LT   EN   RU  
2020 m. rugpjūčio 3 d., pirmadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Viktor Uspaskich
  Politika > Politikai > U > Viktor Uspaskich
Lankomumo reitingas Publikuota: 2005-06-20
V.Uspaskichas - nebe ministras
Prezidentas Valdas Adamkus pirmadienį pasirašė dekretus dėl ūkio ministro Viktoro Uspaskicho atsistatydinimo ir dėl pavedimo susisiekimo ministrui Petrui Čėsnai laikinai eiti ūkio ministro pareigas. V.Uspaskichas iš ministro posto atleidžiamas nuo antradienio.

Ministras pirmininkas Algirdas Brazauskas V.Uspaskicho pareiškimą atsistatydinti pasirašė pirmadienį ryte, susitikęs su iš komandiruotės Rusijoje grįžusiu Darbo partijos lyderiu.

Pasak premjero, su V.Uspaskichu jis aptarė galimus kandidatus į ūkio ministro postą. A.Brazauskas sakė turįs savo poziciją, tačiau neatskleidė, ką jis mato ūkio ministro kėdėje. Premjeras nurodė, jog ūkio ministro poste turėtų būti asmuo išmanantis ūkio veiklą ir turintys “ne vien tik politikavimo” praktikos.

Pasak premjero, kaip atsistatydinimo priežastį Darbo partijos lyderis nurodė bendrą spaudimą, komisijų veiklą. “Jis sakė: matau ir čia, ir čia, ir čia - visur sunku suspėti dirbti. Atrodo, žmogiškai natūraliai pasikalbėjome”, - pokalbį su ministru nupasakojo A.Brazauskas.

“V. Uspaskichas yra atsivežęs raštą, man davė, aš perskaičiau. Jame [Maskvos Plechanovo instituto] rektorius rašo, kad jie apgailestauja, jog šiuo metu negali duoti konkretaus atsakymo. Reikia ilgesnių tyrinėjimų archyvuose”, - apie V.Uspaskicho diplomą kalbėjo premjeras. Pasak jo, atsakymas dėl diplomo bus pateiktas Lietuvos ambasadoriui Rusijoje Rimantui Šidlauskui.

Neoficialių dienraščio "Lietuvos rytas" šaltinių teigimu, į ūkio ministro postą gali pretenduoti Europos Parlamento narė Ona Juknevičienė. Darbo partijos lyderis neva jau bandė ją įkalbėti tapti Vyriausybės nare, o politikė esą neatsisakė šio pasiūlymo. Tačiau O. Juknevičienė paneigė sulaukusi siūlymo sėsti į ministrės kėdę.

Šeštadienį grįžęs iš Europos Sąjungos viršūnių susitikimo premjeras teigė, kad tikisi jau pirmadienį iš "darbiečių" išgirsti, ką jie siūlys į ūkio ministro postą. Tačiau galimas pretendentas greičiausiai paaiškės vėliau, po šios partijos valdymo struktūrų posėdžių. Antradienį turėtų rinktis Darbo partijos prezidiumas.

Ministras Pirmininkas taip pat teigė nematantis alternatyvų dabartinei Darbo partijos, Socialdemokratų partijos, Naujosios sąjungos bei Valstiečių ir Naujosios demokratijos partijų sąjungos koalicijai. Anot Premjero, kol kas nėra pagrindo jai iširti.

Didžiausios parlamentinės jėgos - Darbo partijos lyderis V.Uspaskichas nusprendė pasitraukti ir iš Seimo.

Šaltinis

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Turizmo agentūros (10)    Anglų kalba (35)    Elektronika (8)    Subkultūros (99)    Bitė (5)    AMD (3)    Amfetaminas (2)    Klubai (5)    Lietuvos istorija (110)    Vokiečių aviganis (2)    Vasario 16 (12)    Kinas (193)    Atmintis (4)    Mergelė (7)    Tėvynės sąjunga (4)    Vampyrai (9)    Garso ir vaizdo technika (2)    Vartotojai (29)    Gyvenimo džiaugsmas (2)    Labradoras (2)    Vynas (16)    Kompiuterinis saugumas (43)    Mokyklos (22)    Valdas Adamkus (11)    Rašytojai (11)    Komunikacija (166)    Vytautas Bogušis (12)    Menas būti kartu (2)    Automobiliai (41)    Vaizdo sistemos (34)    Likeris (2)    Omnitel (12)    Auklės (3)    Krašto apsauga (27)    MTV (5)    Hobi (106)    Metalinės muzikos grupės (8)    Makaronai (2)    Rasizmas ir ksenofobija (9)    Budizmas (73)    Pagonybė (3)    Meilė (138)    Zigmas Vaišvila (10)    Opel (4)    Kultūra (749)    Dvarai (36)    Vilniaus bendruomenės (4)    Sony Ericcson (40)    Gaisrininkai (7)    Bibilija (10)
1. Rusijos prokurorai padės tirti Uspaskicho bylą
2. V.Uspaskichui - nauji nemalonumai dėl dokumentų
3. V. Uspaskichas bijojo ekspertizės
4. V.Uspaskichas svajoja apie atkirtį
5. V.Uspaskichas: Seimo komisijos turi tęsti darbą
6. V.Uspaskichas neketina sudėti ginklų
7. Atsistatydinus V.Uspaskichui rinkimai Kėdainiuose numatomi tik lapkritį
8. V.Adamkus ragino V.Uspaskichą atsistatydinti
9. V.Uspaskichas supainiojo interesus
10. Okupacijos padarytos žalos atlyginimo klausimą turi apsvarstyti Rusijos ir Lietuvos darbo grupė
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!