LT   EN   RU  
2021 m. kovo 2 d., antradienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Taksas
  Mokslas > Mokslo sritys > Biologija > Gyvūnai > Šunys > Šunų veislės > Taksas
Lankomumo reitingas Publikuota: 2006-12-14
Trumpaplaukis taksas (Dachshund)
Apibūdinimas:
Kilmės šalis: Vokietija
Buvo: Barsukų pabaidytojas
Dabar: Namų šuo
Ūgis: iki 35 cm.
Svoris: Nykštukinis 4 – 5kg; Didysis 6.2 – 11.5 kg.
Gyvenimo trukmė: 9 - 17 metų

Manoma, jog trumpaplaukis didysis taksas, tikriausiai yra seniausias iš visų taksų, kuris kadaise buvo naudojamas pėdsakams susekti. Trumpaplaukis taksas, priklausantis skalikų grupei, šiandien auginamas namuose kaip šeimos draugas, vedamas į parodas. Nors šis šuo yra mažas, trumpomis kojomis, tačiau jo ilgas kūnas puikiai sudėtas, raumeningas, krūtinė plati ir stipri, priekinės kojos gerai išvystytos. Takso migdolo formos akys yra tamsios, žvilgsnis protingas, ausys nukarusios ir ilgos.

Šie taksai yra protingi, tačiau juos dresiruoti nėra lengva, nes jie yra labai smalsūs aplinkai ir rūpinasi savo pasauliu. Gali būti sunkoka sutramdyti medžioklės instinktus ir paleidus šunį prisikviesti sugrįžti. Tad norint sutelkti jų dėmesį ir nugalėti šuns dominuojantį charakterį, reikės tvirtos technikos. Tiesa, tai medžioklinis – urvinis šuo, tad paleidus kieme taksą, nenustebkite, jei šis ims rausti žemes.

Trumpaplaukiam taksui kasdieną reikia 20-40 minučių aktyvios veiklos: 1-2 kartus per dieną ar dažniau būtina su šuneliu pasivaikščioti. Taksas loja tik tuomet, kad to reikia, todėl tai puikus namų sargas. Šis šuo nėra agresyvus, tačiau nelabai sutaria su kitais gyvūnais. Taksai labai prisiriša prie šeimos, ypatingai pasirenka vieną šeimininką. Su nepažystamais šis šuo nėra labai draugiškas.

Kartą per savaitę reikia gerai iššukuoti kailį su šepečiu ir šukomis. Papildomi plaukai prie jų letenų triminguojami. Ypatingai reikia išvalyti ausis, tiek vidų, tiek išorę.

Taksai dažniausiai turi gerą apetitą, nėra išrankūs. Jaunikliams nuo 2 mėn. iki 10 mėn. rekomenduojamas „Royal Canin“ ėdalas „Mini junior“; nuo 10mėn. iki 8metų „Mini adult“. Taip pat išrankiems ir jautriems šunims yra siūlomas „Mini sensible“. Galima duoti konservus arba konservų ir sauso pašaro mišinį. Svarbiausiai neperšerti šuns, kad nekiltų viršsvorio problemų.

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Ekologiškas maistas (2)    Vynas (16)    Spauda (3)    Opijatai (13)    Erich Fromm (5)    Pagalba ir prevencija (124)    Picerijos (4)    Interneto dienoraščiai (2)    Skolininkai (12)    Tiškevičiai (18)    Archeologija (42)    Konditerija (10)    Pankiškos muzikos grupės (15)    Mada (4)    Lietuvių valgiai (28)    Mama ir vaikas (48)    Kino kritika (10)    Pasakos (60)    Kanapės (15)    Policija (2)    Turizmo agentūros (10)    Psichiatrija (64)    Vandens slidės (2)    Žemgrobiai (6)    Tibetas (10)    Civilinė sauga (7)    Gyvūnai (174)    Novelės (102)    Kinų horoskopas (14)    Pirmoji meilė (3)    Pelės (5)    Gotai (17)    Mergelė (7)    Šventasis Kazimieras (2)    Šventasis Antanas (2)    Filmai (91)    Tamplierių ordinas (7)    Žirgų sportas (4)    Arkliai (12)    Linux/Unix (34)    Viešieji ryšiai (20)    Televizija (17)    Šventasis Pranciškus (3)    Parapsichologai (7)    Atleidimas (4)    Sportas (8)    Paieškos sistemos (14)    Kompiuterių virusai (52)    Ekologinis ūkis (2)    Švietimas (1281)
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!