LT   EN   RU  
2019 m. rugsėjo 22 d., sekmadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Vladimiras Nabokovas
  Žmonės > Vladimiras Nabokovas
Lankomumo reitingas Publikuota: 2004-03-19
V.Nabokovas "Lolitą" nusirašė?

Laikraščio "Frankfurter Allgemeine Zeitung" žurnalistai aptiko iki šiol nežinomą Vladimiro Nabokovo romano "Lolita" analogą. To paties pavadinimo rankraštis datuojamas 1916 metais. Jo autorius - berlynietis Heinzas von Lichbergas (Haincas fon Lichbergas). Pasak susipažinusių su kūriniu ekspertų, knyga savo siužetu ir pagrindine idėja yra panaši į V. Nabokovo romaną.

Kaip nustatė istorikai, V. Nabokovas ir H. von Lichbergas apie 15 metų gyveno Berlyne. Bet neaišku, ar jie buvo pažįstami, ar ne. H. von Lichbergas mirė Berlyne 1951 metais, o po penkerių metų V. Nabokovas išleido Jungtinėse Amerikos Valstijose "Lolitą", kuri ilgą laiką buvo uždrausta Sovietų Sąjungoje.

Straipsniai.lt

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Žuvininkystė (2)    Striptizas (8)    Gyvūnai (174)    Pyktis (6)    Knygos (23)    Programos (61)    Metalinės muzikos grupės (8)    Ekonomika (5)    Kelionių pasiūlymai (7)    Krikščionys demokratai (3)    Dieta (33)    Filatelija (11)    Partizanai (12)    Poetai (11)    Svarstyklės (7)    „Laisvės kryžkelės“ (10)    Rinkimai (23)    Shidokan (3)    Parašiutizmas (15)    Katarai (2)    Neištikimybė (2)    Egzorcizmas (11)    Sony Ericcson (40)    Arūnas Valinskas (4)    Spauda (3)    Kelionių įspūdžiai (26)    Buto remontas (3)    Romas Kalanta (4)    Gintaras Beresnevičius (26)    Lietuvių valgiai (28)    Klaviatūros (11)    Elektroninės muzikos grupės (3)    Atsiprašymas (3)    Namų vaizdo technika (2)    Modemai (8)    Bankinės technologijos (11)    Hipiai (9)    Gender Loops (6)    Atleidimo svarba (2)    Lotynų šokiai (5)    Raganos (12)    Teisėtvarka (24)    Draudimas (7)    Reinkarnacija (6)    Vadyba (89)    Wing Tsun (14)    Internetas (184)    Priklausomybė (3)    Medžioklė (63)    Kultūra (749)
1. Istorija, kurios pasaulis neturėjo išgirsti
2. JAV ir Didžiosios Britanijos knygynuose pasirodė V. Nabokovo romanas "Lauros originalas"
3. Paskutinysis V. Nabokovo romanas "Tikroji Laura" greitai pasirodys Rusijoje
4. Paskutinio V.Nabokovo romano ištraukas pirmasis išspausdins žurnalas "Playboy"
5. Atodangos: nuo „Lauros originalo“ iki „Literatūrinių pranašysčių“
6. V. Nabokovo romanas „Tikrasis Sebastiano Naito gyvenimas“
7. Atsidavimas. Vladimiras Nabokovas ir Vera
8. Antroji "Lolita" ne geresnė
9. Pavelas Lavrinecas "Vladimiras Nabokovas"
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!