LT   EN   RU  
2020 m. balandžio 10 d., penktadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Tadas Blinda
  Žmonės > Tadas Blinda
Lankomumo reitingas Publikuota: 2004-03-03
„Aukštaičio sakmės“

Knyga išleista 1999 m. Ją sudaro dvi dalys: „Anykščių sakmės" ir „Alantos salmės".Joje yra sudėti romantiški pasakojimai, mitologizuoti pasakojimai apie gamtos reiškinius ir paminklus, apie žymius žmones ir istorinius įvykius. Kūrinyje „Du broliai akmeniniai" yra paties autoriaus sukurta sakmė apie didžiulio akmens, esančio netoli Anykščių kilmę.

Pasakojimas „Sekminių berželis" yra skirtas poetui A.Baranauskui, o „Paparčio žiedas" - rašytojui A.Vienuoliui. Sakmėje „Verpeto kalnas" pasakojama apie didžiausią Alantos apylinkių kalną, kurio vaizdą matome garsiame filme „Tadas Blinda". „Aluntos sakmėse" yra pasakojimai, skirti visuomenės veikėjui ir rašytojui Jonui Gaidžiui-Gaidamavičiui, mokytojui Mykolui Šeduikiui, kitiems alantiškiams, jos gamtai. Tikras įvykis yra užfiksuotas apsakyme „Alantos gandrai".

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Ekologija (15)    Airija (9)    Šokoladas (10)    Konditerija (10)    Filmai (91)    „Laisvės kryžkelės“ (10)    Mokslai (1219)    Modemai (8)    Bučiniai (31)    Lietuvoje (43)    Lietuvių valgiai (28)    Anglų kalba (35)    Filosofija (326)    Atleidimo svarba (2)    Žirgų sportas (4)    Išpažintis (16)    Reinkarnacija (6)    Savivaldybių rinkimai 2007 (9)    Proza (157)    Įvaikinimas (3)    Interneto komentarai (2)    Vokiečių aviganis (2)    Arūnas Valinskas (4)    Neištikimybė (2)    Vitaminai (2)    Jausmai (27)    Skamp (16)    Mokesčiai (8)    Bitė (5)    Grybų patiekalai (6)    Mityba (43)    Renginiai (31)    Škotų aviganis (3)    Miniatiūros (7)    Feng šui (7)    Meilė (138)    Šachmatai (11)    Žiniasklaida (108)    Alkoholiniai gėrimai (74)    Naršyklės (7)    Gotai (17)    Spiritizmas (4)    Šventasis Antanas (2)    Žmogaus teisės (18)    Vadovavimas (185)    Metalistai (8)    Turizmo agentūros (10)    Vestuvės (16)    P2P tinklai (2)    Melagių diena (3)
1. Tadas Blinda į ekranus grįš jaunas
2. G.Landsbergio-Žemkalnio drama "Blinda, svieto lygintojas"
3. Tadas Blinda
4. Miuziklas "Tadas Blinda"
5. Didžioji dauguma lietuviško meninio filmo ,,Tadas Blinda“ kadrų buvo filmuota Šuminų septynių sodybų kaime
6. Gelgaudiškio dvaro rūmai apleisti
7. Ekskursija į seną smuklę, kurioje filmuotas filmas “Tadas Blinda”
8. Eksursija po etnografinį Salų kaimą kuriame buvo filmuojamas filmas „Tadas Blinda“
9. Ekskursija prie Tado Blindos "priesaikos pušies"
10. Dar kartą apie „razbaininką”, „svieto lygintoją” Tadą Blindą
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!