LT   EN   RU  
2021 m. balandžio 18 d., sekmadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Vladimiras Nabokovas
  Žmonės > Vladimiras Nabokovas
Lankomumo reitingas Publikuota: 2009-11-16
JAV ir Didžiosios Britanijos knygynuose pasirodė V. Nabokovo romanas "Lauros originalas"

Niujorko ir Londono knygynuose pasirodė nebaigtas rašyti Vladimiro Nabokovo paskutinysis romanas "Lauros originalas".

Anglų kalba parašytas romanas daugiau nei tris dešimtmečius gulėjo Šveicarijos banke, intriguodamas literatus ir eilinius skaitytojus, kadangi Rusijoje gimusio rašytojo artimieji nepakluso jo valiai sudeginti romaną.

Žymiojo romano "Lolita" autorius V. Nabokovas prieš mirtį Šveicarijoje 1977 metais privertė savo žmoną pažadėti, kad ji sudegins romano rankraštį. Tačiau ji negalėjo prisiversti to padaryti ir po savo mirties šią dilemą paliko spręsti jų sūnui Dmitrijui.

Autoriaus sūnus nusprendė išleisti romaną, kadangi jo tėvas taip pat norėjo sudeginti savo geriausiai žinomą kūrinį "Lolita".

Romano pasakotojas - vyras, kuris būdamas jaunas beviltiškai įsimyli merginą, o dabar yra nelaimingai vedęs, jo žmona - pasileidėlė.

Straipsniai.lt

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Likeris (2)    Šokoladas (10)    Žuvininkystė (2)    Įdomybės (87)    Psichiatrija (64)    Išpažintis (16)    Interneto dizainas (5)    Pagonybė (3)    Saugus internetas (11)    Pasakos (60)    Filosofija (326)    Kabala (6)    Visuotinė istorija (44)    Moterims (34)    Vaiduokliai (23)    Lietuvių fantastika (11)    NSO (33)    Nealkoholiniai gėrimai (12)    Kelionių pasiūlymai (7)    Klonavimas (10)    Atviras kodas (23)    Sveikata (313)    Vestuvės (16)    Žiniasklaida (108)    Spauda (3)    Rokeriai (3)    Konditerija (10)    Restoranai (5)    Kietieji diskai (17)    Geležinkeliai (4)    Hipnozė (10)    Lietuva (2)    Prokuratūra (4)    Seimo Pirmininkas (2)    Vandenis (7)    Runkeliai (18)    Kompiuteriniai žaidimai (270)    Tamplierių ordinas (7)    Džiaugsmas (2)    Įžymūs žmonės (68)    Žirgų sportas (4)    Seimo rinkimai 2004 (3)    Meino meškėnas (2)    Kalbos kultūra (39)    Aerobika (3)    Kovos menai (72)    Statyba (29)    Go-go (10)    Romas Kalanta (4)    Mokslai (1219)
1. Istorija, kurios pasaulis neturėjo išgirsti
2. Paskutinysis V. Nabokovo romanas "Tikroji Laura" greitai pasirodys Rusijoje
3. Paskutinio V.Nabokovo romano ištraukas pirmasis išspausdins žurnalas "Playboy"
4. Atodangos: nuo „Lauros originalo“ iki „Literatūrinių pranašysčių“
5. V. Nabokovo romanas „Tikrasis Sebastiano Naito gyvenimas“
6. Atsidavimas. Vladimiras Nabokovas ir Vera
7. Antroji "Lolita" ne geresnė
8. Pavelas Lavrinecas "Vladimiras Nabokovas"
9. V.Nabokovas "Lolitą" nusirašė?
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!