LT   EN   RU  
2021 m. birželio 13 d., sekmadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Tibetas
  Turizmas > Šalys > Tibetas
Lankomumo reitingas Publikuota: 2005-12-14
Tibetas – kita realybė
Nuo to laiko, kai pirmą kartą perskaičiau A.David-Neel knygą „Magija ir Mistika Tibete“, trys šio pavadinimo žodžiai man tapo neatskiriamai susiję. Nepamiršdama, kad Tibetas šiandien yra okupuota, iškankinta, išniekinta šalis, visada apie jį galvoju dar ir kaip apie mistinę Kitą realybę. Nesu profesionali fotografė, todėl dažniausiai pamirštu apie nuotraukos kompoziciją ar meniškumą, o tiesiog stengiuosi užfiksuoti tai, kas man asmeniškai simbolizuoja ribą tarp dviejų tikrovių – kasdienės ir magiškosios. Šventyklų durys, ilgi haliucinogeniškai ryškių spalvų koridoriai, šviesos salos tamsiuose griūvančių vienuolynų labirintuose, nuožmių dievybių koplyčios, atsiskyrėlių būstai, akmenų altoriais pažymėtos Jėgos vietos mėnuliškame gamtovaizdyje man visada atrodo kaip ta slaptoji erdvės ir laiko sankirta, kurioje staiga gali prasidėti pasaulius perkeičiantis vyksmas. Tokio virsmo vieta gali būti žmogus: maldininkas, piligrimas, vienuolis, jogas. Taip pat mėgstu fotografuoti tantros apeigas, magijos ritualų atributus, kaukes ir kitų tikrovės lygmenų – pragariškojo ar dangiškojo – peizažus, nutapytus ant šventyklų sienų. Parodoje visus šiuos motyvus pateikiu tam tikrais ciklais, kuriuse kiekviena fotografija yra tarsi mantros skiemuo, kuris paveikus tampa tiktai ryšyje su kitais skiemenimis. „Mistiškojo ir magiškojo“ Tibeto neįsivaizduoju juodai-baltose fotografijose, nes ezoterinio budizmo doktrinos yra grįstos daugialypėmis penkių spalvų reikšmėmis. Vaivorykštinės erdvės, kadais aplankytos vizionierių ir regėtojų, vėliau materialiais pavidalais įsikūnijo šventovių architektūroje, freskose ar vienuoliškųjų apeigų simboliniuose daiktuose. O ten, kur spalvas nutrynė ne laikas, bet prievarta, viskas atrodo kaip Tomo Venclovos eilėraštyje:

Negyvenami skliautai srovena
Virš praradusios tikslą celės.
Vienuolyno skeletui nirvaną
Pavaduoja akmuo ir smėlis.

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

            

Komentuoti

Lankomumo reitingas

Diskusijos - aptarti forume

Versija spausdinimui - versija spausdinimui

Atgal
Atsitiktinės gairės:    Konditerija (10)    Kanapės (15)    Melagių diena (3)    Liberalai demokratai (3)    Kultūra (749)    Specialiosios tarnybos (36)    Metalinės muzikos grupės (8)    Euro naujienos (2)    Mokslai (1219)    Automobiliai (41)    Shidokan (3)    Pramoginiai šokiai (2)    Advokatai (10)    Prevencija (14)    Vestuvės (16)    Miestų bendruomenės (7)    Nacionaldarbininkų Sąjūdis (2)    Kompiuterio ergonomika (8)    Spauda (3)    Avinas (7)    Valstiečių sąjunga (2)    Garso sistemos (15)    Regbis (4)    Bendruomenės (158)    NSO (33)    Tamplierių ordinas (7)    Namų vaizdo technika (2)    Joninės (6)    Bankinės technologijos (11)    Lietuvoje (5)    Krikščionybė (135)    Astronomija (46)    Škotų aviganis (3)    Renginiai (31)    Partijos (41)    2009 metų horoskopas (15)    Kazimiera Prunskienė (13)    Go-go (10)    Kovo 8 (3)    Priklausomybė (3)    Džiaugsmas (2)    Sektos žudikės (6)    Mistika (446)    Šachmatai (11)    Metalas (22)    Reinkarnacija (6)    Leo LT (12)    Laivyba (17)    Dektinė (2)    Panayiotis Zavosas (2)
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!