LT   EN   RU  
2021 m. spalio 25 d., pirmadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Tadas Blinda
  Žmonės > Tadas Blinda
Lankomumo reitingas Publikuota: 2004-03-09 Spausdinti Spausdinti
Tadas Blinda

Tadas Blinda. Apie XIX a. vidurį Žemaitijoje pagarsėjęs „Svieto lygintojas”. Veikė Luokės (Telšių rajonas) apylinkėse. Priešintis tuometinei valdžiai, dvarininkams, plėšikauti, kaip teigiama užrašytiuose žmonių prisiminimuose, jį labiausiai paskatino nepasitenkinimas Lietuvoje buvusia baudžiava. Padavimus ir legendas apie Tadą Blindą pirmoji buvo surinkusi Lazdynų Pelėda (S.Pšibiliauskienė). Lietuvoje pastatytas meninis filmas „Tadas Blinda”, kuriame bandyta kiek tai įmanoma objektyviau pavaizduoti šią legendinę žemaičiams asmenybę ir jo gyvenamąjį laikotarpį. Užrašyti gyventojų atsiminimai apie Tadą Blindą gana prieštaringi. Vieni jį laiko piktadariu, kiti - didvyriu, treti - kankiniu ir t. t.

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Paukščių gripas (21)    Shidokan (3)    TELE-2 (7)    Kriptografija (3)    Vaizdo kortos (3)    Civilinė sauga (7)    Opijatai (13)    Labradoras (2)    Sąmokslo teorija (19)    Matematika (2)    TV3 (4)    Dektinė (2)    Šaudymas iš lanko (2)    Vandenis (7)    Nešiojami kompiuteriai (12)    Namų vaizdo technika (2)    Firmos (12)    Fizika (11)    Elektronika (8)    Politika (26)    Politika (363)    Duomenų apsauga (3)    Anglų kalba (35)    Alkoholiniai gėrimai (74)    Paukščiai (5)    Naujieji metai (12)    Zodiako ženklai (88)    Rasizmas ir ksenofobija (9)    Auklės (3)    Melagių diena (3)    Spiritizmas (4)    Monitoriai (11)    Meilė (138)    Ekonomika (259)    Kazino (10)    Teisė (61)    Sony Ericcson (40)    Dvarai (36)    Lietuvių valgiai (28)    Gintaras Beresnevičius (26)    Psichologija (89)    Rokeriai (3)    Žmogaus teisės (18)    Pagonybė (3)    Fotografija (17)    Šv. Valentino diena (11)    Vestuvės (16)    Konspiracija (2)    Helouvynas (7)    Shotokan (11)
1. Tadas Blinda į ekranus grįš jaunas
2. G.Landsbergio-Žemkalnio drama "Blinda, svieto lygintojas"
3. Miuziklas "Tadas Blinda"
4. Didžioji dauguma lietuviško meninio filmo ,,Tadas Blinda“ kadrų buvo filmuota Šuminų septynių sodybų kaime
5. Gelgaudiškio dvaro rūmai apleisti
6. Ekskursija į seną smuklę, kurioje filmuotas filmas “Tadas Blinda”
7. Eksursija po etnografinį Salų kaimą kuriame buvo filmuojamas filmas „Tadas Blinda“
8. „Aukštaičio sakmės“
9. Ekskursija prie Tado Blindos "priesaikos pušies"
10. Dar kartą apie „razbaininką”, „svieto lygintoją” Tadą Blindą
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!