LT   EN   RU  
2019 m. rugpjūčio 19 d., pirmadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Vladimiras Nabokovas
  Žmonės > Vladimiras Nabokovas
Lankomumo reitingas Publikuota: 2009-11-16
JAV ir Didžiosios Britanijos knygynuose pasirodė V. Nabokovo romanas "Lauros originalas"

Niujorko ir Londono knygynuose pasirodė nebaigtas rašyti Vladimiro Nabokovo paskutinysis romanas "Lauros originalas".

Anglų kalba parašytas romanas daugiau nei tris dešimtmečius gulėjo Šveicarijos banke, intriguodamas literatus ir eilinius skaitytojus, kadangi Rusijoje gimusio rašytojo artimieji nepakluso jo valiai sudeginti romaną.

Žymiojo romano "Lolita" autorius V. Nabokovas prieš mirtį Šveicarijoje 1977 metais privertė savo žmoną pažadėti, kad ji sudegins romano rankraštį. Tačiau ji negalėjo prisiversti to padaryti ir po savo mirties šią dilemą paliko spręsti jų sūnui Dmitrijui.

Autoriaus sūnus nusprendė išleisti romaną, kadangi jo tėvas taip pat norėjo sudeginti savo geriausiai žinomą kūrinį "Lolita".

Romano pasakotojas - vyras, kuris būdamas jaunas beviltiškai įsimyli merginą, o dabar yra nelaimingai vedęs, jo žmona - pasileidėlė.

Straipsniai.lt

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Vytautas Landsbergis (6)    Pyktis (6)    Policija (2)    Šachmatai (11)    Pagalba ir prevencija (124)    Skaneriai (5)    Programos (61)    BTV (3)    Kvepalai (10)    Poltergeistai (2)    Mergelė (7)    Dvyniai (9)    Turizmo agentūros (10)    Runkeliai (18)    Mokyklos (22)    Kitos šventės (7)    Žmonės (241)    Rytietiški šokiai (16)    Arbata (10)    Tinklapiai (13)    Pedagogika (21)    Vartotojai (29)    Leo LT (12)    Spauda (3)    Lotynų šokiai (5)    Kovo 11 (4)    Foje (3)    Erich Fromm (5)    Jausmai (27)    Ekologinis ūkis (2)    Švietimas (1281)    Bankrotas (2)    Pagonybė (3)    Arūnas Valinskas (4)    Vokiečių aviganis (2)    NLP (8)    Valstiečių sąjunga (2)    Gyvenimo džiaugsmas (2)    Joninės (6)    Mada (4)    Geografija (22)    Kietieji diskai (17)    Gyvūnai (174)    Rasizmas ir ksenofobija (9)    Apskaita (15)    Telekomunikacijos (188)    Siamo katės (2)    Kompiuterinis saugumas (43)    Apatinis trikotažas (17)    Spausdintuvai (12)
1. Istorija, kurios pasaulis neturėjo išgirsti
2. Paskutinysis V. Nabokovo romanas "Tikroji Laura" greitai pasirodys Rusijoje
3. Paskutinio V.Nabokovo romano ištraukas pirmasis išspausdins žurnalas "Playboy"
4. Atodangos: nuo „Lauros originalo“ iki „Literatūrinių pranašysčių“
5. V. Nabokovo romanas „Tikrasis Sebastiano Naito gyvenimas“
6. Atsidavimas. Vladimiras Nabokovas ir Vera
7. Antroji "Lolita" ne geresnė
8. Pavelas Lavrinecas "Vladimiras Nabokovas"
9. V.Nabokovas "Lolitą" nusirašė?
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!