LT   EN   RU  
2020 m. birželio 3 d., trečiadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Vaizdo technologijos
  Technologijos > Vaizdo technologijos
Skaitmeniniai vaizdo įrašymo įrenginiai
Lankomumo reitingas

iDRS-4500. Skaitmeninė vaizdo stebėjimo sistema, 16 kanalų, programine įranga (Serveris/Klientas), 704x234, 352x234 taškų, displėjus 25 kadrai/s kiekvienam kanalui (pilnas judesys), įrašymo greitis iki 50 kadrų/s sistemai, 8 aliarminiai įėjimai ir 4 išėjimai, P/T/Z valdymas, tinklas. Windows 98 OS, 80GB kaupiklis, 256mb RAM. Sistema su iDRS-M. Skaitmeninė vaizdo stebėjimo sistema, 16 kanalų, programine įranga (Serveris/Klientas), 704x480, 704x234, 352x234 taškų, displėjus 25 kadrai/s kiekvienam kanalui (pilnas judesys), įrašymo greitis iki 100 kadrų/s sistemai, 16 aliarminiai įėjimai ir 4 išėjimai, P/T/Z valdymas, tinklas.Windows 98 OS, 100GB kaupiklis, 256mb RAM.

Vaizdo komunikacijos
Lankomumo reitingas

Nuolatos didėjantis vaizdo komunikacijų poreikis neaplenkė ir apsaugos televizinių sistemų. Didelės apsauginės vaizdo sistemos bei kelių ir automobilių stebėjimo sistemos šiandien nebeįsivaizduojamos be šviesolaidinio ryšio. Šios apsaugos sritys kelia specialius reikalavimus komunikacijų infrastruktūrai. Pagrindiniai šių sistemų bruožai turi būti kokybė, patikimumas, suderinamumas ir plečiamumas. FIMOS partneris kompanija NKF Elektronics siūlo plačiausią šviesolaidinės įrangos pasirinkimą vaizdo komunikacijoms.

Valdomos kameros
Lankomumo reitingas

PELCO Spectra III šiandien yra tobuliausia didelio greičio vaizdo stebėjimo sistema. Greita, tyli bei patikima ši maža bei neįkyraus dizaino kamera, pasižyminti didelio greičio 360° pozicionavimu, automatiniu fokusavimu bei išdidinimo lęšių sistema, yra naujausias “kūrinys” šiuolaikinėse vaizdo apsaugos sistemose. Spectra III suteikia Jums tikslaus, aiškaus bei detalizuoto stebėjimo galimybes. Pagal galimybes bei poreikius kameros gali būti didelės skiriamosios gebos, spalvoto ar juodai-balto vaizdo, arba kombinuoto dienos/nakties režimo, kai reaguodamos į apšvietimą kameros automatiškai persijungia iš spalvoto režimo į juodai-baltą ir atvirkščiai.

Vaizdo perjungėjai
Lankomumo reitingas

Stebimos informacijos apdorojimui ir išvedimui į monitorius vartotojui patogia forma naudojami įvairūs vaizdo kontrolės ir valdymo įrenginiai: kvadratoriai, vaizdoperjungėjai, vaizdo judesio detektoriai, multiplekseriai ar matriciniai vaizdo perjungėjai. Jei mažose ir vidutinėse vaizdo stebėjimo sistemose galima lanksčiai parinkti įvairius kontrolės ir valdymo įrenginius, tai dideles, kompleksines ir sudėtingas vaizdo stebėjimo sistemas galima valdyti tik matricinių vaizdo perjungėjų pagalba.

Vaizdo kameros
Lankomumo reitingas

Kamerų vaizdų stebėjimui naudojami įvairiausių tipų monitoriai: juodai – balto ir spalvoto vaizdo, standartinės ir padidintos skiriamosios gebos, nuo 9" iki 20" įstrižainių, įvairių vaizdo standartų, maitinimo įtampų ir papildomų funkcijų. Stebimos informacijos išsaugojimui naudojami vaizdo magnetofonai. Juostiniai vaizdo magnetofonai norimą informaciją gali rašyti 3, 9, 12, 24, 48, 72, 120, 168, 240, 480, 720 ar 960 valandų režimu, nustatytu skiriamosios gebos lygiu, su aliarminiais aįvykiais, parinktu vaizdo standartu ir įvairių tipų valdymu.

