LT   EN   RU  
2021 m. sausio 23 d., šeštadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
Akimirkos sentencija
"Žmonės, kurie iš didelės meilės išsižada asmeninio gyvenimo, gal ir praturtina save, tačiau neabejotinai nuskurdina tuos, kuriuos pasirinko mylėti."
Albertas Kamiu
Draugai
Matulaičio bažnyčia
Lietuvių Tautinio Jaunimo Sąjunga
Tautinės krypties portalas
Etninės kultūros erdvė
Biržų krašto naujienos
Slaptai.lt - unikalus leidinys
Lietuvių sąjunga „Tauta ir Tėvynė“
Lietuvos žaliųjų judėjimas
Žaliosios minties laikraštis
Istorijos puslapiai
Receptai, patiekalai, kulinarija.
Skanus.lt
Reklama
  Vladimiras Nabokovas
  Žmonės > Vladimiras Nabokovas
Lankomumo reitingas Publikuota: 2009-07-09
Paskutinio V.Nabokovo romano ištraukas pirmasis išspausdins žurnalas "Playboy"

Žurnalo "Playboy" skaitytojai pirmieji galės įvertinti nebaigtą paskutinį rusų kilmės amerikiečių rašytojo Vladimiro Nabokovo kūrinį "Tikroji Laura"- leidinio steigėjas Hughas Hefneris susitarė su rašytojo sūnumi išleisti kelias ištraukas gruodį iki oficialaus knygos pardavimo.

Daug metų V.Nabokovo sūnus Dmitrijus vis sakė, kad, kaip to norėjo tėvas, romanas niekada nebus išspausdintas: "Mano pareiga jį sunaikinti".

"Būna akimirkų, kai aš galvoju, kad vis dėlto reikia klausyti savo tėvo. Tačiau kaip gaila atimti visiems laikams iš pasaulio šį kūrinį", - sako Dmitrijus, graužiamas abejonių, kaip teisingai pasielgti.

Pats V.Nabokovas sakė neapkenčiąs minties", kad skaitytojai pamatys darbą, kurį jis "užbaigė galvoje, bet ne popieriuje".

Tačiau pavasarį Dmitrijus persigalvojo ir pradėjo ieškoti leidėjo.

Teises išleisti knygą gavo leidykla "Knopf". Tada sužinojusi apie sandorį su "Knopf" žurnalo "Playboy" literatūros redaktorė Amy Grace Loyd pradėjo derybas.

V.Nabokovo agentas iš pradžių nesutiko suteikti pirmosios publikacijos teisės vyrų žurnalui, po to norėjo, kad "Playboy" pateiktų siūlymą dar net neskaitęs knygos, bet A.G.Loyd nepasidavė, nes, pasak jos, ji tikėjo V.Nabokovo genijumi ir manė, kad reikalas to vertas.

Literatūros redaktorė priminė senus žurnalo ir rašytojo ryšius: 1964 metais, kaip buvo išleista "Lolita", V.Nabokovas davė interviu žurnalui, o 1969 metais "Playboy" išspausdino ištraukas iš jo veikalo "Ada".

Sandoris buvo suderintas birželį, jo detalės nežinomos, bet, pasak A.G.Loyd, didesnės sumos už penkių tūkstančių žodžių ištrauką žurnalui "Playboy" mokėti dar niekada neteko.

Žurnalo gruodžio numeryje, kuris pasirodys ant prekystalių lapkričio 10 dieną, iš "Tikrosios Lauros" bus išspausdintos ištraukos, kurias sudarys penki tūkstančiai žodžių.

Pati knyga išeis po to praėjus maždaug savaitei.

V.Nabokovas pradėjo rašyti "Tikrąją Laurą" 1975 metais, o 1977 metais mirė nespėjęs baigti knygos.

Straipsniai.lt

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Atleidimas (4)    Katarai (2)    Kaziuko mugė (3)    Reklama internete (18)    Lietuva (2)    Logistika (12)    Elektroninės šiukšlės (10)    Mistika (9)    Emigrantai (22)    Priklausomybė (3)    Kelionių organizatoriai (6)    Krišnaizmas (3)    Ekologiški produktai (2)    Programos (61)    Vox Populi (14)    Šventasis Kazimieras (2)    Vadovavimas (185)    Darbo partija (4)    Metalistai (8)    Paieškos sistemos (14)    Pavydas (5)    Hipnozė (10)    Erich Fromm (5)    Įžymūs žmonės (68)    Biologija (222)    Švietimas (1281)    Dieta (33)    Go-go (10)    Eurointegracija (5)    Lietuvių valgiai (28)    Auklės (3)    Sąmokslo teorija (19)    Vokiečių aviganis (2)    Astrologija (27)    Vartotojai (29)    Vabzdžiai (5)    Menas būti kartu (2)    TELE-2 (7)    Firmos (12)    Vytautas Landsbergis (6)    Gotai (17)    Atsiprašymas (3)    Miestų bendruomenės (7)    Skundai (22)    Radvilos (32)    Policija (2)    Astronomija (46)    Rasos (2)    Žinių visuomenė (14)    Paukščiai (5)
1. Istorija, kurios pasaulis neturėjo išgirsti
2. JAV ir Didžiosios Britanijos knygynuose pasirodė V. Nabokovo romanas "Lauros originalas"
3. Paskutinysis V. Nabokovo romanas "Tikroji Laura" greitai pasirodys Rusijoje
4. Atodangos: nuo „Lauros originalo“ iki „Literatūrinių pranašysčių“
5. V. Nabokovo romanas „Tikrasis Sebastiano Naito gyvenimas“
6. Atsidavimas. Vladimiras Nabokovas ir Vera
7. Antroji "Lolita" ne geresnė
8. Pavelas Lavrinecas "Vladimiras Nabokovas"
9. V.Nabokovas "Lolitą" nusirašė?
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!