LT   EN   RU  
2020 m. gegužės 30 d., šeštadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Suomija
  Turizmas > Šalys > Suomija
Lankomumo reitingas Publikuota: 2005-12-19
Suomija
Sostinė: Helsinkis
Santvarka: respublika
Gyventojų skaičius: 5,1 mln.
Plotas: 337 100 km2
Valstybinė kalba: suomių ir švedų
ES narė nuo: 1995 m.
Valiuta: euras (Suomijos markė iki 2002 m.)

Suomija yra švariausia nepriklausoma valstybė.

Suomijos himnas - odė šalies gamtai. Valstybės vėliavos spalvos reiškia: mėlyna - ežerus, balta - šaltas ir snieguotas žiemas.

Helsinkis įkurtas 1550 m., sostine tapo 1812 m. Miestas savo architektūra labai panašus į Sankt Peterburgą, galbūt todėl, kad abu jie pastatyti Rusijos caro liepimu.

Suomio stereotipinis įvaizdis: neskubantis, sąžiningas, patikimas, stiprus, tylus.

Suomija garsėja savo saunomis, t.y. garinėmis pirtimis. Sauna neatsiejama suomių gyvenimo dalis. Suskaičiuota, kad Suomijoje yra apie 1.6-2 mln. saunų. Tai reiškia, kad 1 sauna tenka 3 suomiams. Juokaujama, kad suomiai turi daugiau saunų nei automobilių.

Suomija yra viena iš pasaulio popieriaus gamybos ir eksporto lyderių.

Suomiai vairuotojai pagrįstai laikomi vienais geriausių pasaulyje; jie turi nemažai įvairių ralio ir "Formulės 1 "nugalėtojų (garsiausias Mika Hakkinen).

Suomijoje, Laplandijoje, netoli Rovaniemio yra Santa Klauso miestelis, kuriame visi namai suręsti iš rąstų ir ten yra Kalėdų Senelio namas. Bet įdomiausia apsilankyti šalia miestelio įkurtame Kalėdų Senelio parke. Didžiulėje uoloje (požeminiame urve) - visas pramogų pasaulis.

Suomijoje yra didžiausias procentas miškų užimamos teritorijos pasaulyje (69%).

Suomija - daugiausiai salų turinti šalis pasaulyje (apie 188 tūkst.).

Suomijoje - žemiausias korupcijos lygis pasaulyje.

10% šalies teritorijos užima ežerai (jų yra per 50 tūkst.), todėl Suomija dažnai vadinama "tūkstančių ežerų kraštu".

Suomija yra pirmoji šalis pasaulyje, kurioje moterys gavo vienodas teises su vyrais balsuoti ir dalyvauti rinkimuose; 1907 m. pirmosios moterys tapo Suomijos parlamento narėmis.

Įspūdingiausia suomių šventė - Vappu - gegužės pirmoji ir jos išvakarės - gamtos ir jaunimo, ypač studentų, šventė. Ji simbolizuoja "šaltojo tyliojo meto" pabaigą. Išvakarėse rengiamas karnavalas trunka visą naktį. Paprastai linksmybės užsitęsia iki dviejų savaičių.

Žiema - ilgiausias metų laikas Suomijoje. Šalies pietuose trumpiausia diena siekia 6 valandas, o šiaurėje saulė nepakyla 2 mėnesius. Užtat vasarą pietuose saulė ilgokai užsibūna prie horizonto, tuo tarpu šiaurėje ji nenusileidžia net 67 dienas.

Ledinė Suomijos, Švedijos ir Norvegijos šiaurė vadinasi Lapija. Retuose šio krašto kaimeliuose gyvena samiai, arba lapiai, turintys savo kalbą ir papročius. Samių pagrindinis maistas yra elnių mėsa ir pienas.

Parengta pagal:
Europa - mūsų žemynas.- K.,2002
Mes! Mes ir ES? Mes ir Europos Sąjunga! / A. Paleckis. A. Ikamas .- V., 2002

Straipsniai.lt

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Politika (363)    Drakonai (36)    Pagalba ir prevencija (124)    Švedija (9)    Vorai (2)    Komunikacija (166)    Astrologija (27)    Meino meškėnas (2)    Spausdintuvai (12)    Skorpionas (7)    Klubai (8)    Variakojis (11)    Ekologija (15)    Prancūzų buldogas (2)    Interneto dizainas (5)    Kelionių pasiūlymai (7)    Vasario 16 (12)    Biologija (222)    Škotų aviganis (3)    Alus (22)    Anglų kalba (35)    Interneto komentarai (2)    Euro naujienos (2)    Gender Loops (6)    Liemenėlės (3)    Chemija (5)    Prezidento rinkimai (6)    Linux/Unix (34)    Išpažintis (16)    Laikrodžiai (3)    Drabužiai (41)    Budizmas (73)    Viešieji ryšiai (20)    Viskis (8)    Sveikinimai Naujųjų metų proga (5)    Pankai (6)    Užsienyje (2)    Šaulys (7)    Kovo 11 (4)    Architektūra (11)    TV3 (4)    Maudymosi kostiumėliai (7)    Taksas (2)    Parapsichologija (22)    Žvejyba (30)    Vampyrai (9)    Tadas Blinda (10)    Šokoladas (10)    Kovos menai (72)    Pavydas (5)
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!