjant jubiliejui. Kino režisierius ir kino prezidentas
6. Skirmantas Valiulis: „Laikraščiai išliks, keisis forma“
7. Skirmantas Valiulis: „Juk ir seniems yra ką prisiminti“ arba „Du ratai pagiry stovi. Kas?“ (1)
8. Skirmantas Valiulis: ,,Visi mes vairininkai iš prigimties”
9. Skirmantas Valiulis. Ten būti čia: Fotoparoda, skirta Robertui Capai atminti
10. Miestai tapo kino aikštelėmis
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!