LT   EN   RU  
2020 m. birželio 7 d., sekmadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Tiškevičiai
  Žmonės > Tiškevičiai
Lankomumo reitingas Publikuota: 2005-05-01 Spausdinti Spausdinti
Tiškevičiai

Tiškevičiai pagal tradiciją savo giminės pradininku laikė Gedimino sūnų Manivydą. Tačiau istoriškai pagrįstu giminės protėviu tenka laikyti XV a. pab. Ukrainoje gyvenusį Tyszko, kurio 5 sūnūs prie savo krikšto vardų pridėdavo ir prailgintą pavardę - Tyczkowic -. Vėlesnės kartos pakeitė į - ewicz-. Viena šios giminės šaka pradėjo vartoti pavardę Skumin.

Pirmosios Tiškevičių giminės atstovai persikėlė į Lietuvą – Gardino, Lydos apskritį, gavo įvairias tarnybas karaliaus dvare. Jie buvo Lietuvos piliečiai. Kiti Tiškevičiai pasiliko Volynėje, po Liublino unijos pasilikusioje Lenkijos priklausomybėje. Nuo 1519 m. Tiškevičiai turi grafų titulą ir vartoja herbą. Jis – skydo formos, viduryje – jaunas mėnulis ir šešiakampė žvaigždė, virš skydo – liepsnos liežuviai, o virš jų – kitas mėnulis.

XIX a. pradžioje Tiškevičiai buvo itin galingi. Jie didino savo valdas ir dabartinėje Lietuvos teritorijoje, įsigijo didžiulę dalį buvusių Radvilų valdų – Vilniaus, Ukmergės, Upytės, Telšių, Raseinių apskrityse.

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Šunų veislės (52)    Savižudybė (12)    Mobilūs ryšiai (193)    Svarstyklės (7)    Radvilos (32)    Baikeriai (8)    Erotiniai šokiai (23)    Tamplieriai (7)    Vynas (16)    Britų trumpaplaukės katės (2)    Mityba (43)    Arūnas Valinskas (4)    Seimo rinkimai (4)    Vilniaus bendruomenės (4)    Pirmoji meilė (3)    Džiaugsmas (2)    Joninės (6)    Kulinarija (181)    Siemens (6)    Vėlinės (5)    Projektavimas (7)    P2P tinklai (2)    Kompiuterinis saugumas (43)    Žmogaus teisės (52)    Erotika (8)    Grupės (81)    Mama ir vaikas (48)    MTV (5)    Užsienyje (2)    Savivaldybių rinkimai (9)    Mada (4)    Elektroninės muzikos grupės (3)    Klubai (8)    Grybai (3)    Žydai (32)    Žmonės (241)    Psichologija (89)    Miestai (14)    Kalėdos (12)    Dieta (33)    Motociklai (12)    Aerobika (3)    Metalinės muzikos grupės (8)    Skaneriai (5)    Lotynų kalba (11)    Anželikos Cholinos šokio teatras (11)    Meilė (138)    Istorija (154)    Naujieji metai (12)    Krizė (59)
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!