LT   EN   RU  
2021 m. gegužės 7 d., penktadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Tadas Blinda
  Žmonės > Tadas Blinda
Lankomumo reitingas Publikuota: 2008-11-24
Tadas Blinda į ekranus grįš jaunas

Girių sūnus, svieto lygintojas, legendinis herojus Tadas Blinda po daugiau nei trijų dešimtmečių pertraukos - vėl kino kūrėjų dėmesio centre.

Planuojama kurti nuotykinį lietuvišką kino filmą pagal originalų rašytojo Rimanto Šavelio romaną.

Nuotykiai ir romantika

Juostos "Tadas Blinda: pradžia" prodiuseris Žilvinas Naujokas, turintis daugelio metų patirtį ne tik lietuviškame, bet ir tarptautiniame kino versle, teigė, kad užmojis dar kartą į didžiuosius ekranus sugrąžinti legendinį svieto lygintoją - drąsus žingsnis.

"Prieš imantis šio ambicingo projekto ir pačiam kilo abejonių - visgi "Tadas Blinda" nacionalinė klasika, daugelio žmonių galvose jau suformavusi pastovius įvaizdžius. Kita vertus Lietuva, kuri jau beveik 20 metų nepriklausoma, iki šiol dar neturėjo nuotykinio - romantinio filmo - vien tik "sunkią" ir besigilinančią produkciją. Galiausiai R. Šavelio romano pasakojimas kupinas nuotykių, romantikos, dramos, veiksmo. Tai nuostabi medžiaga filmui", - pasakojo Ž. Naujokas.

Idėja filmui apie Tadą Blindą gimė iš noro sukurti lietuvišką atsvarą kino teatruose rodomai populiariai holivudinei produkcijai, pristatyti žiūrovišką nacionalinį filmą, kuriuo patys lietuviai didžiuotųsi. Filmą apie Tadą Blindą ruošiasi kurti prodiuserinė kompanija "Tauras Kino Namai", bendradarbiaudama su kino platinimo kompanija "Acmefilm".

"Tadas Blinda: pradžia" - ne 1972 metais sukurto populiaraus TV serialo, kuriame pagrindinį vaidmenį atliko aktorius Vytautas Tomkus, perdirbinys. Kino filmas vaizduos unikalią, nei televizijos, nei kino ekranuose neperteiktą šio, vienų nusikaltėliu, kitų - herojumi vadinamo veikėjo jaunystę. Šis T.Blindos gyvenimo etapas aprašomas R. Šavelio romane, tačiau į populiarųjį TV serialą nepateko. Scenarijų rašo poetas, eseistas ir dramaturgas Sigitas Parulskis.

Dešimt metų dirbęs filmų platinimo srityje ir puikiai išmanantis šios veiklos subtilybes, Ž. Naujokas teigė, jog priežastys, kodėl kino kūrėjai nesiryžta ekranizuoti lietuviškų legendų, paprastos: "Juostos, sukamos už valstybės lėšas, dažniausiai nesiorientuoja į žiūrovą ir yra įdomios tik patiems filmų kūrėjams. Todėl mes ir turime daug vienodo kino, kuris neretai susilaukia neigiamos kritikos".

Anot prodiuserio, vienas iš pagrindinių būsimo filmo orientyrų - Tadą Blindą paversti patraukliu dabartiniam jaunimui.

"Organizavome nedidelę apklausą, kuri parodė, jog didžioji dauguma žmonių nuo 30 metų buvo matę 1972 metų serialą ir puikiai žinojo legendinį herojų. Šių dienų dvidešimtmečiai - minėto serialo nebuvo žiūrėję, tačiau apie svieto lygintoją žinių turi. Tikime, pastaroji grupė labiausiai ir susidomės filmu bei jo herojais. Juostoje vaidins 20-30 metų aktoriai, tad jaunimui filmas turėtų būti itin artimas", - sakė Ž. Naujokas.

Derybos su žinomomis aktorėmis

Planuojamas filmo "Tadas Blinda: pradžia" biudžetas sieks apie 3 milijonus litų.

