LT   EN   RU  
2020 m. balandžio 10 d., penktadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Tadas Blinda
  Žmonės > Tadas Blinda
Lankomumo reitingas Publikuota: 2004-03-02
Ekskursija prie Tado Blindos "priesaikos pušies"

Ekskursija po įspūdingas apylinkės vietas: Verpeto kalną, Valiulio akmenį, Šventąją girią, Priesaikos pušį.

Verpeto kalnas - tai vienas įspūdingiausių Lietuvos kalnų!

Jis turi keliatą vardų: Nusiraminimo kalnas, Tado Blindos kalnas, Vastapų kalnas.

Tai aukščiausia apylinkės vieta, nuo kurios atsiveria nuostabūs Aukštaitijos kraštovaizdžiai. Jis apipintas legendomis, turintis ypatingą energetiką, svarbi senovės tikėjimų apeigų ir amžino poilsio vieta. Aukštai ant jo šlaitų veržiasi trys šaltiniai, nuo jo matosi iki 18 km atstumu. Tai svarbi vidinio nusiraminimo vieta sudėtingais žmogaus gyvenimo periodais. Prieš priimant lemtingus sprendimus, puiki poilsio vieta, mėgstama ir pastoviai lankoma.

Tai metinių kalendorinių ir apeiginių švenčių vieta.

Iki šio kalno tik 2 km.

Valiulio akmuo (žynio, aiškeregystės akmuo).

Tai Senojo Baltų tikėjimo apeiginis žynių akmuo su paslaptingais ženklais. Spėjamas ženklų atsiradimo laikas - prieš 900 metų. Tai alkavietė su aplink buvusia Šventąja Giria, dar išlikusiais kelių šimtų metų senumo ąžuolais, kitais akmenimis, didžiuliu šaltiniu (1ha) ant aukšto kalno. Jis turi keletą legendų. Visais laikais Valstybės saugomas paminklas.

Tai paslaptinga ir galinga energetinė vieta. Šioje vietoje net augmenija yra ypatinga - medžiai nepaprastai tiesūs ir aukšti. Daugelis medžių nudeginti perkūno. Šaltinis ant kalno, ypatingi pojūčiai, savotiška savijauta, nuojautos ir vidiniai išgyvenimai rodo ęsant šią vietovę YPATINGA. Gal tai labai stipraus ŽEMĖS ir KOSMOSO ryšio vieta, dėl žemės plutos tektoninio lūžio ir galingų požeminio vandens srautų. Gal būt ši vieta sustiprina pojūčius, aštrina minčių tikslumą, intuiciją, atveria aiškeriagystės akimirkas.

Šalia jo yra Svobiškėlio piliakalnis, buvusi žynių ir vaidylų gyvenama vieta ir Glasmyno ežeras.

Iki šio akmens tik 1,5 km.

Didžioji pušis (Susitikimų, Priesaikos, Tado Blindos pušis)

Tai apie 200 metų turinti pušis taip pat apipinta legendomis ir prietarais. Esą ją apglėbus, prigludus, užmezgus su ja ryšį, karšti ir nuoširdūs norai, priesaikos išsipildys. Esą čia Tadas Blinda davęs santuokos priesaiką. Visi svieto lygintojai irgi davę priesaiką prie jos.
Iki pušies tik 0,3 km.

Ekskursijos trukmė 4-6 val.

Tel. 8 682 36775

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Užsienyje (2)    Žiniasklaida (108)    2009 metų horoskopas (15)    Geležinkeliai (4)    Mokslininkai (2)    Mokslai (1219)    Žvaigždės (19)    Duomenų apsauga (3)    Filologija (2)    Šventieji (10)    Emo (10)    Išpažintis (16)    Juvelyriniai dirbiniai (2)    Lotynų kalba (11)    Stilius (86)    Spauda (3)    Lietuvos istorija (110)    Kačių veislės (25)    Krašto apsauga (27)    Siamo katės (2)    Pasakos (60)    Aikido (14)    Z.Jurgelevičiaus rubrika (23)    Atviras kodas (23)    Grožio salonai (6)    Transportas (125)    Vaizdo kortos (3)    Stalo žaidimai (7)    NLP (8)    Artūras Zuokas (41)    Velykos (10)    Internetas (184)    Sodininkystė (22)    Pankiškos muzikos grupės (15)    Kovo 11 (4)    Elektroninės šiukšlės (10)    Rokeriai (3)    Savivaldybių rinkimai (9)    Įdomybės (87)    Prokuratūra (4)    Lobiai (12)    Meino meškėnas (2)    Optinis ryšys (12)    Kabala (6)    Hakeriai (273)    Lietuvių valgiai (28)    Bibilija (10)    Elektronika (8)    Prevencija (14)    Gatvės šokiai (5)
1. Tadas Blinda į ekranus grįš jaunas
2. G.Landsbergio-Žemkalnio drama "Blinda, svieto lygintojas"
3. Tadas Blinda
4. Miuziklas "Tadas Blinda"
5. Didžioji dauguma lietuviško meninio filmo ,,Tadas Blinda“ kadrų buvo filmuota Šuminų septynių sodybų kaime
6. Gelgaudiškio dvaro rūmai apleisti
7. Ekskursija į seną smuklę, kurioje filmuotas filmas “Tadas Blinda”
8. Eksursija po etnografinį Salų kaimą kuriame buvo filmuojamas filmas „Tadas Blinda“
9. „Aukštaičio sakmės“
10. Dar kartą apie „razbaininką”, „svieto lygintoją” Tadą Blindą
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!