Vaizdo stebėjimo sistemos
Lankomumo reitingas

FIMA vaizdo stebėjimo sistemoms įrengti daugiausia naudoja Philips ir Pelco kompanijų įrangą. Šios kompanijos - dominuoja vaizdo stebėjimo srityje ir siūlo pilnus vaizdo stebėjimo sistemų sprendinius. Ir paprastose, ir sudėtingose-kompleksinėse vaizdo stebėjimo sistemose išskirtinis dėmesys skiriamas kokybei ir patikimumui. Šių kompanijų sistemos suteiks pasitikėjimo žinant, kad pasirinkta pasaulyje jau patikrinta ir nepriekaištingos kokybės įranga, kuri gali dirbi pačiomis nepalankiausiomis sąlygomis.

Virtuali realybė
Lankomumo reitingas

Žmogus turi unikalią gamtos dovaną - stereoskopinį vaizdo matymą. Jis leidžia ne tik realiai jausti daikto kontūrus, bet ir kiekvieno žiūrimo daikto taško nuotolį. Tai įmanoma todėl, kad į akį patenka ne lygiagretus šviesos spindulys vamzdžio pavidalu, o konuso. O be to kiekviena akis mato vaizdą savo kampu. Visų spindulių susijungimas mūsų smegenyse ir duoda trimatį vaizdą. Žmogus visados stengėsi modeliuoti realybę, bet tik atsiradus programiniams prietaisams atsirado galimybė modeliuoti vaizdą artimą realybei. Taip atsirado menami pasauliai dirbtinai sukurti žmogaus. Nereikia galvoti kad virtualus pasaulis atsirado neseniai.

Virtualios realybės akiniai
Lankomumo reitingas

Patys pirmieji tai raudonai - mėlyni akiniai. Žaidimu industrijoje jie naudojami retai, nes žaidimus reikia daryti būtent pagal juos. Yra pagaminti ir sudėtingesni akiniai. Jie veikia tokiu principu, kai į ekraną išvedamas vaizdas vienai akiai tuo momentu kai vaizdas tamsinamas kitai. Vaizdas rodomas kiekvienai akiai atskirai paeiliui, akiniai sukuria trimačio vaizdo iliuziją ekrane. Tokie akiniai dažniausia pridedami prie kai kurių video plokščių. Perkant komplekte juos su plokšte jų kaina gali siekti tik 10$. Vieni iš pirmųjų tokių akinių atsirado 3D Magic ir jų kaina apie 120$. Daugiau šiuolaikiniai yra EyeScream Wicked3D ir Сrystal Eyes pagaminti Stereographics. Pirmieji paplitę labiausiai, antrieji...

Virtualūs žiūronai
Lankomumo reitingas

Šie prietaisai ne tik užtamsina paeiliui akis, o patys išveda vaizdą akims. Žiūronų pagrindas aktyvus LCD-tinklelis su matymo kampu 30-60 laipsnių. Atsirado pardavime palyginus neseniai ir dar neiškovojo pasisekimo. Šiandiena galima nusipirkti žiūronus V6 ir V8 Virtual Research Systems, Virtual Binoculars (VB) n- Vision, o taipat keletos kitų firmų. Vaizdas V8 gaunamas 1.3 skystųjų kristalų tinklelyje, skiriamoji geba ((640x3)x480), bet regeneracijos dažnis yra žemas – 60Hz, t.y. po 30 kiekvienai akiai.

VR-šalmas (Head-Mounted-Display, HMD)
Lankomumo reitingas

Šio tipo prietaisas yra labiausiai paplitęs, žinomas. Veikimo principas toks pat kaip žiūronų: vaizdo fiksavimas kiekvienai akiai. Gamyba virtualiųjų šalmų prasidėjo seniai, pirmaisiais modeliais buvo Vfx1 ir CyberFX. Pirmasis daugiau žinomas turi skleistinę 789x230 (181,470) pikselių, seka galvos pasukimą 45 laipsniais vertikaliai ir 360 horizontaliai. Jo kaina apie 600$, o СyberFX 100$. Vėliau atsirado pagerinti Vfx3D. Jie aprūpinti 0.7 aktyviu-skleistinės displėjumi 75 Hz –640х480, 70 Hz- 800х600 ir 62.5 Hz- 1024х768. Galvos padėties sistema (position tracker) turi jautrumą 0.5° leidžiamam 70-laipsnių pasukimui į viršų/apačią ir 0.1-laipsnių jautrumą visai horizontaliai plokštumai (360°). Fokusas randasi nuotolyje 3.35 metrai, kas ne taip vargina...

Kaip manote, ar soliariumuose įrengtos slaptos stebėjimo kameros?

Taip, įrengtos

Manau, kad ne

Iš kur Jūs čia taip sugalvojote

Slaptos kameros tik užsienyje

Slaptos kameros tik fantazijose

Jūsų lytis: Vaikinas Mergina
 Balsavimo rezultatai
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!