LT   EN   RU  
2019 m. birželio 26 d., trečiadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
Akimirkos sentencija
Nepasitikėk žmogum, kuriam viskas atrodo gera, taip pat žmogum, kuris viską laiko blogu, o visų labiausiai - žmogumi, kuris į viską žiūri abejingai.
J. K. Lavateris
Draugai
Matulaičio bažnyčia
Lietuvių Tautinio Jaunimo Sąjunga
Tautinės krypties portalas
Etninės kultūros erdvė
Biržų krašto naujienos
Slaptai.lt - unikalus leidinys
Lietuvių sąjunga „Tauta ir Tėvynė“
Lietuvos žaliųjų judėjimas
Žaliosios minties laikraštis
Istorijos puslapiai
Receptai, patiekalai, kulinarija.
Skanus.lt
Reklama
  Telekomunikacijos
  Technologijos > Telekomunikacijos
Lankomumo reitingas Publikuota: 2006-06-24
IBM mokslininkai nustatė naujas elektros kontaktų galimybes vienoje molekulėje
Tyrėjams IBM Ciuricho tyrimų laboratorijoje pavyko gauti tiesioginį vaizdą, kaip keičiasi orbitalė, kai aukso atomas ir pentaceno (C22H14) molekulė suformuoja išorinį junginį. Vienos molekulės cheminės sudėties pokyčių eksperimentas padės naują pamatą elektros kontaktų galimybėms atskiroje molekulėje, kuris gali būti labai svarbus ateities elektronikoje, kuriant itin mažas mikroschemas.

IBM mokslininkams Jascha Repp‘ui ir Gerhard Meyer‘iui pavyko susintetinti vieną molekulę, sujungiant metalo ir organinę molekules. Šiuo atveju tai buvo auksas ir pentacenas. Jie naudojo tunelinį skenavimo mikroskopą, kuriuo ir kontroliavo sintezę, ir nustatinėjo reakcijos produktus. Mokslininkai nustatė, kad ši sintezė yra abipusė ir aukso atomas gali prisijungti prie molekulės skirtingomis pozicijomis.

Tokiu būdu sintezė sukuria skirtingus struktūrinius izomerus – molekules su ta pačia chemine formule, tačiau kurioje atomai išsidėstę skirtingai. Skirtingi izomerai turi ir skirtingas savybes.

"Mes galime pamatyti molekulės orbitalės vaizdą prieš susiformuojant junginiui ir po to, bei taip nustatyti orbitalės formos, energetinio išsidėstymo ir veikimo pokyčius, formuojantis junginiui. Paskui galime išardyti junginį, pridėti aukso atomą kitoje vietoje ir vėl pažvelgti į naujas orbitales", - sakė Jascha Repp.

Ateities elektronikoje išliekant tendencijai kurti kuo mažesnes mikroschemas, geometriškai tikslios kontrolės ir elektroninių bangų veiklos svarba taps esminiu dalyku.

"Pagaliau mikroschemos gali tapti tokios mažos, kad interferencijos efektas taps labai svarbus. Todėl būtina suprasti ir išnaudoti šiuos efektus", - įsitikinęs Rolf Allenspach, vadovaujantis Ciuricho tyrėjų bandymams, susijusiems su nanofizika.

Siekiant ištirti susidariusio cheminio junginio geometrinį išsidėstymą ir detales, eksperimentiniai orbitalių vaizdai buvo palyginti su vaizdais, apskaičiuojamais, naudojantis tankumo funkciškumo teorija. Padedant šiems skaičiavimams, skirtingi izomerai, suformuoti eksperimento metu, gali būti vienareikšmiškai priskirti atitinkamoms geometrinėms struktūroms, o cheminio junginio kilmė – tiksliai nustatyta.

Straipsniai.lt

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Vokiečių aviganis (2)    Geležinkeliai (4)    Foje (3)    „Lietuvos” kino teatras (13)    Renginiai (31)    Antanas Terleckas (2)    Policija (2)    Moters diena (4)    Stilius (86)    Velykos (10)    Žindymas (14)    Muzika (196)    Nacionaldarbininkų Sąjūdis (2)    Programos (61)    Lengvosios muzikos grupės (27)    Kūdikio maitinimas (3)    Grybų patiekalai (6)    Svarstyklės (7)    Parapsichologija (22)    Mokslininkai (2)    Kinų horoskopas (14)    Gaisrininkai (7)    Švietimas (1281)    Kino kritika (10)    Vaiko sveikata (8)    Vilius Navickas (2)    Drabužiai (41)    Sekimas ir privatumas (12)    Kalbos kultūra (39)    Buto remontas (3)    Visuotinė istorija (44)    Darbo partija (4)    Teisė (61)    E - komercija (87)    Bendravimas (743)    Helouvynas (7)    Transportas (125)    Istorija (154)    Sektos (12)    Spausdintuvai (12)    Taksas (2)    Lotynų kalba (11)    Likeris (2)    Vartotojai (29)    Biologija (222)    Prekės ir paslaugos buičiai (2)    Vėlinės (5)    Rasos (2)    Kompiuteriai (148)    Auklėjimas (7)
1. Pristatyta lazerių technologijų sektoriaus vizija
2. "Microsoft" korporacija skelbia planus pasiruošiant pareigų perėmimui iš Bill‘o Gates‘o 2008 m. liepos mėn.
3. Tikslas - 90 procentų pagrindinių viešųjų paslaugų teikti internete
4. ADS įlįs Jums po oda - arba - Atėjo laikas Bio-lustams...
5. Klaidos tikimybė - mažiau, kaip 1/10000000
6. Doom Tokijo požemiuose
7. Energiją gamins mikrogeneratoriai
8. Iliuzijų technologijos Lietuvoje
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!