LT   EN   RU  
2020 m. rugpjūčio 3 d., pirmadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Viktor Uspaskich
  Politika > Politikai > U > Viktor Uspaskich
Lankomumo reitingas Publikuota: 2005-06-16
V.Adamkus ragino V.Uspaskichą atsistatydinti
Prezidentas Valdas Adamkus po ketvirtadienį paskelbto Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) sprendimo pareiškė, jog ūkio ministras Viktoras Uspaskichas pats turėtų atsistatydinti, arba turi būti pareikalauta jo atsistatydinimo. Šiuo metu Kijeve viešintis V.Adamkus interviu Lietuvos radijui ketvirtadienį pareiškė, jog nuo premjero Algirdo Brazausko priklausys, kaip greitai V.Uspaskichas gali būti atstatydintas.

"Aš manau, kad priklausys nuo ministro pirmininko, kaip greitai jis pateiks man nutarimą (dėl V. Uspaskicho atleidimo - ELTA)", - sakė V. Adamkus.

Neoficialiomis žiniomis, jau pirmadienį ministras pirmininkas gali perduoti prezidentui tokį teikimą, kuriuo V.Uspaskichas bus atleistas iš ūkio ministro pareigų.

Paklaustas apie valdančiosios koalicijos perspektyvas po V.Uspaskicho atstatydinimo, prezidento patarėjas Darius Gudelis Eltai sakė, jog "Darbo partija turi gerą progą paneigti, kad ji ne vieno žmogaus partija". "Siekdama pateisinti rinkėjų suteiktą pasitikėjimo mandatą ir įgyvendinti Lietuvos žmonėms duotus pažadus, Darbo partija turėtų nesitraukti iš valdančiosios daugumos", - sakė D. Gudelis.

VTEK ketvirtadienį paskelbė, kad ūkio ministro V. Uspaskicho veiksmai, svarstant valstybinės reikšmės klausimus su Rusija ir priimant dalininkus į verslo informacijos centrus, sukėlė interesų konfliktą.

Šalies vadovas jau anksčiau yra netiesiogiai pareiškęs nepasitikėjimą ūkio ministru V. Uspaskichu, taip pat Vilniaus meru Artūru Zuoku.

Vienas iš Darbo partijos lyderių, Seimo vicepirmininkas Viktoras Muntianas pareiškė nesutinkąs su tarnybinės etikos sargų sprendimu, kad ūkio ministras V. Uspaskichas sukėlė interesų konfliktą.

"Mano asmeninė nuomonė nesutampa su VTEK išvada, bent jau remiantis mano turima medžiaga. Gal jie turi daugiau medžiagos, kad galėjo priimti tokį sprendimą. Toje medžiagoje, kuri buvo man prieinama, aš neįžvelgčiau interesų konflikto", - Eltai ketvirtadienį sakė parlamentaras.

Pasak V.Muntiano, kai V.Uspaskichas grįš iš Rusijos, partija svarstys VTEK sprendimą ir kokių veiksmų reikėtų imtis. Todėl kol kas V.Muntianas nesiėmė svarstyti, ar partijos kolegos gali pasiūlyti lyderiui pasitraukti iš ūkio ministro posto ir likti tik Seimo nariu.

V.Muntianas anksčiau yra užsiminęs, jog V.Uspaskichui pasitraukus iš Vyriausybės jis sunkiai įsivaizduotų galimybę Darbo partijai toliau likti valdančiojoje koalicijoje.

Šaltinis

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Gender Loops (6)    Bendravimas (743)    Juvelyriniai dirbiniai (2)    Sportiniai šokiai (2)    Optinis ryšys (12)    Anželikos Cholinos šokio teatras (11)    Velykos (10)    Turizmas (151)    Sony Ericcson (40)    Technologijos (1819)    Amerikos lietuviai (7)    Emigrantai (22)    Gatvės šokiai (5)    Filologija (2)    Netolerancija (6)    Gyvūnai (174)    Stalo žaidimai (7)    Kulinarija (181)    Mokykla be narkotikų (20)    Pelės (5)    Lietuvoje (16)    Kalėdos (12)    Kornreksai (3)    Depresija (29)    Šatrija (4)    Džiazo muzikos grupės (11)    Kovos menai (72)    Akvariumai (58)    Interjero dizainas (13)    Sektos (12)    Meilė bloguose (6)    Parapsichologai (7)    Fizika (11)    Egzorcizmas (11)    Interneto dizainas (5)    Buto remontas (3)    Šventasis Antanas (2)    Hobi (106)    Artūras Zuokas (41)    Internetas (184)    Variakojis (11)    Konspiracija (2)    Teisė (61)    Opijatai (13)    EBSW (40)    Džiaugsmas (2)    Apatinis trikotažas (17)    Siemens (6)    Procesoriai (28)    Psichologija (89)
1. Rusijos prokurorai padės tirti Uspaskicho bylą
2. V.Uspaskichui - nauji nemalonumai dėl dokumentų
3. V. Uspaskichas bijojo ekspertizės
4. V.Uspaskichas svajoja apie atkirtį
5. V.Uspaskichas: Seimo komisijos turi tęsti darbą
6. V.Uspaskichas - nebe ministras
7. V.Uspaskichas neketina sudėti ginklų
8. Atsistatydinus V.Uspaskichui rinkimai Kėdainiuose numatomi tik lapkritį
9. V.Uspaskichas supainiojo interesus
10. Okupacijos padarytos žalos atlyginimo klausimą turi apsvarstyti Rusijos ir Lietuvos darbo grupė
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!