Prieš porą dienų filmo kūrėjai atskleidė, jog juostos režisieriumi tapo jaunosios kartos kino kūrėjas Donatas Ulvydas. Šiuo metu vyksta derybos su aktoriais, galėsiančiais vaidinti juostoje "Tadas Blinda: pradžia".

"Tariamės su Agne Ditkovskyte ir Ingeborga Dapkūnaite. Pačios aktorės entuziastingai žiūri į šį projektą ir apsidžiaugė gavusios pasiūlymą filmuotis. Profesionalės aktorės, puikiai žinomos ir Europoje bei Rusijoje, vėliau galėtų padėti sudominti užsienio publiką. Kas filme atliks pagrindinį Tado Blindos vaidmenį, dar nėra aišku. Neieškome žymaus aktoriaus. Mums svarbiausia - personažo atitikimas, kokybiška ir natūrali vaidyba, taigi tai, ko itin stinga dabartiniam lietuviškam kinui", - sakė filmo prodiuseris.

Anot jo, pirmiausia filmas "Tadas Blinda: pradžia" orientuosis į Lietuvos žiūrovą.

"Kaip reikalai klostysis toliau, nežino niekas. Juostos žanras įtaigus - romantiką ir nuotykius žiūrovams priimti paprasta. Na, o jei filmas geras - natūralu, jog jis peržengia sienas - pradedamas rodyti užsienio šalių televizijose, pristatomas festivaliuose", - sakė Ž. Naujokas.

Kino filmo filmavimo darbus siekiama pradėti 2009 metų vasarą. Sulaukus žmonių ir valstybės pagalbos, "Tadas Blinda: pradžia" kino teatrus pasiektų 2010 metų pirmoje pusėje.

Šaltinis

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Klaviatūros (11)    Filologija (2)    Bendravimas (743)    Kovo 8 (3)    Pedagogika (21)    Kreditai (2)    Britų trumpaplaukės katės (2)    Tamplierių ordinas (7)    Lietuvių valgiai (28)    Roko muzikos grupės (10)    Trys karaliai (5)    Atmintis (4)    Novelės (102)    Akvariumai (58)    Atviras kodas (23)    Žmonės (241)    Reinkarnacija (6)    Šalys (61)    Labradoras (2)    Logistika (12)    Metalinės muzikos grupės (8)    Žmogaus klonavimas (2)    Viskis (8)    Atleidimas (4)    Informaciniai karai (11)    Gyvūnai (174)    Žvejyba (30)    Masonai (7)    Krišnaizmas (3)    Sony Ericcson (40)    Aerobika (3)    Hipnozė (10)    Šunys (67)    Škotų aviganis (3)    Arūnas Valinskas (4)    Filmai (91)    Emo (10)    Ekologinis ūkis (2)    Vaizdo sistemos (34)    Opijatai (13)    Motociklai (12)    Pramogos (191)    Juvelyriniai dirbiniai (2)    Valstiečių sąjunga (2)    Šventasis Kazimieras (2)    Meilė bloguose (6)    Lietuvoje (16)    Seimo Pirmininkas (2)    Erotika (8)    Tibetas (10)
1. G.Landsbergio-Žemkalnio drama "Blinda, svieto lygintojas"
2. Tadas Blinda
3. Miuziklas "Tadas Blinda"
4. Didžioji dauguma lietuviško meninio filmo ,,Tadas Blinda“ kadrų buvo filmuota Šuminų septynių sodybų kaime
5. Gelgaudiškio dvaro rūmai apleisti
6. Ekskursija į seną smuklę, kurioje filmuotas filmas “Tadas Blinda”
7. Eksursija po etnografinį Salų kaimą kuriame buvo filmuojamas filmas „Tadas Blinda“
8. „Aukštaičio sakmės“
9. Ekskursija prie Tado Blindos "priesaikos pušies"
10. Dar kartą apie „razbaininką”, „svieto lygintoją” Tadą Blindą
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!