LT   EN   RU  
2021 m. balandžio 23 d., penktadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Telekomunikacijos
  Technologijos > Telekomunikacijos
Lankomumo reitingas Publikuota: 2006-06-24
IBM mokslininkai nustatė naujas elektros kontaktų galimybes vienoje molekulėje
Tyrėjams IBM Ciuricho tyrimų laboratorijoje pavyko gauti tiesioginį vaizdą, kaip keičiasi orbitalė, kai aukso atomas ir pentaceno (C22H14) molekulė suformuoja išorinį junginį. Vienos molekulės cheminės sudėties pokyčių eksperimentas padės naują pamatą elektros kontaktų galimybėms atskiroje molekulėje, kuris gali būti labai svarbus ateities elektronikoje, kuriant itin mažas mikroschemas.

IBM mokslininkams Jascha Repp‘ui ir Gerhard Meyer‘iui pavyko susintetinti vieną molekulę, sujungiant metalo ir organinę molekules. Šiuo atveju tai buvo auksas ir pentacenas. Jie naudojo tunelinį skenavimo mikroskopą, kuriuo ir kontroliavo sintezę, ir nustatinėjo reakcijos produktus. Mokslininkai nustatė, kad ši sintezė yra abipusė ir aukso atomas gali prisijungti prie molekulės skirtingomis pozicijomis.

Tokiu būdu sintezė sukuria skirtingus struktūrinius izomerus – molekules su ta pačia chemine formule, tačiau kurioje atomai išsidėstę skirtingai. Skirtingi izomerai turi ir skirtingas savybes.

"Mes galime pamatyti molekulės orbitalės vaizdą prieš susiformuojant junginiui ir po to, bei taip nustatyti orbitalės formos, energetinio išsidėstymo ir veikimo pokyčius, formuojantis junginiui. Paskui galime išardyti junginį, pridėti aukso atomą kitoje vietoje ir vėl pažvelgti į naujas orbitales", - sakė Jascha Repp.

Ateities elektronikoje išliekant tendencijai kurti kuo mažesnes mikroschemas, geometriškai tikslios kontrolės ir elektroninių bangų veiklos svarba taps esminiu dalyku.

"Pagaliau mikroschemos gali tapti tokios mažos, kad interferencijos efektas taps labai svarbus. Todėl būtina suprasti ir išnaudoti šiuos efektus", - įsitikinęs Rolf Allenspach, vadovaujantis Ciuricho tyrėjų bandymams, susijusiems su nanofizika.

Siekiant ištirti susidariusio cheminio junginio geometrinį išsidėstymą ir detales, eksperimentiniai orbitalių vaizdai buvo palyginti su vaizdais, apskaičiuojamais, naudojantis tankumo funkciškumo teorija. Padedant šiems skaičiavimams, skirtingi izomerai, suformuoti eksperimento metu, gali būti vienareikšmiškai priskirti atitinkamoms geometrinėms struktūroms, o cheminio junginio kilmė – tiksliai nustatyta.

Straipsniai.lt

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Interneto dizainas (5)    Šventasis Kazimieras (2)    Juvelyriniai dirbiniai (2)    Automobiliai (41)    Kalėdos (12)    Prezidento rinkimai 2009 (12)    Emigrantai (22)    Brendis (6)    Prancūzų buldogas (2)    Elektronika (8)    Britų trumpaplaukės katės (2)    Stilius (86)    Spausdintuvai (12)    Valstiečių sąjunga (2)    Go-go (10)    „Lietuvos” kino teatras (13)    Ekologinis ūkis (2)    Žydai (32)    Kazimiera Prunskienė (13)    Vandens slidės (2)    Amfetaminas (2)    Vaizdo sistemos (34)    Lietuvių valgiai (28)    Psichiatrija (64)    Žvaigždės (19)    Partizanai (12)    LNK (2)    Draudimas (7)    Savivaldybių rinkimai 2007 (9)    Politologija (64)    Vaistai (15)    Ekologiškas maistas (2)    Domenai (11)    Lietuvių fantastika (11)    Maxima (10)    NLP (8)    Kovo 11 (4)    Kompiuterinis piratavimas (43)    Velniai (9)    Hakeriai (273)    Darbo partija (4)    Netolerancija (6)    Pagalba ir prevencija (124)    Žemgrobiai (6)    Sportiniai šokiai (2)    Kovos menai (72)    Archeologija (42)    Šachmatai (11)    Seimo Pirmininkas (2)    TV3 (4)
1. Pristatyta lazerių technologijų sektoriaus vizija
2. "Microsoft" korporacija skelbia planus pasiruošiant pareigų perėmimui iš Bill‘o Gates‘o 2008 m. liepos mėn.
3. Tikslas - 90 procentų pagrindinių viešųjų paslaugų teikti internete
4. ADS įlįs Jums po oda - arba - Atėjo laikas Bio-lustams...
5. Klaidos tikimybė - mažiau, kaip 1/10000000
6. Doom Tokijo požemiuose
7. Energiją gamins mikrogeneratoriai
8. Iliuzijų technologijos Lietuvoje
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!