LT   EN   RU  
2021 m. spalio 28 d., ketvirtadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Trumpaplaukės Rytų katės
  Mokslas > Mokslo sritys > Biologija > Gyvūnai > Katės > Kačių veislės > Trumpaplaukės Rytų katės
Lankomumo reitingas Publikuota: 2006-12-25
Rytų katė
Rytų katės (Oriental) nėra visiškai nauja veislė, tai seniai pamirštos , turinčios tuos pačius protėvius kaip ir Siamo (Bengalijos) katės.

Šios veislės atnaujinimo programa buvo pradėta Didžiojoje Britanijoje prieš Antrąjį pasaulinį karą, o pripažinimo sulaukė tik apie 1960-uosius. Dabar jos sparčiai užkariauja JAV ir ypač Europą. Spalvų įvairovė (41 spalva), nesudėtinga priežiūra ir veisimas, elegancija ir ypatinga inteligencija, paveldėta iš Siamo kačių, pavergia žmones. Rytų katės dažnai lyginamos su šunimis: nepaprastai prisiriša prie šeimininko, ištikimos, žaismingos ir smalsios. Šaukiamos jos atsiliepia, išmoksta komandą “aport”, prisitaiko prie pavadėlio. Triukšmingos, mėgsta visur dalyvauti ir pareikšti savo nuomonę, subartos moka “atsikalbinėti”. Draugiškos visiems šeimos nariams, nepaprastai moka bendrauti su vaikais ir neužsimiršta žaisdamos (saugo žmogų, neįdreskia).

Toks yra mano Kolynas (Kolin Tora), atkeliavęs iš Prahos. Jis gana retos - lelijinės spalvos. Kolyno tėvas buvo Siamo katinas, o motina - lelijinė Rytų katė. Gana rajus, todėl tenka reguliuoti maitinimą - kokybiško maisto duoti nedideliais kiekiais. Atrodo lengvas, tačiau, paėmęs į rankas, iškart jauti svorį - Kolynas labai raumeningas (sveria apie 4,5 kg). Sakoma, kad Rytų katės - didžiųjų plėšriųjų kačių mažytė kopija.

Šaltinis

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Savivaldybių rinkimai (9)    Draugystė (10)    Spausdintuvai (12)    Informaciniai karai (11)    Dieta (33)    Emigrantai (22)    Aukštasis mokslas (13)    Alkoholiniai gėrimai (74)    Makaronai (2)    Brendis (6)    Elektroninės muzikos grupės (3)    Pavydas (5)    Bendravimas (743)    Egzorcizmas (11)    Opel (4)    Vėlinės (5)    2009 metų horoskopas (15)    Teisė (61)    EBSW (40)    Kompiuterių virusai (52)    Drakonai (36)    Vox Populi (14)    Vampyrai (9)    Pankiškos muzikos grupės (15)    Nacionaldarbininkų Sąjūdis (2)    Klonavimas (10)    Opijatai (13)    Artūras Zuokas (41)    Poltergeistai (2)    Nekilnojamasis turtas (22)    Baikeriai (8)    Kulinarija (181)    Užsienyje (50)    Korupcija (22)    Knygos (23)    Matematika (2)    Metalistai (8)    Skandalai (476)    Sony Ericcson (40)    Žala sveikatai (16)    Grožio salonai (6)    Šalys (61)    Sekimas ir privatumas (12)    Atsiprašymas (3)    Restoranai (5)    Klubai (8)    Kelnaitės (2)    Mistika (9)    Lietuvos istorija (110)    Saugus internetas (11)
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!