LT   EN   RU  
2021 m. gegužės 12 d., trečiadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Skirmantas Valiulis
  Žmonės > Skirmantas Valiulis
Lankomumo reitingas Publikuota: 2005-07-04
Paroda, verčianti svajoti
Penktadienį Vilniaus aerouosto išvykimo salėje buvo iškilmingai paskelbti ketvirtojo tarptautinio aviacinės fotografijos konkurso, kurį organizavo laikraštis „Aviacijos pasaulis“, rezultatai. Į iškilmes susirinko garsūs aviacijos pasaulio žmonės, foto menininkai, šiaip smalsūs skrydžio laukiantys keleiviai. Renginyje, kuri jaukiai ir šiltai vedė aktorius Romas Ramanauskas, dalyvavo ir Biržų aviacijos veteranų sąjungos atstovai.

Konkurse dalyvavo 90 autorių, pristačiusių per 100 fotografijų. Be lietuvių darbus atsiuntė Latvijos ir Japonijos foto menininkai. Baigiamajame konkurso etape – aerouoste atidarytoje aviacinės fotografijos parodoje – eksponuojama 70 fotografijų, 58 iš jų – Lietuvos autorių darbai. Daugelyje jų - asmeninė ar draugų patirtis, verčianti sustoti ir pamąstyti, nors trumpam pamiršti kasdienybę, mintimis ir jausmais atsidurti dar nepatirtose erdvėse, kurios, lakūnai žino, dažnai būna nesvetingos.

Kino ir foto kritikas Skirmantas Valiulis, vienas iš vertinimo komisijos narių, apžvelgdamas konkursinius darbus sakė, kad aviacinė fotografija žadina mūsų jausmus, verčia svajoti. Be jau minėto Skirmanto Valiulio, darbus vertino Nacionalinės premijos laureatas Stanislovas Žvirgždas bei Lietuvos spaudos fotografų klubo prezidentas Jonas Staselis. Absoliučiai geriausiomis fotografijomis pripažintos japono Yashiro Sasaki fotografijos, prizininkais tapo keletas lietuvių.

Geriausios ankstesniųjų trejų konkursų fotografijos patalpintos šiais metais išleistame foto albume „Ore, iš oro, žemėje“. Šių metų konkursinių darbų paroda, kaip ir ankstesniosios, keliaus po Lietuvą ir vasaros vidury, tikėkimės, užsuks į Biržus.

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Kazimiera Prunskienė (13)    Meninė gimnastika (14)    Žindymas (14)    Meilė (138)    Ekologija (15)    Kaimo turizmas (5)    Hipnozė (10)    Mobilūs ryšiai (193)    Interneto komentarai (2)    Hipiai (9)    Lietuva (2)    Bitė (5)    Draudimas (7)    EBSW (40)    Krikščionybė (135)    Garso ir vaizdo technika (2)    Laikrodžiai (3)    Taksas (2)    Nekilnojamasis turtas (22)    Psichiatrija (64)    Prezidento rinkimai 2009 (12)    Žydai (32)    Knygos (23)    Dalia Grybauskaitė (16)    Gotai (17)    Sekimas ir privatumas (12)    Teisė (61)    Proza (157)    Smurtas mokyklose (10)    Miniatiūros (7)    Dvarai (36)    Labradoras (2)    Džiazo muzikos grupės (11)    Atviras kodas (23)    Metalinės muzikos grupės (8)    Vėlinės (5)    Vadovavimas (185)    Politologija (64)    Drabužiai (41)    Interneto tinklai (4)    Mistika (446)    Nokia (24)    Kelionių įspūdžiai (26)    Krašto apsauga (27)    Aiškiaregiai (11)    Duomenų apsauga (3)    Užsienyje (50)    Kaziuko mugė (3)    Shidokan (3)    Žmogaus klonavimas (2)
1. Manipuliavimas fotografija kaip propagandos priemone Lietuvos fotografijos almanachuose
2. Skirmantas Valiulis (Biografija)
3. Nei šis, nei tas
4. Profesionalas. Antrasis kraujas
5. Artėjant jubiliejui. Kino režisierius ir kino prezidentas
6. Skirmantas Valiulis: „Laikraščiai išliks, keisis forma“
7. Skirmantas Valiulis: „Juk ir seniems yra ką prisiminti“ arba „Du ratai pagiry stovi. Kas?“ (1)
8. Skirmantas Valiulis: ,,Visi mes vairininkai iš prigimties”
9. Skirmantas Valiulis. Ten būti čia: Fotoparoda, skirta Robertui Capai atminti
10. Miestai tapo kino aikštelėmis
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!