LT   EN   RU  
2020 m. birželio 3 d., trečiadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Vaizdo technologijos
  Technologijos > Vaizdo technologijos
3D skydeliai
Lankomumo reitingas

Šiuos prietaisus galima sulyginti su virtualios realybės akiniais, tačiau jie skiriasi tuo kad užsideda ant monitoriaus. Naudojant 3D skydelius vaizdas monitoriaus ekrane įgyja gilumą, tiesa yra vienas apribojimas monitorius turi būti 17 ar 19 colių istrižainės. Stereskopinių ekranų gamyba užsiima Nu-Vision Technologics, inc. Kūrėjai tvirtina, kad jų produkcija nereikalauja kokių tai papildomų prietaisų ir nevargina akių.

  Komentarų: 1
Vr - pirštinės
Lankomumo reitingas

Kolkas pirštinės netokios populiarios kaip kaikurie akiniai. Jų tehnologijos dar brangokos pramogoms, nors jau pasiekiamos kai kuriose virtualiose salėse Electronic Visualization Lab. Daugiausia jos naudojamos ne žaidimamas. Sekti pirštų judesius joms padeda sudėtinga sistema elastinių šviesos laidininkų ir pora dešimčių daviklių. Kai tik pirštas pradeda lenktis, laidininkas sumažina šviesos srautą, o davikliai sugauna šviesos kritimą kokioje tai atkarpoje. Nuo šių pakitimų priklauso ir rankos riešas virtualioje aplinkoje. Žinoma ši technologija sukurta daugiau moksliniams tyrymams, negu žaidimams.

Riešo davikliai
Lankomumo reitingas

Be pirštinių yra ir kiti davikliai sekantys rankos riešo judesius. Patys paprasčiausi kuriuose įdėtas tiktai position tracker, sekantis judesius nedidelio kubelio, kurį reikia laikyti vienoje rankoje. Lyginant su kitais gaminiais jis gana nebrangus, kainuoja apie 20- 40 dolerių. Tokius daviklius gamina firma Corporation.

Virtualios realybės-kostiumai
Lankomumo reitingas

Pilnu virtualios realybės rinkiniu yra kostiumai,Jis susideda iš aptemto kombindzono su daugeliu magnetinių sensorių, kurie seka kūno judesius. Prie jo pridedamas HMD, riešo davikliai (rečiau pirštinės) ir laidai prijungimui prie kompiuterio. Iš tokių kostiumų galima būtų paminėti SpacePad pagamintas Ascension Technology Corporation. Jungiasi prie jungties ISA. Davikliai veikia tik magnetiniame lauke, taigi žmogus turi būti patalpintas į kažkoki prietaisa sukuriantį magnetinį lauką.

Manipuliatoriai skirti virtualiai realybei
Lankomumo reitingas

Labiausiai paplitę džoistikai ForceFeedback sistemos gaminami Immersion Corporation. Jie sugeba sukurti pasipriešinimo jėgą, panašiai kaip mašinose ar lėktuvuose. Vairas važiuojant per duobes veržiasi iš rankų, džoistikai skrendant reaktyviniu lėktuvu be pasipriešinimo neišves Jus iš “suktuko”. Beuodegė pelė FEELit Mouse – Dar vienas išradimas Immersion Corporation. Tokia pelė sugeba perduoti reljefo nelygumus ekrane žmogaus rankai. Galite pajusti kiekvieną raide ar simbolį. Viso ko reikia tai draiveriai ir specialus magnetinis kilimėlis. Ascension Tecnology Corporation siųlo peles 6D Mouse. Išvaizda jos kaip trijų klavišų pelės su išskirtiniu dizainu, bet viduje dar yra davikliai sekantys pakėlimą ir sukimą. Tokios pelės supaprastina judėjimą 3D erdvėje....

Perspektyvūs irenginiai
Lankomumo reitingas

Yra jau sukurti prietaisai kurie susideda iš heminių aerozolių, kurie yra maišomi tarp savęs skleisdami kvapus. Tehnologijos greitai vystosi. Pati virtuali realybė naudojama daugelyje gyvenimo sričių. Robotai kuriuos valdo žmogus iš virtualios realybės atlieka pavojingus ir kitus įvairius darbus. Žaidimams kurti plačiai naudojama tehnologija Motion Capture, leidžianti "nuimti" žmogaus judesius ir juos priskirti trimačiam modeliui. Pavyzdžiui šis metodas naudojamas žaidime Dungeon Keeper 2, čia jūs galite matyti slenkantį vagį, šokančius skeletus.

Elektroninis popierius
Lankomumo reitingas

Skaitmeninis "popierius", kuriame bus galima rodyti besikeičiančius tekstus ir grafiką, idealiai apjungs geriausias tradicinių spaudinių ir vaizdo ekranų savybes. Kompanijos lenktyniauja tarpusavyje, kas pirmiau įgyvendins šią užduotį, vystydamos dvi konkuruojančias technologijas. Jis leidžia pasiekti puikią skyrą ir didelį kontrastą, jį galima skaityti iš didelio kampų diapazono, vaizdams saugoti nesunaudojama jokia išorinio šaltinio galia, sveria mažai, kainuoja dar mažiau ir, skirtingai nei dabartiniai kompiuterių ekranai, yra (tiesiogine ir perkeltine prasme) lankstus. Nieko keisto, jog tradicinis įrašas rašalu ant popieriaus lapo vis klesti ir skaitmeniniame pasaulyje, kuris turėjo išstumti popierių.

Greitai kompiuterio ekrane matysime trimatį vaizdą
Lankomumo reitingas

Ar kada nors susimąstėte, kaip patogu būtų, jei kompiuterio monitorius rodytų ne dvimatį, o trimatį vaizdą? Turint tokį monitorių, ypač malonu būtų žaisti žaidimus, pavyzdžiui, tokius, kaip Quake. Manote, tokie monitoriai - fantastika? Jau nebe - po pusės metų kiekviena pasiturinti firma panašų monitorių galės įsigyti iš Dimensional Media Associates kompanijos. Monitorius, sudarytas iš sudėtingos linzių bei parabolinių veidrodžiu sistemos, sukuria dvyliką erdvėje pakibusių vaizdo sluoksnių. Žmogus dalį vaizdo mato monitoriaus viduje, dalį - išorėje.

  Komentarų: 1

Kaip manote, ar soliariumuose įrengtos slaptos stebėjimo kameros?

Taip, įrengtos

Manau, kad ne

Iš kur Jūs čia taip sugalvojote

Slaptos kameros tik užsienyje

Slaptos kameros tik fantazijose

Jūsų lytis: Vaikinas Mergina
 Balsavimo rezultatai
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!